PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yağ kacağı sorunu

ramazan oktay
02/03/2014, 14:08
Arkadaşlar geçenlerde yag filtresini ve yağı değiştirdim bugün baktığımda yag filresinin altindan yağ kaçırdığinigördüm acaba sorun yağ filtresinden midir. Takılan filtre orjinal değildi ben ondan supheleniyorum

Arrest
02/03/2014, 14:31
Arkadaşlar geçenlerde yag filtresini ve yağı değiştirdim bugün baktığımda yag filresinin altindan yağ kaçırdığinigördüm acaba sorun yağ filtresinden midir. Takılan filtre orjinal değildi ben ondan supheleniyorum

filtrenin etrafı lastikle çevrilidir. Lastik conta görevi görüyor. Aracın altına bakmadan anlayamazsınız. Filtre kalitesiz ise olabilir.

ramazan oktay
02/03/2014, 16:03
bir önceki yağ değişimimde orjinal filtre alıp taktırmıştım ben böle bir sorun yaşamadım ama şimdi usta kendi elinde olan bişey taktı ne marka bilmiyorum heralde pek ii bişy değildi oda. bakalım filtreyi değiştirince düzelek mi?

Arrest
02/03/2014, 16:09
bir önceki yağ değişimimde orjinal filtre alıp taktırmıştım ben böle bir sorun yaşamadım ama şimdi usta kendi elinde olan bişey taktı ne marka bilmiyorum heralde pek ii bişy değildi oda. bakalım filtreyi değiştirince düzelek mi?

filtreyi değiştirmek için yağı komple boşaltacaksın yani yağ akacak ordan birsürü yağ gidecek boşa filtreden olduguna emin misin?

cagataygumus86
02/03/2014, 16:27
aynı sorun bendede var arkadaşlar filtrenin ordan her sabah baktıgımda 4 5 damla yere damlamış olarak görüyorum filtrem ve yag yeni değişti

halils2
02/03/2014, 17:52
filtreyi değiştirmek için yağı komple boşaltacaksın yani yağ akacak ordan birsürü yağ gidecek boşa filtreden olduguna emin misin?

Yağı boşaltmaya gerek yok. Filtreyi sökecek yerine yenisini takacak çok çok da 1 su bardağı yağı eksilir. Filtreyi takarken ya contaya yağ sürmedi kuru kuru sıktı ya da çok fazla sıktığı için contayı sıkıştırıp yırttı. Filtre takıldıktan sonra sonuna kadar sıkmaya gerek yok. Hafif tatlı sıkı olacak gibi olmalı ki contaya zarar vermesin.

ramazan oktay
02/03/2014, 17:57
Yaeon götürüp kontrol edecez bakalim ins. Büyük bi sorun degildir filtreye razıyım ben. Ama hic bi soru yoktu yag ve filtre değiştirmeden önce. Zaten filtre birinci tam oturmuyo diye baska bi tane takıldı buyuk ihtimal orjinal olmadigi icin oda tam oturmamistir

ramazan oktay
02/03/2014, 18:00
Olsunda filtrede olsun Çağatay oda olmasa iyi olurdu ama napalım götürüp değiştiririz

halils2
02/03/2014, 18:03
Yaeon götürüp kontrol edecez bakalim ins. Büyük bi sorun degildir filtreye razıyım ben. Ama hic bi soru yoktu yag ve filtre değiştirmeden önce. Zaten filtre birinci tam oturmuyo diye baska bi tane takıldı buyuk ihtimal orjinal olmadigi icin oda tam oturmamistir

En büyük sıkıntınız bu olsun çözümü basit 5 dk da hallolur

ramazan oktay
02/03/2014, 18:05
Tabi canim ufak tefek şeyler önemli değil Allah kaza bela vermesin

cagataygumus86
02/03/2014, 20:06
:D EN SIKINTISIDA ŞU ŞİMDİ GİTTİM BUTUN SORUNLARI HALLETTİM DEDİM OH GÖNÜL RAHATLIGIYLA BİNEYİM DEDİM Bİ SORUN GÖRÜNCE DELİ OLDUM :D yağ eksiltmesi sıkıntı ya :D

000111
02/03/2014, 22:10
Yag filitresinin kutusunun icinden yeni conta cikar muhtemelen yeni conta takilmadi eskisi yediden takildi ve yag kaciriyor aynisi benim de basima geldi.

tayfux
02/03/2014, 22:16
contadan da olabilir..tıpadan da..

ramazan oktay
02/03/2014, 22:20
hepinize teşekkürler arkadaşlar yarın kontrol edecez inş. sorun ne ise buradan payalışırım sizlerle..

