PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yapılan ıslemler ve garantı...

Mısafır
23/01/2007, 22:35
aracınızda yapılan degısıklık eger fıat onaylı degılse

sadece yaptıgınız degısıklıkle ılgılı bolum garantı dısı kalır

yay takarsanız amortısorler ve lastıklerın garantı dısı kalmasına sebep olursunuz
motorda veya elektrık aksamında bı problem olursa yaptıgınız ıslem aracınızın
garantı dısı ıslem gormesını saglamanz

ısın ozetı jant takıp motoru sorun yasayan kısı gonul rahatlıgıyla motorunu garantı kapsamında servıste kontrol ettırebılır

Bu yazıyı yetkılı mercıhlerden duydugum ızın sızlerle paylasmak ıstedım ...8P

Misafır
23/01/2007, 22:39
evet, ben şahidim :)

x-troy
hımmm önemli bir konu, peki her bayii aynı düşüncede mi acaba? aklımda bulunsun yinede. Teşekkürler.8O

Misafır
prosedür bu yönde.

Mısafır
23/01/2007, 22:52
evet bayının ne dusundugu onemlı degıl , sız bır problemde hakkınızı boyle savunabılırsınız... en azından bu sekıled ıslem yapan bayıler var :D

OzzY
23/01/2007, 22:55
bu sırf fiat için değilki hatta sırf araba için değil herşey için böyle

Mısafır
23/01/2007, 22:58
hatırlatıp bılınclendırmek gerek bazeN ;)

barraquda
25/01/2007, 17:54
mesela, sis farınını ve park sensörünü sanayide taktırsak ve kornada bir sorun çıksa garanti bozulmaz diye anladım ben doğrumu?

OzzY
25/01/2007, 19:16
aynen öyle

uzman
25/01/2007, 19:35
bu konuda servislerde bazen bilgi eksikliğinden kaynaklanan sorunlar yaşanabiliyor,eğer servisde israrcı davranılırsa ve gerekirse yetkililere ulaşılırsa sonuç alınabilir,örneğin,başımdan geçen bir olayı anlatayım _konu ile birebir uyumlu değil ama sonuçta garanti olayı- önceki araçlarımdan birisinden garanti sürecinde amortisör problemi olmuştu,servise gittiğimde değişmesi gerektiği ancak ellerinde aracın üzerindeki markadan olmadığı,daha pahalı bir marka olduğu, farkını vermem halinde değiştirileceği söylendi,bende bunun üzerine ''kardeşim ben aracı alırken hangi amortisör takılı bilemem ucuzuda olsa pahalısıda olsa bu aracın fiatını etkilemiyor,herkes aynı para karşılığı bu aracı alıyor,ben anlamam'' deyince iş büyüdü görevli kabul etmiyor,en sonunda yetkili-sorumlu birisine durumu anlatınca kabul edildi, değişim gerçekleşti.

pdr42
25/01/2007, 22:54
yaw bende lpg taktırcaktım araca garanti dısı kalır dedi servis fiat kalmaz dedi bende servise fiat kalmaz diyo deidm servis onlar bilmiyo dedi bende nasıl ya onlar nasıl bilmezz kim kime baglı dedim tekrar fiatıa radım bana cvp veren kişi analdıgım kadarıyla kafasından cvp verdive servis dısı kalır dedi ulen dedim ilkinde bole dediniz deidim o kişi bilmiyo dedi bu sefer ben arada kaldım
ne biçim bir uygulamadır bu yahu anlıyamadım gitti

Sezgintr
26/01/2007, 00:30
Garanti sözleşmesinde herşey açıklayıcı olarak anlatıyo ona buna sorarak kesin bi cevap alamazsınız.