PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Puntom Korkutmaya Devam Ediyor

teo53
02/03/2014, 22:17
Aracı aldığım günden beri arızası bitmedi en sonunda satacam lanet olsun hergün arabayı dinlemekten hergün ayrı sesler duymaktan bıktım şanzımanı ayrı turbosu ayrı aldığımdan beri 4.5 milyar paramı yedi gene adam olmadı. Az önce kontaga bastım araç çalıştı tüm ışıklar sabit yanıyor hiçbiri sonmedi hararet 0 da mazot 0 da (hararet yarıda olması gerekiyor çünkü stop edip 2 dakika sonra çalıştırdım stop etmeden önce yaridaydi) gaza bastım devir saati yerinden oynamadı yarım depoda mazotum vardi kapattim tekrar açtım ışıklar söndü herşey yerli yerine geldi ooops airbag hatası kitapçığı kontrol edin bidaha açtım kapadim gene aynı hata biraz sürdum sonra durdum stop edip çalıştırdım bi problem yok ama taktım kafaya bu neyin nesidir arkadaşlar daha önce yaşayan varmı :/ aracimida seviyorum ama satmak zorunda kalicam bu gidisle

biancoangelo
02/03/2014, 22:19
Aracın beyniyle alakalı olması lazım. Emin değilim. ( Bu yaşadığınız sorunların birini yaşamadım şeytan kulağına k.)

teo53
02/03/2014, 22:21
Aracın beyniyle alakalı olması lazım. Emin değilim. ( Bu yaşadığınız sorunların birini yaşamadım şeytan kulağına k.)

Benimde içime öyle doğuyor inşallah öyle bir durum ile karsilasmam :/ Sanırım gene 1000-2000 sıkışmış biyerlere

tayfux
02/03/2014, 22:22
Hocam aküde sıkıntı olabilir..

teo53
02/03/2014, 22:24
Hocam aküde sıkıntı olabilir..

Akü daha yeni değişti 3 hafta bile olmadı mutlunun en iyi serisinden taktirmistim birde arada dissıcaklık gostergem -30 ları buluyor sonra düzeliyor

tayfux
02/03/2014, 22:35
Akü daha yeni değişti 3 hafta bile olmadı mutlunun en iyi serisinden taktirmistim birde arada dissıcaklık gostergem -30 ları buluyor sonra düzeliyor
hocam inşallah beyinsel bir sıkıntı değildir..yazılımsal falan olabilir mi acaba..

teo53
02/03/2014, 23:21
İnanın hiç bilmiyorum ve midemi bulandırmaya başladı bu durum şimdi :/ Hergün otobanda git gel 110 km yol katediyorum kalmazsam biryerde iyi şu işe bak arabaya korka korka biniyoruz ya

byadrenalin
02/03/2014, 23:36
Geçmiş olsun. Sorununuz beyinsel kaynaklı olabilir gibi geldi bana ama umarım öyle değildir. Bir de arabayı yıkattınız mı ya da yağmur falan yağdı mı ? Sol ön davlumbazın hemen üstünde sigorta kutusu var. Oralarda bir yerlere su kaçtığı zaman bu tip şeyler olabiliyor. Bir benzeri hatayı ben de yaşamıştım.

Bu arada bende aynı sizin gibi aldım alalı yapmadığım masraf kalmadı :) Bu da konum :)

https://forum.grandepuntotr.com/genel/50956-fiat-puntodan-soguma-sebeplerim-ve-basimdan-gecenler.html

serrko
02/03/2014, 23:57
Aracı aldığım günden beri arızası bitmedi en sonunda satacam lanet olsun hergün arabayı dinlemekten hergün ayrı sesler duymaktan bıktım şanzımanı ayrı turbosu ayrı aldığımdan beri 4.5 milyar paramı yedi gene adam olmadı. Az önce kontaga bastım araç çalıştı tüm ışıklar sabit yanıyor hiçbiri sonmedi hararet 0 da mazot 0 da (hararet yarıda olması gerekiyor çünkü stop edip 2 dakika sonra çalıştırdım stop etmeden önce yaridaydi) gaza bastım devir saati yerinden oynamadı yarım depoda mazotum vardi kapattim tekrar açtım ışıklar söndü herşey yerli yerine geldi ooops airbag hatası kitapçığı kontrol edin bidaha açtım kapadim gene aynı hata biraz sürdum sonra durdum stop edip çalıştırdım bi problem yok ama taktım kafaya bu neyin nesidir arkadaşlar daha önce yaşayan varmı :/ aracimida seviyorum ama satmak zorunda kalicam bu gidisle

Bady computer arizasi gibi duruyor

MB860 cihazımdan 2 ile gönderildi

celenlee
03/03/2014, 00:30
İnşallah Aküdendir diyeceğim. Diğer ihtimali kimse düşünmek istemez.

