PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Durduk yere arıza lambası yandı

onur006
13/04/2014, 17:33
antalyadan aldıgım aracımı ankaraya kadar hiç bi sorun olmadan getirdim ankarada biraz dolaştıktan sonra 3 4 gün evin önünde yattı ve çalıştırdıgımda bi baktım hem üçgen ünlem işareti hemde motor arıza işareti yanıyordu aşagıda da motor arızası yazıyordu acaba neden böyle oldu merak ettim bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirmi :) şimdiden tşkler ....

ozkancavus5916
13/04/2014, 17:40
Onur punto bu nezaman ariza yapacagi belli degil arabama binmeye korkuyorum artik biraz durumumu duzeltsem satmaya bile dusunuyorum

Arrest
13/04/2014, 17:55
belki arıza lambasını söndürtüp verdiler sana ve geri yandı ;)

ckrckrckr
13/04/2014, 18:27
Motor arizasi benzin pisliginden olabilir

Arrest
13/04/2014, 18:32
Onur punto bu nezaman ariza yapacagi belli degil arabama binmeye korkuyorum artik biraz durumumu duzeltsem satmaya bile dusunuyorum

alacagın 2. el araç daha fazla süprizlere açık olabilir.

onur006
13/04/2014, 19:18
belki arıza lambasını söndürtüp verdiler sana ve geri yandı ;)
valla araba 20 binde ama olabilir computerteste sokup servissinide kontrol ettim aslında

onur006
13/04/2014, 19:27
Motor arizasi benzin pisliginden olabilir

opetten alıyorum demişti aldıgım sağıbi ama ben gelirken po ya dalıp doldurdum geldim mazot bitmişti opetten tekrar bi 50 tl li doldurdum

ozkancavus5916
13/04/2014, 19:28
Valla sato dun serviste ugrastilar cozduk dediler 51tl falan para aldilar bugun yine sabah ilk calismadi her gittigimde 50tl veripte cozum bulamszsak vay halimize

onur006
13/04/2014, 19:33
Valla sato dun serviste ugrastilar cozduk dediler 51tl falan para aldilar bugun yine sabah ilk calismadi her gittigimde 50tl veripte cozum bulamszsak vay halimize

bizimkinin garanti devam hala cozlarım valla ... angara bebesiyiz sonuçta :)

ozkancavus5916
13/04/2014, 19:36
Garantide oldugu icin super senin benim arac garantiden cikti 2008 model

onur006
13/04/2014, 19:39
valla abi 5 gün oldu alalı böyle bişey görmedim uzulsem mi sevinsem mi :p

byadrenalin
13/04/2014, 19:46
Punto bu ne yapacağı belli olmaz :) Bilgisayara bağlatmak lazım :)

ozkancavus5916
13/04/2014, 19:49
Sana servis yolu gozuktu

Arrest
13/04/2014, 19:58
aga valla böyle talihsizlikler olur , arkadaşım 2005 astra aldı valla 6 ayda 3000 tl harcadı kilit motorlarına kadar değiştirdi..

erenemre
13/04/2014, 20:10
aga valla böyle talihsizlikler olur , arkadaşım 2005 astra aldı valla 6 ayda 3000 tl harcadı kilit motorlarına kadar değiştirdi..

şans meselesi keşke bunu bazı kişilerde anlasa şimdi yine bana opel i kötüleyeceksin diyecekler ama benim kayınpederde corsa var 2008 model ve 40 binde çokta temiz kullanmasına karşın sürekli arıza çıkarıyor en son el freni teli koptu yani şans meselesi

onur006
13/04/2014, 20:14
valla abilerim hayırlısıolsun diorumbenartık yarın gircez sevise öperler mi öptürürmüyüz bilemedim :)

Arrest
13/04/2014, 20:19
aynen öyle , illaki araçta metal yorgunlugu olur aşınma olur ama aşınmanın dışında sıra dışı şeylerden dolayı arıza verdiği oluyor. yani bi parça aynı araçta aynı bantta üretilen bir parça 20.000 de gidiyor 300.000'de bunlar ard arda gelince insanlar markadan soguyor ama bu konuda ne diyeceğim pek bilmiyorum. bu tür olaylara pek rastlamamak için wolksvagen audi falan almak bile çözüm olmuyor kimi zaman. Artık hammaddeden üretilen parçaların kalite konusunda ne kadar kalite kontrol mekanizma sisteminden geçtiğini pek bilemiyorum. galiba asıl sorun metal plastik aksamların hammadde kalitesi.

