PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1.4 fire gaz kelebeği adaptasyonu

ufkbskc
26/03/2014, 11:29
arkadaşlar merhaba, aranıza yeni katıldım. cumartesi günü gaz kelebeğini söküp temizledim. yerine geri taktığımda rölantide arada bir oynamalar meydana geldi. gaz kelebeği adaptasyonunu kendim yapabilir miyim? yapabilirsem nasıl? yapamazsam ümraniyede bildiğiniz işinin ehli bir usta tavsiye eder misiniz?

celenlee
26/03/2014, 11:39
Benim anladığım kadarıyla ELM kablosu ve Yazılım ile yapılması yeterli oluyor.

Kablosu ve PC'si olan yakın bir yere giderseniz hallolur.
Hisarüstü size uygunsa ben de beklerim (bakit uydurabilirsem) bana da analtırsınız nasıl sökülüyor vs, benimkinin durumu da çok fena.

Şeytan diyo manifoldu sök temizle komple :)

ufkbskc
26/03/2014, 12:01
sizde pc kablo ve yazılım mı var anlayamadım özür dilerim :) adaptasyonu ben hallederim diyorsanız haftasonları avrupa yakasına geçiyorum yanınıza uğrarım hem sizin kelebeği de temizleriz:)

celenlee
26/03/2014, 14:35
sizde pc kablo ve yazılım mı var anlayamadım özür dilerim :) adaptasyonu ben hallederim diyorsanız haftasonları avrupa yakasına geçiyorum yanınıza uğrarım hem sizin kelebeği de temizleriz:)

Valla güzel olur. Bende kablo ve PC var.
Temizlik için WD40 mı almak lazım, yoksa balata spreyi denenden mi? Bez vs başka birşey gerekiyor mu? Su?
Sök tak için sizde uygun ekipman mevcut sanırım?

Bu arada ben Gebze'deyim anadolu yakasında uygun bir mekanda da görüşebilriz.
Bu pazar günü de bahçelievlerde olacağım bir süre.

celenlee
26/03/2014, 14:37
Bendekinin hali bu:

https://forum.grandepuntotr.com/attachments/teknik-yardim/27210d1382265735-bogaz-kelebegi-temizlik-dusuk-devirde-vuruntu-fotoyo-bakarmisiniz-20131020_091758.jpg
https://forum.grandepuntotr.com/attachments/teknik-yardim/27211d1382265743-bogaz-kelebegi-temizlik-dusuk-devirde-vuruntu-fotoyo-bakarmisiniz-20131020_091807.jpg

ufkbskc
26/03/2014, 14:58
evet bende gerekli alet edevat var. ben balata spreyi ile temizledim ancak nasıl olsa yeni alacağınıza göre, gaz kelebeği temizleme spreyleri satılıyor onlardan alın daha iyi olur. bunun haricinde bez ve elimizi silmek için ıslak mendil lazım:) onlar bende bolca var. adaptasyon hangi programla nasıl yapılır araştırdım fakat bulamadım.

sanırım siz daha önce adaptasyon yaptınız:)

bu arada ben cumartesi pazar çalışmıyorum. ümraniye dudulluda oturuyorum. yolunuz düşerse beklerim en fazla 1 saat sürer.

ufkbskc
27/03/2014, 10:26
arkadaşlar bu adaptasyon nasıl yapılır kimsenin bilgisi yok mu bu konuda? bmw forumunda bmw için adaptasyon anlatımı vardı ve bende eski aracıma uygulamıştım. fiat araçlarda bilgisayarsız adaptasyon yok mu?

celenlee
27/03/2014, 14:47
Hocam benim cumartesi işlerim karıştı biraz, ben geçerken sana haber etsem cumartesi ya da pazar altunizadede senin adaptasyonu yapsak? Ben sonra başka bir ara temizlerim. Senin işi görelim?

Pazar günü garanti geçeceğim, geçmeden 1-2 saat önce haber etsem sana uyar mı? Ya da sen nerdeysen Gebze-Bahçelievler Hattında bir yerde buluşuruz, adaptasyon 5-10dklık bir iş anladığım kadarıyla. Ama daha önce yapmadım.

Aracı bilgisayara bağlayacağız, motor bölümünde kelebek adaptasyonu diye bir bölüm var onu çalıştıracağız o kadar.