PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : City arızası

fatihh
25/03/2014, 18:51
herkese ii akşamlar. malesef city arızası benim başıma da geldi. aracım 2006 model ve 80.000 km de. araç düzenli servis bakımlı olmadığı hiçbir şekilde yardımcı olamayacaklarını 2600 tl parca fiyatı olduğunu ama aracın km si yaşına göre düşük olduğu için %40 bi müşteri memnunıyeti adı altında bi indirim uyguluyolar. tekrar fiatın müşteri hizmetleriyle görüştüğümde pazarlıklar sonucu %60'a kadar indirim uyguladılar. ne yapabilirim bu konuda yardımcı olursanız sevinirim kafam çok karışıkk

fatihh
25/03/2014, 18:54
ilk önce aracı yaptırayım. daha sonra faturalar ve emsal kararlarla tüketici mahkemelerine başvuru yapayım diyorum

byadrenalin
25/03/2014, 19:42
Tofaşın genel merkezine mail atın. Ayrıca başvurduğunuz firmaya da mail atın. Ve burdaki değiştiren arkadaşların konu linklerini mesaj linklerini yollayın. Özellikle sizin aracın özelliklerinde olanlarınkini. Ve hepsinin ücretsiz olarak değiştirilebildiğini. Bazılarının bakımlarını özel serviste yaptırdığını bunun kronik bir sorun olduğunu yazın. Mailin sonuna da bu bir kronik arıza ve yasal haklarımı sonuna kadar arayacağım diye belirtin. Bir şansınızı deneyin. Bir arkadaş bu şekilde değiştirtti. Eğer bu da olmazsa tüketici haklarına ve hakem heyetine başvurun. Aracı onlardan onay aldıktan sonra yaptırın. Yaptırdıktan sonra parayı geri alma işi daha zor olabilir.

ozkancavus5916
25/03/2014, 22:27
Senin yine arkadasima bugun %15ini karsilariz demisler

yavuzselim
25/03/2014, 22:57
bende 2. el aldım 100bin civarı city arzalandı aracım en son 40binde girmiş servis bakımına bidahada yıllardır girmemiş. ücretsiz değiştirdiler. Herkeze farklı indirim uyguluyorlar. Neye göre yapıyorlar anlamıyorum.

cemdogu
26/03/2014, 01:04
İnat edin, yolcu tarafı airbag çatlağı, evolarda stop buğusu, kapı gergisi ses problemi ve en çok 2006larda çıkan city problemi kronik üretici kaynaklı sorunlardır.Hayati problem teşkil eden problemlerdir.Kaza riski çok fazladır.O varken araç sürmeye çekinirsiniz.O yüzden agresif olun ve bunun kronik üretici hatası olduğunu kabul ettirin...

Sony Xperia L cihazımdan ile gönderildi.Olası Yazım Hatalarım İçin Özür Dilerim.

ozkancavus5916
26/03/2014, 07:03
Arkadasima git mahkemeeye demisler