PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2012 model 1.3 model easy vites ses sorunu

salitevke
08/04/2014, 10:09
2012 model 1,3 Multijet Easy var. Benim aracımda vitesten özellikle 3. ve 5. viteste 20 bin devri geçince zırıltı sesi geliyor. Serviste halatları değişti fakat aynı sorun devam ediyor. Sorunu çözemediler bir çözümde sunamıyorlar. Bana çok komik çözüm önerileri sundular serviste. Vites ağırlığını sökünce ses kayboluyor. Bu parçayı iptal edelim diyorlar. Ben o parça ne işe yarıyor diye sorunca bi işe yaramıyor zaten fabrika fazladan koymuş diye komik şeylerle izah etmeye çalışıyorlar. Vites ağırlığı sökülünce araç vites geçişlerinde zorlanma olmaya başladı. Tekrar servise gidip vites geçişleri zayıfladı diyince psikolojik tir sana öyle geliyordur. Biz tüm araçlarda söküyoruz diyorlar. Sökülen parçayı tekrar taktırdım vites geçişleri düzeldi ses tekrar geldi. Ya bu sese razı olacaksın yada diğerine dediler. Birde bana senin şikayetin ses idi biz o sorunu çözdük. Vites zor geçme olayı ayrı bir arıza onun için ayrıca baş vurman gerekiyor dediler. Fiat servisi için kolayını bulmuş arkadaşlar ses yapan parçayı iptal ediyorlar sorunda çözülmüş oluyor. Şimdi göğüsten ses geliyor servise gitmeye korkuyorum. Göğüs zaten bir işe yaramıyor onuda sökersek ses gelecek parça kalmıyacağı için sorun çözüldü diye teslim etmeklerinden korkuyorum.

faster
08/04/2014, 10:16
Bence başka bir servis varsa oraya götürün aracınızı.

erdiyilmaz
08/04/2014, 10:29
Servisin; ya sese razı olacaksın ya da bu böyle demesi yanlış olmuş. Başka bir servise de gösterin isterseniz. Bu arada olayın psikolojik olduğunu söyleyen servisin ismini de yazabilir misiniz?

salitevke
08/04/2014, 11:10
Antalya Birmot servisi bu parçayı çıkartacağımı söylemeseydim sana sen farkına bile varmazdın diyorlar.