PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Chiptuning Farklılıkları...

Mojitocold
02/03/2014, 14:31
1.3 m.jet 75 beygir aracıma hafta içerisinde chiptuning yaptırmayı düşünüyorum. Birkaç firmayla görüşme yaptım. 90-95-100-105 beygir gibi farklı rakamlarla karşılaşıyorum. 5-10 beygir fazla olsun diye aracıma zarar vermek yada kara tren gibi gezmek istemem. Bu işin optimumu nedir bilen var mı ?
İkinci bir sorum punto 510 kodlu şanzımanının 200 tork üstünü kaldıramayacağı için fabrika çıkışı 90'lıkların dahi 200 tork olduğu söyleniyor doğru mudur ?

bravostilo
02/03/2014, 14:49
evet chip için olayı bazı motor ve şanzumanlarda refarans değeri yüksek tutulur dayanabilir garanti şartları emisyon değerlerine göre ecu fabrika çıkışı ayralanır bunu toleras değerlerde yükseltmek fazla zarar vermesede ben 90 beygir ve altı arçlar için yapılacak chip olayına karşıyım eğer ki uzun süre kullanmayı düşündüğün bir araçsa altındaki yapma uzun vadede zararları olur satarsan da ileride ah alırsın

karaelmaz
02/03/2014, 15:15
evet chip için olayı bazı motor ve şanzumanlarda refarans değeri yüksek tutulur dayanabilir garanti şartları emisyon değerlerine göre ecu fabrika çıkışı ayralanır bunu toleras değerlerde yükseltmek fazla zarar vermesede ben 90 beygir ve altı arçlar için yapılacak chip olayına karşıyım eğer ki uzun süre kullanmayı düşündüğün bir araçsa altındaki yapma uzun vadede zararları olur satarsan da ileride ah alırsın

İleri vadede ne gibi sorunlara yol acabilir beni ve bebim gibi bilmeyenleri aydınlata bilirmisiniz?
Aracımı 1 ay önce tuninglettim ve keşke ilk aldıgımda yaptırsaymişim diyorum 1.3 75bg aracım alk devirleri vites degişimi hızlanması beni deli ediyodu arac biraz daha atak olsun diye 2000tl para harcadım motora enjektör memelerini degiştirttim baskı balatayı degiştirttim monifolt egr turbo intelcol katalitörü temizlettim egr arıza verdi diye hem mekanic hem yazılımla (chiptuning yazılımin icinde) iptal ettirdim chip tuning den aldım performansı alamadım ileri vadede sikintiyi cikartırsa turboda cıkartır diye biliyorum cünkü tuning onun sensör ayarlarıyla oynayaraktan yapılıyo başka ayarlarda var tabi ben kendimi turbo bozulur diye ayarladım yaptırdım tuningi başka nelere sebeb verir söyleyinde ona göre kendimi onlarada hazırlayın cünkü suanki düşüncemle 3 4 yıl binecegim aracıma km si 100500 bu arada

iPhone 'den aracılığı ile gönderildi

knidos111
02/03/2014, 15:22
orta karar yazılımla bişey olmaz, %20 ideal bir artış

karaelmaz
02/03/2014, 15:27
orta karar yazılımla bişey olmaz, %20 ideal bir artış

Benim yazılımım soft yazılım motoru zorlıycak kadar degerlerle oynanmadı ki zaten ben de basan sert kullanan makaslara giren biri degilim sadece alt devirler güclensin diye yapılmalı bence. Aracımda 2700 devirlerinde vites degişirim hep 2000 2500 arasındada kullanrım tüm viteslerde

Mojitocold
02/03/2014, 15:36
Megachips bana çok güven verdi. 95bg 230nm tork garantili ve duman problemsiz dediler.

karaelmaz
02/03/2014, 15:40
Megachips bana çok güven verdi. 95bg 230nm tork garantili ve duman problemsiz dediler.

Duman olayı olmayacak diye kendini alıştırma karseşim bence mutlaka oluyo aracda bir sikinti varsa 2500devirde duman görülüyo yoksa 3500 4000 devirde mutlaka oluyo bide soguk havada yuklenirsen dumanın arkandaki aracın söförünü bogar :) yani duman var karseşim

alixxx
02/03/2014, 16:52
Duman olayı olmayacak diye kendini alıştırma karseşim bence mutlaka oluyo aracda bir sikinti varsa 2500devirde duman görülüyo yoksa 3500 4000 devirde mutlaka oluyo bide soguk havada yuklenirsen dumanın arkandaki aracın söförünü bogar :) yani duman var karseşim

Şahin sence box 'mı chip'mi sen ikisinide kullandın diye hatırlıyorum. Sence hangisi?