PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kızdırma Bujileri Sorunu

HardRhymeR
17/04/2014, 13:31
Merhaba arkadaslar, aracimda daha once calistirdiktan sonra kizdirma bujileri gostergesi yanip sonuyordu bir sure boyle kullandiktan sonra bakimlarini yaptirdigim servise goturdum ve bujilerin eridigini soyleyip tamirini gerceklestirdiler. Sanirim degisti. Bu olay gercekleseli sadece birkac ay oldu. 2 gun once tekrar gosterde panelindeki on isitma bujileri gostergesi yanip sonmeye basladi. Sorun tam olarak nedir, nasil cozebilirim? Yardimlariniz icin tesekkurler.

recepseven
17/04/2014, 13:52
marş basmadan önce ısıtmalısın, bir iki defa mar pozisyonuna getir ısıtma lambası sönsün daha sonra yeniden açıp marş bas.

geçmiş olsun

HardRhymeR
17/04/2014, 14:00
Her zaman ilk once tum ışıklarin sonmesini bekleyip marşa basiyorum. 2 senedir bir iki defa haric hep boyle yapmisimdir ama boyle bi sorun oldu. Peki bi kac defa dediginiz gibi yapsam bu sorun kokten cozulur mu?

LG-D802 cihazımdan gönderildi

recepseven
17/04/2014, 14:02
Her zaman ilk once tum ışıklarin sonmesini bekleyip marşa basiyorum. 2 senedir bir iki defa haric hep boyle yapmisimdir ama boyle bi sorun oldu. Peki bi kac defa dediginiz gibi yapsam bu sorun kokten cozulur mu?

%98 çözülecektir.

HardRhymeR
17/04/2014, 14:11
Verdiginiz bilgiler icin tesekkur ederim..

Ozzy3327
17/04/2014, 14:16
bence ilk problem yaşadığınızda takım olarak değiştirmediler,sadece bozuk olan yada olanları değiştirdiler,şimdide değişmeyenler bozuldu:) ısıtma bujisi bozul olmadığı sürece size önerildiği gibi 2 kere kontağı açıp kapatmaya gerek yoktur

recepseven
17/04/2014, 14:30
bence ilk problem yaşadığınızda takım olarak değiştirmediler,sadece bozuk olan yada olanları değiştirdiler,şimdide değişmeyenler bozuldu:) ısıtma bujisi bozul olmadığı sürece size önerildiği gibi 2 kere kontağı açıp kapatmaya gerek yoktur

merak ettim kızdırma bujisi nasıl bozuluyor. öğrenelim de aydınlanalım

HardRhymeR
19/04/2014, 13:02
marş basmadan önce ısıtmalısın, bir iki defa mar pozisyonuna getir ısıtma lambası sönsün daha sonra yeniden açıp marş bas.

geçmiş olsun

Dediginiz gibi yaptim her sey normale dondu, tekrar tesekkurler.