PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Üzgünüm ama Opet farkı

brcan157
14/03/2014, 22:37
Arkadaşlar klasik yakıt konularindan belki binlercesi ama ben yinede guncellemek istedim.

Duzenli olarak ayda bir kere aracimi fullerim, ilk fulledigim 10 bin bakimi yaklasmisti opetten aldik cekis son derece iyi ses orta km olarak 720 km gitti.

Dediler ki akli kelden mazotu shellden al,aldık sonuc husran.arac oldu 55 beygir.belli edilir sekilde cekisten dustu ama km olarak 760 gordu,ses ve titreme opetten bir tık yukaridaydi.

Ayni sekilde dediler ki Total ilk dizeli getirdi Totalden al,dedim alalim peki.Aldik sonuc,cekis harika ses azaldi titreme hepsiden az ama asıl onemli olan km olarak 650 de arac stop etti.

Edindigim tecrube karsisinda vardigim sonuc;Opet.istanbul trafiginde surekli aktifim kullanim alanim araci yoracak sekilde asla degil gayet devrinde kullanan yapan birisiyim.

Umarim ilginizi ceker yardımcı olur guncellemis olduk boylece :)

iPhone 'den aracılığı ile gönderildi

fencolic
14/03/2014, 22:45
ben surekli totalden exellium aliyorum. Cogunlugu sehir ici olmak uzere genelde 730 km.de isik yaniyor.

karaelmaz
14/03/2014, 22:47
Peki sizin deneyiminize göre hangi istasyonu öneriyorsunuz ben shell kullanmiyorum biraktim onu total kullaniyorum 4 aydir depo bitince opet den almaya baslayacaktim sizce baslamalimiyim

mezkur
14/03/2014, 23:06
total kullanıyorum ben gerçe opet bana da daha uzun gidiyor gibi geldi ama net bir ölçüm yapmadım ayrıca yolumun üstünde hiç opet yok ama denk gelirse alırım onun dışında sadece total 95 oktan

iPad 'den aracılığı ile gönderildi

knidos111
14/03/2014, 23:07
ben mecbur kalmadıkça opete girmem ( o da temiz wc si için :) ) ben PO dan veya shell den alırım sıkıntı yok gayet memnunum

Ersal
14/03/2014, 23:19
Total en iyisi bence

kdrrshnn
14/03/2014, 23:26
bende petrol ofisinden alırım çok memnunum shelden aldım hiç memnun kalmadım belkı yer olarak farkeder

Arrest
15/03/2014, 01:38
Lpg tam hüsran bi aldigim yer var her depoda farkli veri.. Nerden alsam biktkm ya

Keyifli ve Kazasız Sürüşler Dilerim " Sato Topal "

brcan157
15/03/2014, 03:22
araçtan araca değiştir illaki birazda tercih meselesi ama totalden focusu olan bı abımde memnun degıl.hatta fulledıgı gun bana sövdü :) opet dedim ama shell benı uzdu.babamda shellcıdır yıllardır.

brcan157
15/03/2014, 03:23
Peki sizin deneyiminize göre hangi istasyonu öneriyorsunuz ben shell kullanmiyorum biraktim onu total kullaniyorum 4 aydir depo bitince opet den almaya baslayacaktim sizce baslamalimiyim

ıstanbulun hangı semtındesın üstad bılmıyorum ama Yenibosna Opet ciddi anlamda sükse yapmış ve o bolgenın en yuksek cırosuna sahıp olan bir mekan.inanırmısın boş pompa arıyosun.bi dene istersen.

cemdogu
15/03/2014, 03:25
Herkesin dediği gibi aslında alınan yakıt şirketi değil de, bayii önemli.Ankarada Ortaköy mevkii Özuslu Shelldrn alırım.Hiç şikayet yaşamadım hem hdi motorda hem dci motorda.biri 2.0 diğeri 1.5. .Zaten dizelde sabah çalıştırmaları hep traktör.Ama ısınınca ses kalmıyor gibi.

Konuyu baltalaadım belki ama, dediğim gibi mazltlar benzinler lpgler biraz bayiye göre değişir.

C2105 cihazımdan gönderildi

brcan157
15/03/2014, 05:52
yani bende bayii konusunda katılmıyorum değil.çünkü shellden aldığım yer cidden geçerken bi uğra tarzında ücra köşedeydi.ama shell'in istanbulda meşhur adresleri ve bölgenin iyi satışını yapan adını duyuran yerleri mevcut, yok değil.bu nedenle aldığım yeri şayet bir daha alana kadar kötülüyebilirim.Allah uzun ömür versin yine alırız,yerinden :)

ozkancavus5916
15/03/2014, 09:57
Ben de petrol ofisinden cok memnunum yakiti cekisi falan on numara corlu da sirket aracinla istanbul dudulluya 60tlye gittim geldim 1,5motorla corlu petrol ofisinde depoyu fulledim km bakmadim 80-110arasi kullandim kopru trafigine girdim donuste tekrar petrol ofisine gittim depoyu fulle dedim 59.kusuredoldu 60tl falan bir ay once test etmistim corlu sehiricinden dudullu organize 60tl sabah kahvaltilarini dudulluda ettim sehir icinde tavsiye ederim petrol ofisini

bora.sen
15/03/2014, 10:18
benzin lpg mazot bu üçünüde shell den başka yerden almadım,ara ara farklı markları denedim ancak psikolojik midir bilmiyorum,shell bir başka çekişiyle sesiyle..

