PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor arıza sensörü yardım

SRCNTRKR
31/03/2014, 13:42
Merhaba arkadaşlar punto 1.4 dynamic aracımi servise goturdum bu motor ariza sensörü nun kablosunu biri kopmus sari arza lambasi yaniyo. basta elektrikci lehimler dediler fakat dipten koptugu icin olmaz degistiririz diolar ve 400 tl fiyat cikardilar.elektrikci halledermi bu sorunu ?

serrko
31/03/2014, 14:40
Merhaba arkadaşlar punto 1.4 dynamic aracımi servise goturdum bu motor ariza sensörü nun kablosunu biri kopmus sari arza lambasi yaniyo. basta elektrikci lehimler dediler fakat dipten koptugu icin olmaz degistiririz diolar ve 400 tl fiyat cikardilar.elektrikci halledermi bu sorunu ?

Motor ariza sensoru diye bir parca yok ne sensoru oldugunu soylerseniz bir yorum yapabiliriz

MB860 cihazımdan 2 ile gönderildi

halils2
31/03/2014, 14:41
resim koyarsanız daha iyi yardımcı olunur. sensörde lehimlemek için mesafe varsa olur ama en diptense çok zor.

ahdcgg
31/03/2014, 16:00
resim koyarsanız daha iyi yardımcı olunur. sensörde lehimlemek için mesafe varsa olur ama en diptense çok zor.

en diptende olur çünkü fabrikada onu oraya ölecek koymaz heralde parçalar çıkar geriside adamın becerisine kalmış ama o işi yapacak sanayine o incelikte adam olduğunu düşünmüyorum sanayici adamlara göre hiç bir şey olmaz zaten seniin tanıdığın bi elektronikçi varsa onla yapın

halils2
31/03/2014, 18:54
en diptende olur çünkü fabrikada onu oraya ölecek koymaz heralde parçalar çıkar geriside adamın becerisine kalmış ama o işi yapacak sanayine o incelikte adam olduğunu düşünmüyorum sanayici adamlara göre hiç bir şey olmaz zaten seniin tanıdığın bi elektronikçi varsa onla yapın

Dipten kopan her sensör tamir olmaz. İçten gelen pinleri sabitleme için plastik tarzı madde kullanılıyor. Kabloyu lehimlemek için bu malzemeden temizlenmesi gerek ki bu işlem yapılırken daha çok zarar verlebiliyor. Bazılarında ise pinler direkt sensör kartına lehimleniyor. Bunların tamiri diğerlerine göre daha kolay. Yani sensörün yapısını görmek lazım. Çoğu işlem uzun vadeli değil günü kurtarmak için bir süreliğine idare eder ama çok da uzun vadeli olmaz.

serrko
31/03/2014, 19:18
Sensorun hangisi oldugunu bilse yardim etmek kolay olacak belki servisten temin edebilirim diyecegim ama ne oldugunu bir anlasak??

MB860 cihazımdan 2 ile gönderildi

SRCNTRKR
31/03/2014, 19:45
motor arıza lambasının sarı yanmasının sebebi bu motor arıza sensörünün 1 kablosunun dıpten kopması dendi servıste ılk gittigimde oto elektrıkcı yapabılır dendı ama dun gıttıgmde degısıcek dıpten kopmus dendi ve 400 tl fiat cıktı bana soylenende bu

yavuzselim
31/03/2014, 19:59
motor arıza lambasının sarı yanmasının sebebi bu motor arıza sensörünün 1 kablosunun dıpten kopması dendi servıste ılk gittigimde oto elektrıkcı yapabılır dendı ama dun gıttıgmde degısıcek dıpten kopmus dendi ve 400 tl fiat cıktı bana soylenende bu

Çok sacma bence sen baska servise git bidaha oraya uğrama. Hatta bizim sensörler bosh marka bence bosh car servise git orda sıfır sensörü uygun fiyata alırsın.