PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şuan itibariyle yolda kaldimmmmm

ysfbyk87
05/03/2014, 20:48
Evet arkadaşlar 3 haftalik puntomla şuan yolda kaldim. Aracim 1.3 multijet 90 ps dualogic vites.
Yarim saat once parkettim işimi hallettim geldim kontagi birr cevirdim vites ariza lambasi yaniyor ortada sari unlem isareti yaniyor ve yol bilgisayarinda asr dis hill holder dis see hand book.
gecende aynisini yapmisti iki kez akunun kutup basina ve uzerindeki sigortaya hafif elimle vurunca ikisinde de calismisti ama simdi aynisi yaptim banamisin demiyor. Lutfennn yardimmmmmmmmmmmmm.

BaranSelo
05/03/2014, 20:57
Sorunlu olan sigortayi cikarip yerine klimanin veya teybin sigortasini takin

Sent from my LG-P760 using 2

ysfbyk87
05/03/2014, 21:07
Sorunlu oldugunu nasil anlayacagim. Birde bilmiyorum ki sigortada mi sorun varr...

ysfbyk87
05/03/2014, 21:30
Yardim edecek kimse yokmuuuuu

Arrest
05/03/2014, 21:48
Aga ben etmek isterdm ama ayikmiyorum bu mevzulardan

Discovery cihazımdan gönderildi

ykaya1983
05/03/2014, 21:55
Bugünlerde de yolda kalan kalana.Geçmiş olsun.

ysfbyk87
05/03/2014, 21:56
Gerçekten anlam veremiyorum ;( beyin falan bozulmus olada daha onceki calismadiginda aku kutup basi ve aku ustundeki sigortayi tokatladigimda calismazdi herhalde. Can kablosu mu, fren müşürü mü anlam veremedim.lutfen yardim....

ysfbyk87
05/03/2014, 22:01
Sanirsam cekici ile araci yarin sabahtan cektiricem. ANKARADA nereye goturmeliyim, Şaşmazdaki EmCİ ozel servis iyi mı? Yoksa hangi yetkili servise götürmeliyimmm...

knidos111
05/03/2014, 22:13
bugün yeni mondeomla bende yolda kaldım ) akşama doğru işim çıktı çarşıya gidiyim dedim, kontağa bastım 100 mt. gittim, anayol ayrımına geldim,bir baktım direksiyon dönmüyor,taş gibi olmuş,,kontağı aç kapa yaptım birkaç kere gene düzelmedi,bir süre sonra akü lambası yandı,,, ustamı aradım geldi, ben ilk önce aküye direksiyona bakar zannediyordum, adam direk alternatör kayışına baktı, hakkaten kayış atmış, arabayı dükkana götürdük,lifte aldı,bir baktık birde ne görelim etrafta birkaç öbek kopuk kedi tüyü var, usta kedinin kuyruğu veya bir uzvunun kayışa kapıldığını,bu nedenle kayışın attığını söyledi,etrafa baktık kedi ölüsü veya uzvu görmedik,kedi ucuz kurtarmış, uğraşsan o kayışı çıkarıyım diye çıkaramazsın hayret edilecek bir olay...

Gezgin8793
05/03/2014, 22:21
bugün yeni mondeomla bende yolda kaldım ) akşama doğru işim çıktı çarşıya gidiyim dedim, kontağa bastım 100 mt. gittim, anayol ayrımına geldim,bir baktım direksiyon dönmüyor,taş gibi olmuş,,kontağı aç kapa yaptım birkaç kere gene düzelmedi,bir süre sonra akü lambası yandı,,, ustamı aradım geldi, ben ilk önce aküye direksiyona bakar zannediyordum, adam direk alternatör kayışına baktı, hakkaten kayış atmış, arabayı dükkana götürdük,lifte aldı,bir baktık birde ne görelim etrafta birkaç öbek kopuk kedi tüyü var, usta kedinin kuyruğu veya bir uzvunun kayışa kapıldığını,bu nedenle kayışın attığını söyledi,etrafa baktık kedi ölüsü veya uzvu görmedik,kedi ucuz kurtarmış, uğraşsan o kayışı çıkarıyım diye çıkaramazsın hayret edilecek bir olay...