Arrest
02/03/2014, 23:16
olur mu ya baya akar yağ aşağıda kalıyor filtre , karter tapa pulundanda olabilme ihtimali var

halils2
02/03/2014, 23:36
olur mu ya baya akar yağ aşağıda kalıyor filtre , karter tapa pulundanda olabilme ihtimali var

Hadi iddiaya girelim var mısın? Alırım anahtarını :D

serrko
02/03/2014, 23:51
hepinize teşekkürler arkadaşlar yarın kontrol edecez inş. sorun ne ise buradan payalışırım sizlerle..

Baktimki bursalisin yarin istersen yanima gel bakayim neymis derdi

MB860 cihazımdan 2 ile gönderildi

benkimya
03/03/2014, 00:54
Baktimki bursalisin yarin istersen yanima gel bakayim neymis derdi

Serrko hocam bursa da serviste falan mı çalışıyorsun yada kendi yerin mi var?

Benim motorda sürekli bi yerlerden yağ kaçağı var yere damlama yok ama motor yağ içinde, terleme diyende oldu, bişey olmaz diyende ama neden oluyor çözüm kimse bişey demiyor.
Araç 109000 km de bakımlarını zamanından önce yaptırırım.

serrko
03/03/2014, 01:02
Serrko hocam bursa da serviste falan mı çalışıyorsun yada kendi yerin mi var?

Benim motorda sürekli bi yerlerden yağ kaçağı var yere damlama yok ama motor yağ içinde, terleme diyende oldu, bişey olmaz diyende ama neden oluyor çözüm kimse bişey demiyor.
Araç 109000 km de bakımlarını zamanından önce yaptırırım.

Ben yetkili serviste calisiyorum istersen getir bir bakayim ne olduguna ona gore karar veririz bu arada gozun korkmasin servis cok para tutar falan diye daha bu zamana kadar kimseye para verdirmedik cok sukur ciddi birseyse disardada hallederiz uygun sekilde sorun yok maksat cozum olsun

Arrest
03/03/2014, 01:32
Hadi iddiaya girelim var mısın? Alırım anahtarını :D

ya karter tapasıysa halilcim :D

halils2
03/03/2014, 01:59
ya karter tapasıysa halilcim :D

Karter tapasına lafım yok ki o bile olsa çok çok yarım litre yağ eksiltesinle değiştiririz Satucum ;) sök eskiyi tak yeniyi yarım kilo yağ koy devam :D. Ama filtre kartere göre yukarda kaldığı için özellikle motor soğukken yağ dipte olduğu için filtre değişiminde içindeki yağ gitmez. Eksilen yağ 1 su bardağını geçmez. Tjetler daha güzel çünkü onların yağ filtresi aşağı bakıyor filtre içinde yağ kalmıyor

ramazan oktay
03/03/2014, 20:41
Arkadaşlar bugun ustaya götürdüm arabayi sorun yağ filtresinde cikti kenarlarından kaciriyormus. Onemli bisey degil yani Allaha Şükür. Ama sanayiye giderken emniyet kemerinden ceza yedim 80 lira durduk yerde
Nese Allah kaza bela vermesin bizlere...

ramazan oktay
04/03/2014, 13:09
dün halletrtirdim arkadaşlar filtrede sorun çıktı kenarlarından sızdırıyormuş. o bişey değilde giderken emniyet kemerinden dolayı ceza yedim o kötü oldu....

halils2
04/03/2014, 14:01
geçmiş olsun

ramazan oktay
04/03/2014, 19:00
sağolasın