PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Atıker odb mi- Tartarini mi?

samirr86
06/03/2014, 13:30
Arkadaşlar merhaba;

Daha önce de konu hakkında bir çok kez forumda tartışıldı.

Yılda 10.000 km civarı gidiyorum ve karmada araç 7 lt yakıyor.

2013 model punto easy aracıma LPG taktırmayı düşünüyorum.

Bir yakınımız Tartarini takıyor. 1500 PEŞİN. 1600 - Taksitli dedi ve Tartariniyi çok övdü .

Atıker OBD 1200 -9 taksit Bursa SARIGAZ dan fiyat aldım ve S&S olduğu için bunu önerdi.

fikirlerinizi bekliyorum.

sonaltan
06/03/2014, 22:15
Ben atiker taktırdım memnunum.Ama start stop olayı olunca ne olur bilemem.Atiker tavsiye ederim.Yazın 1000 tl ye taktırmıştım zamlanmış.

bycene
06/03/2014, 22:35
bende taktırdım atiker microfast obd li kit şuan çok memnunum tavsıye ederım s&s içinde uygundur

cemdogu
07/03/2014, 02:25
ben tartariniyi hayatımda ilk defa duydum.Fiat servislerinin taktığı kit landirenzodur.Bunu da araştırın derim Ama genel olarak Atiker Odb kullanan kullanıcılar memnun gayet araçlarından.Tabii bu iş montajı yapan, ayarı yapan yere göre de değişiyor...

C2105 cihazımdan gönderildi

grandeizmit
07/03/2014, 10:13
Peki karma 7 litre yakan aracınız için lpgde ne yakacağını söylüyor ustalar ?? EN çok kafama takılan bu konu bende lpg düşünüyorum ama sadece düşüncede kalıyor 10 litre lpg yakar dediklerinde.

ato
07/03/2014, 11:10
Hocam 8-8.5 yakar lpg de yüzde 15 yüzde 20 fazla yakıyor lpgde

aziz
07/03/2014, 11:44
Ben de henüz bir hafta önce Atiker OBD'li kit taktırdım 2 yıl garantili ve yedek parçası hem ucuz hem de yaygın bir değerlendirmenizi tavsiye ederim

grandeizmit
07/03/2014, 12:22
ortalama 1,5 yılda LPG sistemi kendini kurtarıyor dersek; araca en az 5 sene binmemiz lazım gibi bir izlenim çıkıyor. Mantıklı mı ?

sonaltan
07/03/2014, 14:38
Yapilan km ye gore parasini amorti eder.Yazin 7.7-8 lt. Kisin 8.4 lt tuketimim var.5 senede yaptigin km. onemli.

GT-P3105 cihazımdan gönderildi

samirr86
08/03/2014, 00:11
Aracı sıfır aldım o yuzden uzun yıllar kullanmak istiyorum, yakıtı düşünmemek istiyorum, obd taktiracagim sanırım. Hayırlısı

byadrenalin
08/03/2014, 22:09
Lovato kit kullanıyorum. Yakıtımdan da çok memnunum. Karışık 7.4-8 civarı yakıyorum. Km de 22 krş falan. Arıza lambası vs. hiç bir sıkıntı yok. Öneririm.

CooLony
19/03/2014, 20:39
OBDII ile start stop'un alakalı olacağını sanmıyorum, benim aracımda da wentgas obdii li lpg sistem var ecu'suyla ilgili sorun yaşasam da yaşamadığım sıralarda gayet memnundum. Yalnız start stoplu araçlarda lpg nin sorun çıkarttığını biliyorum ki mantıken de haddinden fazla şehir içinde start stop olacağı için ve sürekli benzin-lpg değişimi olacağı için sorun çıkarma ihtimali yüksek (bence). Şahsen ben aracı alırken lpg' li kullanacağım için bu konuya dikkat edip start stop olmayanını tercih etmiştim, bence bu konu üzerinde biraz araştırın yada bu start stop özelliği top yekun devre dışı bırakılabiliyor mu bir bakın. Serviste ne kadar müdahale şansı var bu start stop olayına ama servise bir danışın bence.

ThePhenoM
19/03/2014, 21:22
Ben bir önceki aracımızda BRC'nin servisinden ve satış sonrası hizmetlerinden çok memnun kaldım. Garantisi vs. olmamasına rağmen bir çok arıza ve bakımıma ücret talep etmediler. Gönül ister Prins taktırmak

samirr86
12/05/2014, 23:40
Şimdilik LPG taktırma işini askıya aldım. 4,70-4,75 ten Luk-oil e devam... Bilgileriniz için çok teşekkürler....

Arrest
12/05/2014, 23:42
Atiker servis agi cok iyi ve fire icin cok uygun sistem

Keyifli ve Kazasız Sürüşler Dilerim " Sato Topal "

ylmzkzc
24/05/2014, 00:36
ben sarıgazda tıker taktırdım gayet ıyı cekıstede hıc sıkıntı olmadı kucuk sanayıde ersın abı ılgılendı sagolsun..memnunum

samirr86
19/01/2015, 13:24
Arkadaşlar aksilik çıkmaz ise cumartesi Atiker fast modelini taktıracağım. 1090 tl 9 taksit ilave olarak benzin pompasi için röle de takacaklarını belirttiler. Konuyu açtıktan neredeyse 1 yıl sonra taktırmaya karar verdim . Umarım herhangi bir problem olmaz. Takıldıktan sonra görüşlerimi sizinle paylaşacağım.

punto57
19/01/2015, 14:09
şu zamana kadar ki tecrübelerim,
eski araçlarıma atiker taktırmıştım 3 kez,
yeğenimin marea deneyiminden sonra
en son italyan bir marka takmıştım, 4 sene önce,

kesinlikle italya'da üretilen italyanlar
daha az yakıyor.
atiker o konuda bence zayıf.

atiker sorun çıkarmıyordur ama
lpd'de iyi bir italyan iyidir.
ama yerlilerlerden sadece atiker denedim.
ondan diğerleri hakkında yorum yapmam yanlış.

konu ekonomi ise, paraya kıymak lazım bazen.

