PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaskodaki ufak detay (2.bölüm)

EMRE ALTINOK
09/04/2014, 15:46
Baska bir ornek vereyim. Mesela bozuk bir yoldan geciyorsun.arabanin altini surttun.karter delindi.sende bunun farkina vardigin halde yola devam ettin. Araba yagsiz kalip motor kitlendi. Kasko sana sadece ilk anda yaptigin hasari karsiliyor.sonrasindakileri degil.

Ornegin buyuk bir su birikintisinden gectin. Motora su girdi.araba stop etti. Hemen durup cekici cagirip kaskoya haber vereceksin. Yola devam edersen. Ve su aracin motoruna daha buyuk hasar verirse kasko karsilamiyor.sadece ilk olaydaki zarari karsiliyor.
Problemin farkina varir ve onlem almaz onemsemezseniz durum aleyhinize donebilir.
Kasko sozlesmelerinde yazmayan buna benzer durumlari daha detayli ve farkli durumlarda meydana gelecek olaylari bilen,tecrube eden varsa bizlerle paylassin lutfen.

Arrest
09/04/2014, 15:49
saol bilgi için

tolgaank88
09/04/2014, 16:42
Aracınızdan,hırsızlık ile eşya çalınması durumunda;
bu çalınan eşya her ne ise bunun bagajda ve kilitli konumda olması gerekliymiş.
Bagajda kısmını anladımda kilitli olması kısmını anlamadım.Belki kilitlemeyi unuttum.Ben bunun için kasko yaptırıyorum.

SaLDo
09/04/2014, 17:04
Bagaj olayı çok saçma. Bizim arabanın bagajını açan, iç kısma da çok rahat girebilir.

tolgaank88
09/04/2014, 17:11
hocam kasko şirketleri için zararlarını engelleyecek her yol mubah.

Korkarım bir kaç seneye,bir kaza yaptığımızda ama siz hatalı sollamışsınız,hasarı karşılayamıyoruz diyecekler.