wc de ise opeti tek geçerim :D

bora.sen
15/03/2014, 10:25
Lpg tam hüsran bi aldigim yer var her depoda farkli veri.. Nerden alsam biktkm ya

Keyifli ve Kazasız Sürüşler Dilerim " Sato Topal "

sato;araca lpg takıldığından beri sadece shell lpg kullanılmıştır,diğer markalar öksürük yapıyor tjete :D

recepseven
15/03/2014, 11:35
bir depo mazot ile 850 km gidiyorum 210tl felan doluyor opetten şaşmamak lazım kanımca...

brcan157
15/03/2014, 17:40
Maşşallah :)

fencolic
15/03/2014, 19:18
bir depo mazot ile 850 km gidiyorum 210tl felan doluyor opetten şaşmamak lazım kanımca...

Kardeşim depoyu doldurunca ışık yanana kadar mi 850 km gidiyorsun yoksa ibre iyice dibe vurana kadar gidiyor musun?

Ben depoyu totalden doldurdum cogunlugu sehir ici ise git gel olarak kullandim sadece 250 km sehirdisi. toplamda 722 km oldugunda depoyu tekrar dourdum. Işık yanmamisti ama ibre tam kirmizi cizgiye yaklasmisti. 158 Liralik mazot aldi. Hesabima gore 22 kuris yakiyorum. Ama hicbir zaman 850 km. filan goremedim. Bemim hesabima gore 850 gorebilmk icin depoyu dibine kadar bitirmk gerekiyor..Anlamadim ben bu isi biri izah etsin lutfen.

34BRM63
21/03/2014, 04:52
Ben onceleri hep fullden alıyodum sonra full kapanınca shell e basladım 7-8 depo kadar fark göremedim sonra lukoıl edondum hiç fark yok gibi yaptıgım km hep aynı sadece lukoılde biraz daha sesli calısıyor bide normal mazot alıyorm katkılı degil bence hiç fark yok aracım 2011 ılk sahibiyim 51binde aracım

brcan157
21/03/2014, 05:47
Ben onceleri hep fullden alıyodum sonra full kapanınca shell e basladım 7-8 depo kadar fark göremedim sonra lukoıl edondum hiç fark yok gibi yaptıgım km hep aynı sadece lukoılde biraz daha sesli calısıyor bide normal mazot alıyorm katkılı degil bence hiç fark yok aracım 2011 ılk sahibiyim 51binde aracım

doğrudur selcuk bey lukoıl de 5 buyuk dıye tabır edılen petrol ofıslerıne nazaran sık tercıh edılıyor.ben opetcı oldum mecburen ama aracta cıddı ses ve tıtreme var.mesela total kedı gıbı yaptı aracı ama yukarda dedıgım gıbı km olarak üzdü.

biancoangelo
21/03/2014, 08:04
Arkadaşlar klasik yakıt konularindan belki binlercesi ama ben yinede guncellemek istedim.

Duzenli olarak ayda bir kere aracimi fullerim, ilk fulledigim 10 bin bakimi yaklasmisti opetten aldik cekis son derece iyi ses orta km olarak 720 km gitti.

Dediler ki akli kelden mazotu shellden al,aldık sonuc husran.arac oldu 55 beygir.belli edilir sekilde cekisten dustu ama km olarak 760 gordu,ses ve titreme opetten bir tık yukaridaydi.

Ayni sekilde dediler ki Total ilk dizeli getirdi Totalden al,dedim alalim peki.Aldik sonuc,cekis harika ses azaldi titreme hepsiden az ama asıl onemli olan km olarak 650 de arac stop etti.

Edindigim tecrube karsisinda vardigim sonuc;Opet.istanbul trafiginde surekli aktifim kullanim alanim araci yoracak sekilde asla degil gayet devrinde kullanan yapan birisiyim.

Umarim ilginizi ceker yardımcı olur guncellemis olduk boylece :)

İyide totalin suçu ne ? Benim araç opettede bi çok kez stop etti. Yanlış düşünüyosun arkadaş.

dincsoy16
21/03/2014, 13:40
Total den şaşmayın derim ;)

brcan157
21/03/2014, 15:18
İyide totalin suçu ne ? Benim araç opettede bi çok kez stop etti. Yanlış düşünüyosun arkadaş.

Motor ömrü diye birşey yoktur! Kullanıcının motora tanıdığı yaşam hakkı vardır! :bye10000:

evren iskent
30/03/2014, 15:02
Yillardir sirket araclarimiz tasit tanima sistemleri nedeni ile opetten yakit alir. 10-12 adet aracin hic yakit kaynakli ariza yaptigini gormedim. Kendi aldigim aracin sahibi yakit koruma garantisi icin opetten almis hep ben de devam ediyorum.

Saygilarimla.