Büyük ihtimal kedi kayışa kapıldı ve öldü kurtulması imkansız tabi yenede Allah birlir ancak büyük ihtimalle biraz gidince düştü orada bir yerde kaldı geçmiş olsun aracı ilk çalıştırmalarda dikkat etmek lazım hayvanlar motoru kendilerine ev olarak kullanabiliyor

cemdogu
05/03/2014, 22:42
akünüzü kontrol ettirin bence hocam.Kutup başına tokatla düzelecek bi sorun değil o.Zaten bizim araçlardaki aküler bi değişik nazlı.Bi sırıttımmı şarj dinamosundan alıyor, fonksyonlardan çıkıyor...

bu arada bunun konusu açılmalı.Arabanıza binmeden kaputa vurursanız içerdeki küçük kardeşimiz (kedi v.s.) terkeder orayı :)

C2105 cihazımdan gönderildi

ysfbyk87
05/03/2014, 22:59
Akuyu daha gecen hafta degistirdim 60 amp lik inci akü taktirdim. Ne olabilirr bu sorun ;(

knidos111
06/03/2014, 00:11
Büyük ihtimal kedi kayışa kapıldı ve öldü kurtulması imkansız tabi yenede Allah birlir ancak büyük ihtimalle biraz gidince düştü orada bir yerde kaldı geçmiş olsun aracı ilk çalıştırmalarda dikkat etmek lazım hayvanlar motoru kendilerine ev olarak kullanabiliyor

kan yoktu hocam,kedi tek parça kalmayı başarmış,boşuna 9 canlı demiyorlar bunlara )

SaLDo
06/03/2014, 00:16
bu dualigler harbi sorun ya

Arrest
06/03/2014, 03:15
Aracinizi kavaklidere yetkili servise cektirin. Muslum bey yardimci olacaktir...

Discovery cihazımdan gönderildi

cdogu
06/03/2014, 03:29
kan yoktu hocam,kedi tek parça kalmayı başarmış,boşuna 9 canlı demiyorlar bunlara )

9 can falan hikaye. Yine de bu durumlara karşın binmeden mutlaka kontrol etmek lazım. Kuyruğu kopan kediye şanslı diyemeyiz malesef.

LG G2 Cihazımdan aracılığıyla gönderildi.Olası yazım yanlışlarım için özür dilerim.

ysfbyk87
06/03/2014, 08:20
Cok mu cokk ilginc aksam 3 saat ugrastigim arabaa sabah yaninaa geldigimdee calistiiiiiii.... neeeedirr bu sorun Abilerim kardeslerimmmm lutfen yardimmm....

Misafir047
06/03/2014, 08:35
bu dualigler harbi sorun ya

aynen kesinlikle uzak durmak gerekir

Gezgin8793
06/03/2014, 08:39

daha öncede böyle bir olayla karşılaştım o kadar hızlı kesiyorki hayvanı o kayış kan bile akmıyor direk kesip alta düşürüyor hatta sadece kuyruğunu bile kesmiş olabilir ama İnşAllah böyle olmamıştırda kurtulmuşdur kedi

ysfbyk87
06/03/2014, 09:31
Arkadaşlar şaşmaz emci fiat oto ya gittim. Arabayi kuafor yaptirdin mi dedi evet dedim acti kaputu bi baktik akununun oradan baslayip sag on tekere kadar giden siyah bez bantli tesisat ıslakk :( ne yapayimm nasil kurutayim ve ne zaman kurur :( nerede kurutturabilirim.

halils2
06/03/2014, 11:23
Arkadaşlar şaşmaz emci fiat oto ya gittim. Arabayi kuafor yaptirdin mi dedi evet dedim acti kaputu bi baktik akununun oradan baslayip sag on tekere kadar giden siyah bez bantli tesisat ıslakk :( ne yapayimm nasil kurutayim ve ne zaman kurur :( nerede kurutturabilirim.