onur006
13/04/2014, 20:33
aynen öyle , illaki araçta metal yorgunlugu olur aşınma olur ama aşınmanın dışında sıra dışı şeylerden dolayı arıza verdiği oluyor. yani bi parça aynı araçta aynı bantta üretilen bir parça 20.000 de gidiyor 300.000'de bunlar ard arda gelince insanlar markadan soguyor ama bu konuda ne diyeceğim pek bilmiyorum. bu tür olaylara pek rastlamamak için wolksvagen audi falan almak bile çözüm olmuyor kimi zaman. Artık hammaddeden üretilen parçaların kalite konusunda ne kadar kalite kontrol mekanizma sisteminden geçtiğini pek bilemiyorum. galiba asıl sorun metal plastik aksamların hammadde kalitesi.
gerçekten çok dogru bilgi ve deneyim çok haklısınız audi a3 de ben bu deneyimi tattım audi markasından soguyupta fiatta sıcak bakamk çok farklı oldu açıkcası ... :)

erenemre
13/04/2014, 20:52

+1 çok güzel özetlemişsiniz ..

ckrckrckr
13/04/2014, 21:13
opetten alıyorum demişti aldıgım sağıbi ama ben gelirken po ya dalıp doldurdum geldim mazot bitmişti opetten tekrar bi 50 tl li doldurdum

Bende opetten aliyordum motir ariza usigi yandi 2 kere bende shell aldim uzun zamandir problem yok ve mazotu isik yanmayi beklemeden doldur

byadrenalin
13/04/2014, 21:37

Bizim aileye denk gelen butun fiatlarin hammedesi bozuk demekki Sato :) Babamin doblonun egr bozuldu :) araba daha 50 bin de. 2011 model :)

Fiat kotu degil tabi. Opel kotu wv kotu bmw kotu Fiat super araba.. :p

Arrest
13/04/2014, 21:39
Bizim aileye denk gelen butun fiatlarin hammedesi bozuk demekki Sato :) Babamin doblonun egr bozuldu :) araba daha 50 bin de. 2011 model :)

Karded 2006 eylulden beri on takim dahi sorun yasamadim. 7 yil orjinal akuyle bindim. Ben ne diyim ki?

Keyifli ve Kazasız Sürüşler Dilerim " Sato Topal "

erenemre
13/04/2014, 21:41

ya sen fiat dışında bir araç alsanda o forumda takılsan ne güzel olurdu

Arrest
13/04/2014, 21:46

2005 astra alan arkadasim

Baski balata 700 lira
Triger vs. 400
Kapi motoru cikma 150
Yag vs bakim 150
Silecek yag vs. 100
Termistat 150
Lpg beyni 250
Lpg masrafi 150
Xenonlar patladi 100
Tavan filmi kalkti 150
Lastik 600
Gaz ayari arixa lambasi 50 tl
Direksiyon kecesi 150
Mars bakimi 150
On kapi kilit motoru 150

3.400 tl arac 120 bindeydi aldiginda 140 binde su anda :)

byadrenalin
13/04/2014, 21:47

Niye :) rahatsizmi oldun :)

byadrenalin
13/04/2014, 21:50
Karded 2006 eylulden beri on takim dahi sorun yasamadim. 7 yil orjinal akuyle bindim. Ben ne diyim ki?

Valla kardesim ben anlamadim bu isten hic bir sey. Hadi benim arac hurdaydi. Babamin arabayi sekiz bin de aldik. Araba da kaza boya yok adam binmemis bile. Biz aldik 50 bine gelene kadar. Her iki amantisor takozu, sol salincak, aski rotlari, klima bilmem ne bir seyi degistik. Simdi de egr bozuldu durduk yerde.

Simdi Fiat a nasil iyi diyim ben ? 10 bin de aldigimiz eski arabamiza tam 10 sene rutin bakim harici masraf yapmadik. 15 sene kullandik.

byadrenalin
13/04/2014, 21:52
Ve araba sattigimizda 400.000 km deydi :)

Arrest
13/04/2014, 22:17
Hayret ediyorum vallahi. Elektronik arızaya bisey diyemem ama on takima ne diyim... Hormu kullandiniz dicem sanmiyorum baban kullaniyomus:)

byadrenalin
13/04/2014, 22:26
Hayret ediyorum vallahi. Elektronik arızaya bisey diyemem ama on takima ne diyim... Hormu kullandiniz dicem sanmiyorum baban kullaniyomus:)

