PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yiğidi öldür hakkını yeme (Denizli Yön Fiat Yetkili Servisi)

seralex
21/03/2014, 16:33
Dün Denizli fiat servis yön otomotivle bazı sıkıntılarım olmuştu iş baya büyüdü bugün sabahta görüşmeye gittim uzunca bir görüşme oldu, ortam ılımlıydı ancak bugün herhangi bir çözüme ulaşamadık yarın belli olacak yaşadığım sıkıntıların giderilip giderilmeyeceği veya nasıl giderileceği.

Her neyse, bugünkü görüşmemiz sırasında arada direksiyon motoru arızası konusu geçti. Yaklaşık 1 ay önce bu city arızası denilen olay benim başımada gelmişti, yolda giderken birden direksiyon sertleşti arıza lambaları yandı hemen aracı sağa çekip stop ettik tekrar çalıştırdık herhangi bir sıkıntı yoktu. Bugüne kadar aynı olay tekrarlanmadığından pek üzerine düşmedim tekrar ederse o zaman giderim servise diye düşünüyordum.

Bugün bu arızadan bahsedince, her ne kadar servistekilerle aramız limoni olsada adamlar bu önemli bir olay hemen gereğini yapalım dediler. Ben yok kalsın yarın diğer konuyu bi çözelim ondan sonra bakarız dememe rağmen onlar o iş başka bu iş başka şakaya gelmez mutlaka hemen halledelim dediler bende peki dedim.

Hemen şase numarasından bi sorgulatma yaptılar %100 tarafımızdan karşılanacak dediler, aracı saat 10'da bıraktım geldim saat 1:30'da aracınız hazır dediler.

Bu city arızası nedeniyle pek çok arkadaşın serviste yaşadığı sıkıntıları biliyorum, o yüzden Denizli Yön otomotive bu konudaki ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ediyorum.

Yiğidi öldürdük ama hakkınıda yemeyelim :)

Arrest
21/03/2014, 16:39
Bir kezmi kitledi city ? Yani stop edip calistirdiginizda duzeldimi? Bu benimde basima geldi cunku :-/ arac kac model?

Keyifli ve Kazasız Sürüşler Dilerim " Sato Topal "

seralex
21/03/2014, 16:42
Bir kezmi kitledi city ? Yani stop edip calistirdiginizda duzeldimi?

Evet bir kez kilitledi ve stop edip çalıştırdığımızda herhangi bir arıza sorun yoktu ve 1 aydır başkada olmadı.

Bugün servise de aynı şekilde ifade ettim, bir defa oldu bir daha olmadı olursa değiştirelim dedim. Onların ifadesine göre, bir defa yaptımı bir daha dikiş tutmuyormuş mutlaka sorun çıkartıyormuş. Uzun yolda veya yüksek hızlarda tekrarlar sıkıntı olur riske girmeyelim değiştirelim dediler.

halils2
21/03/2014, 17:40
Evet bir kez kilitledi ve stop edip çalıştırdığımızda herhangi bir arıza sorun yoktu ve 1 aydır başkada olmadı.

Bugün servise de aynı şekilde ifade ettim, bir defa oldu bir daha olmadı olursa değiştirelim dedim. Onların ifadesine göre, bir defa yaptımı bir daha dikiş tutmuyormuş mutlaka sorun çıkartıyormuş. Uzun yolda veya yüksek hızlarda tekrarlar sıkıntı olur riske girmeyelim değiştirelim dediler.

Geçmiş olsun. Çözüm bulmaları güzel olmuş. Diğer mevzu neydi sizin?

halils2
21/03/2014, 17:43
Bir kezmi kitledi city ? Yani stop edip calistirdiginizda duzeldimi? Bu benimde basima geldi cunku :-/ arac kac model?

Senin cityi değiştirmiyorlar mı Sato? Geçen sene bende de 1 kere yaptı götürdüm beleşten yaptılar.