Basınçlı hava bulabilirseniz ıslak yerlerdeki fazla suyu temizleyip aracı kapalı garajda veya sıcak hava tabancasıyla herhangi bir yerde tesisata zarar vermeden kurutabilirsiniz

ibooovn
06/03/2014, 11:58
3 haftalik puntoyu niye sanayiye goturuyorsunuz servis yok mu oralarda ?garantisi bozulmaz mi?

ibooovn
06/03/2014, 12:02
bu fiatlar acayip bir aracmis bugun bozuk yarin duzeliyor..kafasina gore ...kac arac degistirdim hic boylesini gormedim diger aracim vw ise gozum kapali burdan dunyanin obur ucuna giderim korkmadan..ama bununla heran bisey bozulcak diye korkuyorum...birsey bozuluyor 2 gun sonra kendi kendine yine duzeliyor...acayip birsey...

ysfbyk87
06/03/2014, 12:36
3 haftalik puntoyu niye sanayiye goturuyorsunuz servis yok mu oralarda ?garantisi bozulmaz mi?

Abi 2007 model ben alali 3 hafta oldu. Fiat la ilk tanışmam.

ysfbyk87
06/03/2014, 14:11
Beynin içine su kaçmış olsa daha buyuk sikintilara yol acmaz mi? Beyine baglanti olan siketleri sòktük cok am cok az nem vardi kuruttuk temizledik. Beyine birsey mi oldu :( feci sıkıntidayim. Arac bugün calışiyor amayarin ne olacak bilemiyorum.

faster
06/03/2014, 14:54
Beynin içine su kaçmış olsa daha buyuk sikintilara yol acmaz mi? Beyine baglanti olan siketleri sòktük cok am cok az nem vardi kuruttuk temizledik. Beyine birsey mi oldu :( feci sıkıntidayim. Arac bugün calışiyor amayarin ne olacak bilemiyorum.
Genelde kuaförler beyne poşet gibi su geçirmez bir parça koyuyorlar..Dikkat etmedinizmi acaba?Su girdiyse malesef herşey olabilir..Ama inş.girmemiştir..

ysfbyk87
06/03/2014, 16:32
Beyine su girse araç surekli hata vermez mi? Suan sadece iki üç gunde bir bu arizayi yapiyor. Beyin soketleri de çok hafif nemliydi su yok gibiydi kuruladik temizledik. Motor arkasindan dolanan tesisati da guneste beklettim bugun 2 saat suyunu cekti sadece hafif nemler kaldi.

halils2
06/03/2014, 20:33
aracı bilgisayara bağlatıp baktınız mı hiç arıza var mı yok mu diye???

ysfbyk87
06/03/2014, 20:43
Yetkili serviste özel serviste bilgisayara baglamadi tessisat kurusun olay tekrarlarsa bakariz denildi. Yalniz ilg8nctir bu aksam defalarca kapadım kontagî actim calistirdim her calistirisimda check glow plugs yazdi 15 saniye ısıtma bujisi lambasi yandi sondu her calistirisimda boyle oldu. Acaba isitma bujilerim mi arizalida arac zaman zaman calismiyor hatadan dolayi kendini kitliyor.

halils2
06/03/2014, 20:53
Yetkili serviste özel serviste bilgisayara baglamadi tessisat kurusun olay tekrarlarsa bakariz denildi. Yalniz ilg8nctir bu aksam defalarca kapadım kontagî actim calistirdim her calistirisimda check glow plugs yazdi 15 saniye ısıtma bujisi lambasi yandi sondu her calistirisimda boyle oldu. Acaba isitma bujilerim mi arizalida arac zaman zaman calismiyor hatadan dolayi kendini kitliyor.

dizellerde o kadar bilgim yok. Ama bence bir bağlanıp içerde arıza var mı yok mu kontrol edilmesi daha sağlıklı olur. Benim sinyallerde arıza olduğunda +dan kısa devre var diye yazıyordu, muhtemelen sizde de bir hata vermiştir.

ysfbyk87
07/03/2014, 16:29
Son Bilgi ;
Abiler, kardeşler dün sabahtan itibaren arabam çalışıyor. Sadece her çalıştîğında CHECK GLOW PLUGS hatasını 20 saniye gösteriyor.
Acaba kızdırma bujilerinin biri bozuldu da bu nedenlemi arasıra araç kendini kitliyor.