PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 56500 km deki evo eksantrik zincirini bozdu:((

sakinkaradas
31/03/2014, 21:41
Bu gun aracimdaki zirilti seklindeki sesin zincir oldugu kanisina vardim.zira arac dururken 3bin devirden sonra hareket ederken 2bin devirden sonra islik benzri ses cikarmaya basladi .turbo sanmistim ama zincir olma ihtimali yukseldi.bu km de aracinda zincir bozulan oldumu..2011 model evo 1.3 arac.garanti 3ay once doldu.kendim parcaciyim.ama servise yikabilirmiyim bunu bilen varmi.

biancoangelo
31/03/2014, 23:13
Bu gun aracimdaki zirilti seklindeki sesin zincir oldugu kanisina vardim.zira arac dururken 3bin devirden sonra hareket ederken 2bin devirden sonra islik benzri ses cikarmaya basladi .turbo sanmistim ama zincir olma ihtimali yukseldi.bu km de aracinda zincir bozulan oldumu..2011 model evo 1.3 arac.garanti 3ay once doldu.kendim parcaciyim.ama servise yikabilirmiyim bunu bilen varmi.

Yıkamazsın. Yıkmada zaten etik olmaz. Hemde parçacısın. Sen baayyaa zengin olursun arkadaş.

kadiraksoy35
31/03/2014, 23:23
Yıkamazsın. Yıkmada zaten etik olmaz. Hemde parçacısın. Sen baayyaa zengin olursun arkadaş.

:D:clapping:

sakinkaradas
31/03/2014, 23:34
Kardes parcaciyiz ama araci ben uretmiyorum
Ve bu zincirin bu kilometrede bozulmasi normal degil.acaba baska basina gelen varmi bu kilometrede derdim o

Discovery cihazımdan gönderildi

byadrenalin
01/04/2014, 00:14
Fiatta her seye hazirlikli olmak gerek :) Garanti bittiginde basliyor sorunlar. Babamin doblonun garanti bitti araba daha 40 bin de takozlar degisti. Klimanin altinda bir yer bozuldu. 450 ona gitti. Sol salincak degisti. Bunlar hep garantinin bitiminde oldu nedense :)

tayfux
01/04/2014, 08:56
Hocam Fiat ın işi belli olmaz. İyi niyet garantisi der bakmışsın yapmış. Yapması gerekene de kullanıcısı hatası der bakmışsın yapmamış. Bence iyi niyet garantisini kullanan tanıdığınız servis varsa orada deneyin şansınızı. Âmâ eksantrik kayışı öyle çok kolay kolay bozulmaz diye düşünüyorum ıslık varsa siz yine turbodan şüphelenin derim..

sakinkaradas
01/04/2014, 09:14
Suphemiz turbo idi ama eksantrik zinciri oldugu neredeyse kesin

sakinkaradas
01/04/2014, 10:59
Ve mutlu son.manifold civatalari gevsemis.usta civatalari sıktıgında sorun gitti.cogu multijette bu sorun varmis..sayet basiniza gelirse manifoldum eksantrik zinciri tarafindaki civatalari kontrol edin.o civatalar gevseyebiliyormus

Ziyaretci046
01/04/2014, 12:35
turbo manifoltunun civataları gevşemiştir zincirden o sesi yapmaz ıslık sesi diyosun . o civataları sıkın ses gidicektir.

sakinkaradas
01/04/2014, 13:29
Oyle oldu zaten bey