Ben kullansam hor mu kullanmış olurdum ? Ne ima ediyorsun la :D Şaka bir yana ben aslında babamdan daha sakin kullanıyorum. Babam biraz daha vurdum duymaz kullanır ama Sonuçta o da 40 km hızla çukura girmez. Ben durarak girerim o durmadan birinci viteste girer. Ön takım hadi kullanım olsun da 50 bin de arabanın Egr ve Klima bilmem nesi (adını hatırlamadığımdan böyle yazıyorum) nasıl bozulur anlamış değilim. Sonra ben Fiata kötü diyince suçlu oluyorum :) Eski arabamızla yemin olsun 17 yaşlarımdayken kaldırımlardan uçuyordum. Acımadan binerdim. La araba tık demedi kaç sene :) Ya siz çok şanslısınız ya biz çok şanssınız. Eren emre abiyi saymıyorum. Onun Puntoyu Mercedes üretmiş. Özel :D

onur006
14/04/2014, 00:28
o bu deilde sorunu çözdüm s&s de araba stop edince parkta babam arabanın kontanı kapatıp almış üstünden s&s takılmış ondan arıza yakıyomus kontagı yarım açıp debriyajdan ayamı çektim çalıştı ve tekrar stop edıp çalıştırdıgımda hersey normal :)

halils2
14/04/2014, 01:20
geçmiş olsun

eros06060
14/04/2014, 02:11
kardeşim önce hayırlı olsun sonra geçmiş olsun soonra hallolduğu için tekrar hayırlı olsun :D araba almak resmen şans işi istediğin yere götür satanında bilmediği bir arıza yarın başına gelebiliyor. Şöyle özetliyim rent a car dan megane 2 aldım zamanında 3 yaşında araba 200.000 deydi 2 sene bindim belki 5 milyar harcadım zor sattım anamı ağlattı motoru öğrendim sayesinde. Yine rent a cardan palio aldım 2002 model attan indim eşşeğe bindim araç 230.000 deydi aldığımda bir kez bobin değiştim 100 liraya bikezde akü değiştim 120 liraya 3 sene bindim tık demedi araba komşuma sattım palioyu yaklaşık bir senedir biniyor ve her gördüğünde beni Allah razı olsun hala araba tık demedi diyor bu arada 300.000 e gelmiş :D yani diceğim odurki fiat kalitelimidir bilmemde araba işi resmen şans işi opel alırsın motorunda 50 liralık arıza çıkar bir daha sanayiden kurtaramazsın reno alırsın benim gidi heder olursun ama öyle bir fiat alırsın seni mesut edebilir saçma sapan bi iş :D Yazının başını unuttum lan ne uzun yazdım

onur006
14/04/2014, 08:37
aynen sana ışı gerçekten :)

erenemre
14/04/2014, 16:54
Ben kullansam hor mu kullanmış olurdum ? Ne ima ediyorsun la :D Şaka bir yana ben aslında babamdan daha sakin kullanıyorum. Babam biraz daha vurdum duymaz kullanır ama Sonuçta o da 40 km hızla çukura girmez. Ben durarak girerim o durmadan birinci viteste girer. Ön takım hadi kullanım olsun da 50 bin de arabanın Egr ve Klima bilmem nesi (adını hatırlamadığımdan böyle yazıyorum) nasıl bozulur anlamış değilim. Sonra ben Fiata kötü diyince suçlu oluyorum :) Eski arabamızla yemin olsun 17 yaşlarımdayken kaldırımlardan uçuyordum. Acımadan binerdim. La araba tık demedi kaç sene :) Ya siz çok şanslısınız ya biz çok şanssınız. Eren emre abiyi saymıyorum. Onun Puntoyu Mercedes üretmiş. Özel :D

bak o kafan almıyor benimki özel falan değil arıza yapmadı diyorum ne yani yalanmı yazayım arıza yaptı diye aha aynısını arkadaşta söylüyor hemde onun aracı benimkindende 2 yaş daha büyük 2006 dan beri akü dışında hiç bir şey değişrmemiş diyor beni yalancı itham ediyorsun aracıma özel üretim diyip kendince o aklınca dalga geçiyorsun bu arkadaştamı yalancı iila senin ve babanın doblosu kötü çıktı diye bütün punto larmı kötü zor tutuyorum kendimi patlamamak için ya çok ciddi söylüyorum umarım en kısa sürede opel yada vw alırsında punto da bizde kurtuluruz