PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Carbon Clean

Golbasi
28/03/2014, 00:59
40.000 bakımında dizel araçlarda servis carbon clean uygulamasının şart olduğunu söyledi. nedir bunun artıları? bakımı dışardan yaptırsam ve carbon clean yaptırmasam araca zararı ne olur?

ReiZzZ
28/03/2014, 09:46
kısaca motorun içindeki kurumların temizlenmesi diyeyim yapılması performans kaybını azaltır yakıt tasarrufu sağlar motor ömrünüde uzattığı söyleniyor yaptırmanızda fayda var

erenaydogan
28/03/2014, 10:17
Ben yaptırdım kardeşim 2 hafta olmadı 100 tl.mal oldu manifold temizliğide oldu arabam gayet ıyı oldu yakıtta bıraz artar ama sonrasında emın ol düzelir.sıfır bır araba alıyosun ılk yaglanmaya kadar yaktıgı gb dusunecen senınkıde gayet nefes alacaktır...

faster
28/03/2014, 10:33
40.000 bakımında dizel araçlarda servis carbon clean uygulamasının şart olduğunu söyledi. nedir bunun artıları? bakımı dışardan yaptırsam ve carbon clean yaptırmasam araca zararı ne olur?
40 binde gerek olmadıgını düşünüyorum..

karaelmaz
28/03/2014, 10:45
40 binde gerek olmadıgını düşünüyorum..

Ben soyle bir ornek vereyim 4 ay once manifol temizligi yaptirmistim mnfd komple sokuldu gozumun onunde temizlendi tiner ile gicir gicir taktik 6bin km sonra egr iptali icin egr yi soktuk mnflda giren kisma parmak attik abartisis 1.5cm lik yagli kurum tabakasisi olusmus yine olusmaya da devam ediyor varin siz dusunun 40bin km deki aracdaki mnfldu
Yaptir gitsin hocam sifir aracim olsun bi dakka dusunmem yaptiririm ama sunu bilin 2bin km kadar araciniz %10 fazla yakacak
Eger kisa zaman sonra uzun yolculugunuz varsa yola cikmadan once yaptirin biraz dusuk hizla gidin 90km gibi ekonomik yakita erken gecersiniz. Benim temizlikden sonra sehir icinde 28krs yakan arac 42krs yakti 2 depo boyunca sonra artiya gecti tabi ben 2 depoyu hatta daha fazlasini hep uzun yol da yaktim

Grande Punto 1.3 Turbo Multijet 16V Siyah(Rock) 2008 75+ bilinmiyor bg///195,55R16///chip Tuning///egr iptali///K&N hava filtresi