PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Göl , Kar , Mangal ve Tjet :)

Arrest
16/03/2014, 00:16
Eğerki güzel bir makina olsa süper bir kare olacaktı ...

https://i.hizliresim.com/KrGJBV.jpg (https://hizliresim.com/KrGJBV)

halils2
16/03/2014, 00:22
Kim çekti bu resmi adamı da arabayı da arkadan çekmiş. Arkası dönük olan sen misin Sato?

Ziyaretçi78
16/03/2014, 00:24
Yok o değil o yenge ahahaha
Ama benziyo satoya değilmi puhahahha

üzerinden Note II ile gönderildi.H.KURU Saygılarımla

Arrest
16/03/2014, 00:51

yaw ben çektm mangala bakıyodu iki dakka :D :D

halils2
16/03/2014, 01:29

aaa harbi bayanmış :D telefonda pek belli olmuyordu :D sana benzettim kusura bakma Satoo :D

Arrest
16/03/2014, 01:32
aaa harbi bayanmış :D telefonda pek belli olmuyordu :D sana benzettim kusura bakma Satoo :D

gözlük şart sana dayı :D uzun palto giymiş soguk ddm sıkı giy dedim ondan pekte uzak oldugu icin zor anlasılıyor :D

halils2
16/03/2014, 01:38
gözlük şart sana dayı :D uzun palto giymiş soguk ddm sıkı giy dedim ondan pekte uzak oldugu icin zor anlasılıyor :D

gözlük yetmez sen bana teleskop gönder :D sen demedin mi kızdan ayrıldım die ben de kız yoktur die adam dedim

mezkur
16/03/2014, 02:26
Ohhh ne güzel valla miss mekan harika gözüküyor

iPhone 'den aracılığı ile gönderildi

Arrest
16/03/2014, 03:04
Ohhh ne güzel valla miss mekan harika gözüküyor

iPhone 'den aracılığı ile gönderildi

Çubuk ilçesi yakınlarında bir göl. Ankara’ya 74 km Çubuk ilçesine yaklaşık 40 km uzaklıktaki gölün çevresi çam ve dağ kavağı ormanları ile kaplıdır. Karagöl, Çubuk ile Kızılcahamam arasında küçük bir heyelan set gölüdür. Çevresinde piknik yapılabilecek masalar bulunmaktadır. Tantalos efsanesinde adı geçen Karagöl Yamanlar dağı üzerinde bulunur. 35 dekarlık su yüzeyine sahip olan bu göl heyelan sonucu oluşan setin akarsuyun önünü tıkaması sonucu biriken sularla oluşmuştur. Küçük, dairesel ve güzel manzaralı gölün etrafı çam ormanları ile kaplıdır. Doğa ve yürüyüşü sevenler için ideal bir yerdir.
2011 yılında Tabiat Parkı olarak tescil edilmiştir. Ankara’ya 68 km. uzaklıktadır. Yıllık ziyaretçi potansiyeli 2000 kişi civarındadır. Saha içerisinde Kır Gazinosu Bekçi Evi, WC, Giriş Kulübesi ve Otopark gibi tesisler bulunmaktadır. Saha İşletmeciliği ihale ile Çubuk Belediyesine devredilmiştir. Sahip olduğu göl manzarası ve doğal yapısıyla yaz, kış günübirlik, piknik ve dinlenme imkanı sunmaktadır.
Göl kenarındaki ormanların içinde kaynak suları vardır. Bu sular çıkış noktasında oldukça soğuktur. Hatta kayaların aralarından çıkan suların suyun son derece soğuk olmasından dolayı Ağustos aylarında dahi donduğu görülür. Ormanlık bölgelerde av hayvanlarına rastlamak mümkündür. Tepelerde yaz aylarında bile kara rastlanır.
1402 yılında yapılan Ankara Savaşı’nda, Osmanlı Devleti Padişahı Yıldırım Beyazıt’ın orduları burada iskan etmişler ve su ihtiyaçlarını karşılamışlardır (?). Göl içinde yüzmek oldukça tehlikelidir. Ortasındaki şelalenin etkisiyle boğulanlar olmuştur.