PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hangi marka LPG kiti ?

grandeizmit
08/04/2014, 16:07
2008 1.4 dualogic aracıma LPG kiti taktırmayı düşünüyorum. Marka çok fazla aralarındaki fiyat farkı uçurum kafam çok karıştı. LPG li araç kullananlar marka konusunda yardımcı olabilirse şimdiden teşekkür ederim.

khanunl
08/04/2014, 17:19
En iyi marka prince sonrasında landi renzo,lovato,brc,atiker diye sıralayabilirim.2500 TL sından 1000 TL sına kadar fiyat var.Kullandığınız araç modeli her marka lpg kitinde sıkıntısız çalışır.Sizin yerinizde olsaydım atiker markasını kullanarak 1000 TL sı üzerinde para vermemeye çalışırdım.Burada en önemli husus Lpg kitini satın alıp montaj yaptıracağınız firmayı usta bazında değil mühendislik firması olarak seçmeniz.Montaj yaptırırken bujilerinizi yenilemeyi unutmayın.Kocaeli'de gözüküyorsunuz İstanbul'a gelme şansınız olursa Ümraniye'de Candan Mühendisliği tavsiye edebilirim.100.000 aşkın montaj yapmış firma.Web sitesini ekliyorum.Kolay gelsin https://www.candanotogaz.com/

grandeizmit
08/04/2014, 17:25
şimdi webden inceliyorum. ancak il dışı zor gözüküyor malum 1 gün gidecek. Ama firma gerçekten iyiymiş.

byadrenalin
08/04/2014, 22:23
Hiç biri. Benzinle binmeye devam et derim :) Lpg baş belası bir şey :)

uurcakmak
09/04/2014, 01:20
Ben Atiker taktırdım, yaklaşık 8 ay falan oldu. Oldukça memnunum. Zaten bizim motorlar çoğu lpg kitinde sıkıntısız çalışıyormuş :)

grandeizmit
09/04/2014, 09:05
Hiç biri. Benzinle binmeye devam et derim :) Lpg baş belası bir şey :)

Ayda 1500 km ye yakın yol yapıyorum. o Yüzden bence benim baş belam benzin :) Atiker fiyat olarak avantajlı ve en azından yerli malı olduğu için büyük bir ihtimalle atiker taktıracam.

celenlee
09/04/2014, 11:31
Fire motorumuz için en iyi kit en ucuz kittir :)
Kitten ziyade referansı güçlü bir usta tavsiyesi almalısın ;)

Ben taktıralı 12BIN km oldu, bir problemim yok.
Florya'da Ömer Usta'ya taktırdım 1100TL AKL
Ama size yakın bir yer bulmak lazım.

byadrenalin
09/04/2014, 12:45
Ayda 1500 km ye yakın yol yapıyorum. o Yüzden bence benim baş belam benzin :) Atiker fiyat olarak avantajlı ve en azından yerli malı olduğu için büyük bir ihtimalle atiker taktıracam.

Satıp diesel almalısınız o zaman :)

grandeizmit
09/04/2014, 20:14
Dİzel araçların bakım masrafları efsanesi yüzünden pek sıcak bakmıyorum otomobilde dizele :)

byadrenalin
09/04/2014, 22:31
Dİzel araçların bakım masrafları efsanesi yüzünden pek sıcak bakmıyorum otomobilde dizele :)

Diller de hep öyle bir laf dolaşır ama Lpg yi de bir seferlik takıp hep öyle kullanmıyorsunya ? :) 10.000 km de bir hem arabanın kendine bakım yapıyorsun filtre, yağ, su vb. Hem de Lpg ye bakım yapıyorsun. Filtreler vs.. Bir süre sonra enjektör bozuluyor enjektör değişiyorsun. Beyin bozuluyor yaptırıyorsun. Hortum patlıyor yaptırıyorsun. Kullandıkça yani. Ee ne oldu ? Dieselle aynı hesaba gelmedi mi ? :) Bir de kendi şahsım açımdan söylüyorum ben gaz alırken bir de benzin alınca çok zoruma gidiyordu :) içimden diyordum o 50 tl ye benzin yerine gaz alsam 200 km daha fazla yapardım falan :p :) :D

Söylediklerim tamamen şahsi fikrim. Herkesin düşüncesine saygım var. Ama ben bu yönden bakınca lpg ye pek sıcak bakmıyorum artık. Arada bariz bir farkta yok zaten. Benzinde 38 yakan araç lpg de 25 falan yakıyor. Hala da zam geliyor zaten. 30 'un altnda yakmaz bundan böyle :)

femoli
10/04/2014, 11:25
lpg candır :)

valla Ankarada olsan tek önereceğim yer var tüm arkdaşlarımın müşterilerimi gönderdiğim yer satış aşamasında satış sonrasındada mükemmel adamlar kavaklıdere2 diyebilirim. Mocan Otogaz (https://www.mocanotogaz.com.tr/)

Arrest
10/04/2014, 14:05
lpg candır :)

valla Ankarada olsan tek önereceğim yer var tüm arkdaşlarımın müşterilerimi gönderdiğim yer satış aşamasında satış sonrasındada mükemmel adamlar kavaklıdere2 diyebilirim. Mocan Otogaz (https://www.mocanotogaz.com.tr/)

Benm kitmi?

Keyifli ve Kazasız Sürüşler Dilerim " Sato Topal "