PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlk arabam ve ilk sigortam yardım

SRCNTRKR
19/03/2014, 15:31
mrhb. arkadslar aranıza yeni katıldım 1.4 dynmıc 2007 punto aldım.suanda sadece araba satısını aldım noterden afyonda ikamet edıyorum.bundan sonrane yapmam gerekıor. trafık sıgorta hakkında yardım edersenız sevınırım.tskkrlr

mesutt1905
19/03/2014, 17:21
Bi sigortacıdan araca sigorta yaptıracaksın bende alalı 1 ay olmadı. 410 tl sigortasına verdim bugünde ruhsat evime ptt aracılığı ile geldi başka da bir işleme gerek yok muyanesi tamamsa ve kasko yaptırmıyorsanız tabi.

SRCNTRKR
19/03/2014, 17:38
Benım ıkametgah balıkesirde suan afyondayım noterde adreste ıstemedıler ve 15 gun oldu balıksre gelende bısey yok afyona getrtıcem ama gelmemıs.sonradan trafıge gıtmeye gerek warmı pekı

katip onur
20/03/2014, 10:15
Sigortayı yaptırdıktan sonra emniyetten ruhsatınızı kendiniz de alabilirsiniz. Yalnız noterden araç devrini aldıktan sonra sigorta yaptırmanız için belli bir süreniz olması lazım 2 hafta diye biliyorum. (Sigorta yaptırırken de tek yere girmeyin fiyat alın, fiyatlar çok değişkendir)

SRCNTRKR
20/03/2014, 10:58
bıde soyle bı durum war arkadaslar ben arabayı konyadan aldım afyonda oturuorum ıkamet adresım balıkesrde sımdı konyaya gıtmem gerekırmı afyondada halledebılırmıyım bu işlerimi

mesutt1905
20/03/2014, 11:31
Sigortanı istediğin yerden yaptırabilirsin Ruhsatın ise merkezi kayıt sisteminde nerede kayıtlı isen oraya gelir adres değiştiremezsin. yani balıkesir de gözüküyorsan postaya verilmeden önce araç satışını yaptıktan sonra 10 gün içinde sigortanı yaptırıp afyondan trafik tescil den ruhsatını çıkartabilirsin ama gidip almazsan balıkesire posta yoluyla gönderim yaparlar.

ozkancavus5916
20/03/2014, 11:33
Euroka sigorta en ucuz ama yaptirma kaportacilar falan iyi anlatmiyolar yaptircaksan anadolu mafre aksigorta axa bu sirketlere yaptir