Dünya'da lpg'de en iyi italyanlar.
Fiatın çok yakan eski motorları sağ olsun.

sinaga
19/01/2015, 16:36
"benzin pompasi için röle" ne işe yarıyor

kovboy
19/01/2015, 16:43
Arkadaşlar aksilik çıkmaz ise cumartesi Atiker fast modelini taktıracağım. 1090 tl 9 taksit ilave olarak benzin pompasi için röle de takacaklarını belirttiler. Konuyu açtıktan neredeyse 1 yıl sonra taktırmaya karar verdim . Umarım herhangi bir problem olmaz. Takıldıktan sonra görüşlerimi sizinle paylaşacağım.

enjektörlerini gold enjektör taktırın,obd yide ihmal etmeyin.

marineros
19/01/2015, 17:09
Ben atiker gold taktırdım.1.6 atmosferik benzinli motora sahip.çekişi,yakışı,gidişi çok güzel.neden daha önce takmadım diye kendime kızıyorum.2.05 den depoyu doldurmak var,4.90 dan doldurmak var :D

samirr86
19/01/2015, 18:30
"benzin pompasi için röle" ne işe yarıyor
Otogaz servisinin verdiği bilgiden anladığım kadarıyla; Araç lpg de çalışırken benzin pompasının boşu boşuna devir daim yapmasını engelliyor.

samirr86
19/01/2015, 18:35
enjektörlerini gold enjektör taktırın,obd yide ihmal etmeyin.
Nano fast modelini taktıracağım. Obd`li değil. Dönüşüm servisi bu modelin tüm ihtiyacımı karşılayacağını belirtti. Açıkçası bende verdiği cevaplara karşı tatmin oldum.

kovboy
20/01/2015, 04:05
gold enjektörler baya kaliteli aracıma taktırırken bilmiyordum.değişmeye kalksam 350 tl.baştan iyisini taktırın.

samirr86
24/01/2015, 16:31
Aracımın dönüşüm montajı yapıldı. Herhangi bir sıkıntı olmadı. Arıza lambası yakmadı. İşçiliği cok beğendim. Bursa Sarıgaz Otogaz ı öneririm. Enjektör sesi yok gibi. Ben benzinden lpg ye geçişi anlayamadım. Araba daha da sessiz çalışıyor sanki. Perfomans ta biraz azalma hissettim malesef. Test için 10 tl, sonrasında 49 tl ye doldu.litresi 1, 89 tl den.Depoyu 42 litre dedi usta. Şimdilik memnunum

kovboy
24/01/2015, 17:28
hayırlı olsun.çevreci ve eko geziler.

marineros
24/01/2015, 17:47
Aracımın dönüşüm montajı yapıldı. Herhangi bir sıkıntı olmadı. Arıza lambası yakmadı. İşçiliği cok beğendim. Bursa Sarıgaz Otogaz ı öneririm. Enjektör sesi yok gibi. Ben benzinden lpg ye geçişi anlayamadım. Araba daha da sessiz çalışıyor sanki. Perfomans ta biraz azalma hissettim malesef. Test için 10 tl, sonrasında 49 tl ye doldu.litresi 1, 89 tl den.Depoyu 42 litre dedi usta. Şimdilik memnunum

Hayırlı olsun.inanın belli bir süre sonra performans işini unutacaksınız ve keyfini çıkaracaksınız.

samirr86
29/01/2015, 19:26
Aracımın performansı normale döndü. Map sensörü ile ilgili bir problem varmış. Yeni takılan bir parçada böyle bir problem olması şaşırttı açıkçası. Yakıt olarak cok memnunun. Keşke aldığım gibi taktırsaydım diyebilirim. Eğer tereddütte kalan varsa düşünmeden taktırabilir.

fawori
30/01/2015, 01:26
ben Ankara'da Brc taktırdım multiair biraz farklı bir motor s&s de uyumluolan buydu var ama takan yer o kadar süper ki perfomans felan bana mısın demiyor 6 ay oldu Maşallahı var tık demiyor. Ben brc dedim çünkü bu marka bana güven verdi bir arkadaş çok çok tavsiye etti lastik değiştiriken yağ da deşiştirmiştim oradaki ustalar bile motordaki lpg tesisatına hayran kaldılar takan usta sanat eseri yapmış dediler borular felan çok iyi kalitede dedi benim lastikçi şu an s&s genelde iptal ediyorum ama hiç sorun çıkarmıyor kullanırkende bu arad YENİ BİR YAZILIM GELMİŞ FİAT SERVİSLERE YETKİLİ servislere s&s kapattınız ya tekrar kontak çevirmede artık otomatik devrede olmuyor kapatırsanız kapalı kalıyor açarsanız açık ben daha gidemedim ama forumda da paylaştılar bu bilgiyi bilginize