PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : City arızası tüketici mahkemesi evrağı

osmangok
16/03/2014, 21:46
Arkadaşlar merhaba, Ben bu city arızası ile 2011 yılından bu yana uğraşıyorum. aracım 2004 1.3 dynamic. Ben bu konuda tüketici mahkemesi kanalıyla arıza tespiti yaptırdım ve FİAT a karşı mahkeme sürecini başlattım. Önce mahkeme kanalıyla aracın arızasını tespit ettirip 2012 şubat ayında davayı başlattık. Uzun bir zaman aldı fKt nihayet Tüketici Mahkemesi bizi haklı buldu ve aracın iadesi ve tarafımıza ücret ödenmesi kararını verdi. Yalnız şimdi Yargıtay(temyiz) sürecini bekliyoruz. Biraz zaman da o alacak ama ilk adımı kazandık. Mahkeme kararını ekliyorum. Bu tüketici hakem heyeti kararı değildir. Tüketici mahkemesi evrağıdır. İnşallah faydalı olur..

ermanadakale
16/03/2014, 22:18
valla hocam helal olsun bende bakıyodum bu evrak bu aralar güncel konular içindeydi paylaşım için teşekkürler.

gesta0723
17/03/2014, 01:14
tebrikler geçmiş olsun

karaelmaz
17/03/2014, 05:49
Sonucu ogrenmek icin kararin tamamini okudum ve bir zerre icim rahatladi hakkini herkez savunsa keske sizin gibi. Adi boyle kronic arizalarla anilan fiat biraz olsun kendini toplar. Eger fiat'in temiz yargitayda bir muhattapligi yoksa bu dava sizindir buda onlara ders olur insallah hala bu city arizasinin %50 kismini musteriden alma derdindeler. Benim aracdada olustu city arisasi ikilemeden degistiler ama ikinci kez bozulursa degisim olmuyormus yenilen parcan sifir parca oldugundan garanti vermeleri gerekmiyor mu ? Sizin davada aciklanan sonucda yazilan su kisim dikkatimi cekti gizli kusurun oyalanarak giderilmesine gizli kusurun tamami duzeltilmeyip arizaya sebeb olan kisimlar degistirilmeyip arizalanan parcanin degisimi yapilarak musterinin oyalanmasi. Sonucda arizalan parca degistiriliyor buna neyin sebeb olduguna bakan yok ben burdan yola cikarim artik tutmayin beni :)

hcaner75
03/07/2014, 12:03
tebrikler benim içinde bir emsal olacak bu karar

adilsivas
14/10/2014, 14:55
benim araç 2006 42000 km direksiyonda titreme sola yatkın durma başladım servise gittim karsılamıyor fiat dedi fiatı aradım dönüs yapacagız dediler bekliyorum 3 gün oldu aranmadım ne yapmalıyım sizce

Shadowxs
01/01/2016, 13:41
hocam elinize sağlık. Evrağı nasıl indirebilirim, sayfada bulamadım da.

osmangok
03/01/2016, 21:44
arkadaşlar yargıtay süreci de lehime sonuçlandı evrak elime geçer geçmez iki mahkeme kararını da tekrar paylaşacağım

feyzullah
03/01/2016, 21:46
arkadaşlar yargıtay süreci de lehime sonuçlandı evrak elime geçer geçmez iki mahkeme kararını da tekrar paylaşacağım

Tebrikler hayırlı olsun.

ORS15
04/01/2016, 10:21
arkadaşlar bende Fiat' karşı hakkımı tüketici mahkemesinde aramaya karar verdim. İzlemem gereken yol nedir.ne kadar parya ihtiyacım var, daha önce bilir kişi kontrolü yaptırmalı mıyım. eğer mahkemeyi kazanırsam karşı taraf tazminat davası aça bilimiyim ve kaybedersem onlar benden ne talep eder. Şimdiden yorumlarınız içi teşekkürler

osmangok
04/01/2016, 19:19
Arkadaşlar merhaba, Ben bu city arızası ile 2011 yılından bu yana uğraşıyorum. aracım 2004 1.3 dynamic. Ben bu konuda tüketici mahkemesi kanalıyla arıza tespiti yaptırdım ve FİAT a karşı mahkeme sürecini başlattım. Önce mahkeme kanalıyla aracın arızasını tespit ettirip 2012 şubat ayında davayı başlattık. Uzun bir zaman aldı fKt nihayet Tüketici Mahkemesi bizi haklı buldu ve aracın iadesi ve tarafımıza ücret ödenmesi kararını verdi. Yalnız şimdi Yargıtay(temyiz) sürecini bekliyoruz. Biraz zaman da o alacak ama ilk adımı kazandık. Mahkeme kararını ekliyorum. Bu tüketici hakem heyeti kararı değildir. Tüketici mahkemesi evrağıdır. İnşallah faydalı olur..

arkadaşlar dün yargıtay kararaı gelince paylaşacağımı elirtmiştim. ilk mahkeme karaı ile beraber paylaşıyorum

osmangok
04/01/2016, 19:43
arkadaşlar bende Fiat' karşı hakkımı tüketici mahkemesinde aramaya karar verdim. İzlemem gereken yol nedir.ne kadar parya ihtiyacım var, daha önce bilir kişi kontrolü yaptırmalı mıyım. eğer mahkemeyi kazanırsam karşı taraf tazminat davası aça bilimiyim ve kaybedersem onlar benden ne talep eder. Şimdiden yorumlarınız içi teşekkürler

ben bu işi hallettim size iyi şanslar

feyzullah
04/01/2016, 22:38
ben bu işi hallettim size iyi şanslar

Direksiyonumda herşey yolunda ama her ihtimale karşı emsal kararları arşivliyorum. Paylaştığınız evrakı da indirip arşivime ekledim. Duyarlılığınız için teşekkürler.

punto1414
05/01/2016, 09:12
Gerçekten bravo size Helal olsun.

Hmg1986
20/05/2016, 16:55
yalnızca bu evraga ulaşabildim teşekkür ederim. elinde başka evrak olan paylaşsın paylaşılan evraklar silinmiş

Gzmsenn
31/10/2020, 16:37
Osman bey belgelere ulasamiyorum. Tekrar yardimci olmaniz mumkun mudur acaba. Gercekten bu konuyla alakali ciddi sıkıntı yasamaktayim.

Gzmsenn
31/10/2020, 16:38
arkadaşlar dün yargıtay kararaı gelince paylaşacağımı elirtmiştim. ilk mahkeme karaı ile beraber paylaşıyorum

Osman bey belgelere ulasamiyorum malesef. Yardimcı olmaniz mumkun mudur acaba