Bence bir ölçtürmenizde fayda var.
Zaten yeni taktırmışsınız, taktırdığınız yer ilgilenecektir.

sonaltan
03/03/2014, 01:17
Geçmiş olsun. Sorununuz beyinsel kaynaklı olabilir gibi geldi bana ama umarım öyle değildir. Bir de arabayı yıkattınız mı ya da yağmur falan yağdı mı ? Sol ön davlumbazın hemen üstünde sigorta kutusu var. Oralarda bir yerlere su kaçtığı zaman bu tip şeyler olabiliyor. Bir benzeri hatayı ben de yaşamıştım.

Bu arada bende aynı sizin gibi aldım alalı yapmadığım masraf kalmadı :) Bu da konum :)

https://forum.grandepuntotr.com/genel/50956-fiat-puntodan-soguma-sebeplerim-ve-basimdan-gecenler.html

Teyp üzerinde de cancheck yazıyormuydu.Benimde başıma çok yağmurlu bir günde geldi.Sigorta kutusuna gelen kablolara su damlıyordu kurutunca sorun düzeldi.

Arrest
03/03/2014, 01:22
bu ısıkların sönmeme gösterge artmama problemi benim fire aracımdada olmuştu 2 kez basıma geldi nedir bilmiyorum kendiliginden düzeliyor ama

sonaltan
03/03/2014, 01:49
Ben o şekilde işten eve geldim.Farları tam hatırlamıyorum ama sinyallerde çalışmıyordu.Kurutunca geçti.Yağmurlarda dikkat ediyorum,bir çözüm bulacaz bakalım.

teo53
03/03/2014, 09:33

Hayır aracı yıkatmadım zaten kapalı garaja çekiyorum sürekli dün yolculuk sırasındada yağmur yağmadı ama kontağa hemen bastım acaba ondan kaynaklı olabilirmi bilmiyorum da. Sizin konunuzuda okudum cidden üzücü ve şanssız bir durum.

Bady computer arizasi gibi duruyor

MB860 cihazımdan 2 ile gönderildi
Peki alabileceğim herhangi bir önlem varmıdır ? Yada hemen yapmam gereken birşey örneğin servise gidip değişim tamir vb

İnşallah Aküdendir diyeceğim. Diğer ihtimali kimse düşünmek istemez.

Bence bir ölçtürmenizde fayda var.
Zaten yeni taktırmışsınız, taktırdığınız yer ilgilenecektir.
Bugun sanayiye uğrayıp bir ölçüm yaptırıyım garantisi var zaten akünün baktık bir sıkınıtısı var değişir.

Teyp üzerinde de cancheck yazıyormuydu.Benimde başıma çok yağmurlu bir günde geldi.Sigorta kutusuna gelen kablolara su damlıyordu kurutunca sorun düzeldi.

bu ısıkların sönmeme gösterge artmama problemi benim fire aracımdada olmuştu 2 kez basıma geldi nedir bilmiyorum kendiliginden düzeliyor ama
Bu sabah tekrardan avcılara gidip geldim herhangi bir sorun yaşamadım bakalım ne olacak.

Ben o şekilde işten eve geldim.Farları tam hatırlamıyorum ama sinyallerde çalışmıyordu.Kurutunca geçti.Yağmurlarda dikkat ediyorum,bir çözüm bulacaz bakalım.
Şimdi aklıma geldi arabamı garajda su deposunun hemen yanına bırakıyorum bazen su deposu taşıyor sitenin arabamın altına kadar su geliyor sonra o su orda buharlaşıp uçup gidiyor acaba nemmi yaptı arabanın herhangi biryerinde ?