Arrest
21/03/2014, 17:43
bendede bir kez oldu yaklaşık 10 gün önce acaba gitsem değiştirirlermi diye kararsızım

halil abi benim eski aracın göğsü değişti cityi değiştirmedim bu arabayı bilmiyorum..

seralex
21/03/2014, 17:50
Geçmiş olsun. Çözüm bulmaları güzel olmuş. Diğer mevzu neydi sizin?

Tşk ederim, diğer konu baya uzun anlatmak uzun olacak şimdi :) servis konusunda açtığım bir konu var orada uzun uzun yazmıştım, oradan bakabilirsin kardeşim :)

bendede bir kez oldu yaklaşık 10 gün önce acaba gitsem değiştirirlermi diye kararsızım

halil abi benim eski aracın göğsü değişti cityi değiştirmedim bu arabayı bilmiyorum..

Bence ihmal etme bir an önce gidip servisinizle görüşün, bende önemsemiyordum ancak bugün servistekiler bir kere arıza yaptımı gerisi gelir canınızı riske atmayın değiştirelim dediler. Allah korusun yüksek bir hız ile viraja girerken yaptığını düşünsenize o aracı kontrol etmek çok zor olur ve sonu felaket olabilir.

cemdogu
21/03/2014, 17:58
çok değişikler.ankarada 35bin km'deki 2006 puntoyu sırf 2 defa servise gitmedi diye değiştirmediler, saatlerce kavga ettik fiat'a şikayet ettik te anca ikna ettik.ama birdaha oldu şu aralar.müsait olunca yine gidecek.allahtan araç benim değil yoksa kıyamet kopardı...

bu iş cidden şakaya gelmez...

halils2
21/03/2014, 18:01

Git bi soor. Sorunca para almıyorlar ya Sato. Hem değişmiş olsa arıza vermez diye düşünüyorum ama belli de olmaz tabi. Ben arkadaşa sordum city değişti bi daha arıza yaparsa değişir mi deye değişmez dedi. Ama kronik arızalar kapsamında ömür boyu değiştirmesi gerek diye biliyorum yanlış mı biliyorum acaba.!!! Çok da yüzsüzüm. Adamlar ücretsiz değiştiler bir daha değiştirir misiniz diye soruyorum :D

Arrest
21/03/2014, 18:38
Git bi soor. Sorunca para almıyorlar ya Sato. Hem değişmiş olsa arıza vermez diye düşünüyorum ama belli de olmaz tabi. Ben arkadaşa sordum city değişti bi daha arıza yaparsa değişir mi deye değişmez dedi. Ama kronik arızalar kapsamında ömür boyu değiştirmesi gerek diye biliyorum yanlış mı biliyorum acaba.!!! Çok da yüzsüzüm. Adamlar ücretsiz değiştiler bir daha değiştirir misiniz diye soruyorum :D

kafa atarım değiştirmezlerse :icon11:

halils2
21/03/2014, 20:03
Tşk ederim, diğer konu baya uzun anlatmak uzun olacak şimdi :) servis konusunda açtığım bir konu var orada uzun uzun yazmıştım, oradan bakabilirsin kardeşim :)

Bence ihmal etme bir an önce gidip servisinizle görüşün, bende önemsemiyordum ancak bugün servistekiler bir kere arıza yaptımı gerisi gelir canınızı riske atmayın değiştirelim dediler. Allah korusun yüksek bir hız ile viraja girerken yaptığını düşünsenize o aracı kontrol etmek çok zor olur ve sonu felaket olabilir.
Konunuzu okudum şimdi. Hepsi içşn değil ama çoğu böyle yapıyor. Kırklareli den bir arkadaşımızda benzer sorumla karşılaştı.

Ziyaretci046
21/03/2014, 21:03
valla ne diyim bilemedim :)

fatihh
22/03/2014, 19:47
iyi aksamkar herkese. bugun bende servise gittim. elektirikli direksiyon motoru degisecek dediler. 1000 tl civari bi ucrete mal olur dediler. pazartesi gunu tekrar sizi ara bilgilendiririz dediler. 2007 model ve 80 binde aracim. ucretsiz degistirurler mi acaba. degistirmezlerse ucretsiz degisim icin nerelere basvuru yapmam lazim