PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Balatalardan gelen ses?

22koray
29/03/2014, 11:15
Arkadaşlar frene her bastığımda balatadan acaip ses geliyor. Balatalari yeni değiştirdim ondan önce de vardı çok rahatsız edici bir ses frene basmaya çekiniyorum. Ne yapmam lazım?

khanunl
29/03/2014, 12:36
Balatalarınızın yüzey sertliği fazladır.Kaliteli balata kullanırsanız ses olmayacaktır,birde ayna yüzeyindederin çizikler var ise çiziklere dolan balata tozuda ses yapabilir.Bunun için önfren disklerinizi yenilemenizde fayda vardır,yada kurtarıyorsa ayna diskinin yüzeyini tornada düzelttirin.Kolay gelsin.

otobroker serhan
29/03/2014, 12:38
Balata ile ilgili formda çok fazla yazı var onlara bakıp bir sonuca varabilirsin özellikle bu sorunu yaşayan arkadaşlar kale marka balatayı öneriyorlar.Geçenlerde Adana G.paşa ışıklarıda durmuştum ve yanıma yaklaşan arabaya sırf balatası ses çıkardı diye baktım araç wv sciroccoydu anlayacağın marka model farketmiyor bu sorunlar:)

22koray
29/03/2014, 21:58
Balatalari 40 liraya almıştım sanırım çok dandik. Ama ondan önce de ses vardı bu kadar olmasa da. Disk le mi alakali acaba kaç paraya diski duzeltirler?

taret
01/04/2014, 11:36
aynı sorun bendede vardı.bazen frene basınca garkkkk diye bir ses geliyordu. geçen hafta sonu hallettim. oparın balataları 40 tl , kale marka balata 35 tl. opar taktırdım. ayrıca ön disklerin kenarlarını tornadan geçirmek gerekiyor. aynı işlemi arkalar içinde yapıyorlar. toplam maliyeti torna masrafı işçilik vs. 120 tl ye mal oldu.