PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aracım çok yakıyor ve performanstan düştü

ceb_58
02/03/2014, 00:30
Geçenlerde 185/65/15 good year efficientgrip lastik değişimi yaptım.Önceki lastik ebatları 185/60/15 Michelin energy saverdi. Ve aynı zamanda termostat değişimi yaptırdım. Araç performans ve çekişten düştü, ve çok yakıyor.

Yorumlarınız için teşekkürler.

khanunl
02/03/2014, 00:39
Yaptırdığınız işlemler çok yakma sebebi olamaz!

taka1
02/03/2014, 00:43
Aracınızın Kmsi kaç acaba? Aynı durumdan bende muzdariptim, geçen hafta karbon clean işlemi uygulandı araçta, yakıt olayım bir nebze de olsa azaldı, motorun görültüsü gitti ve düşük devirlerde araç biraz daha toparladı kendini.

ceb_58
02/03/2014, 01:34
Aracınızın Kmsi kaç acaba? Aynı durumdan bende muzdariptim, geçen hafta karbon clean işlemi uygulandı araçta, yakıt olayım bir nebze de olsa azaldı, motorun görültüsü gitti ve düşük devirlerde araç biraz daha toparladı kendini.

115.000 de. Araç benzinli

Arrest
02/03/2014, 02:07
Baski balataniz iyi mi? Bujiler ne durumda? Lpg ve hava filtreniz ne zaman degisti?

Discovery cihazımdan gönderildi

ceb_58
02/03/2014, 02:29
Baski balataniz iyi mi? Bujiler ne durumda? Lpg ve hava filtreniz ne zaman degisti?

Discovery cihazımdan gönderildi

Servis ustası baskı balata iyi dedi. Araç benzinli, hiç lpg takılmamış. Hava filtresi yeni. Aracı 2 sene önce aldım. bujilerin durumunu bilmiyorum.

Arrest
02/03/2014, 11:43
Servis ustası baskı balata iyi dedi. Araç benzinli, hiç lpg takılmamış. Hava filtresi yeni. Aracı 2 sene önce aldım. bujilerin durumunu bilmiyorum.

Buji ve kabloları önemli bi faktör.

celenlee
02/03/2014, 13:17
Hararet göstergesi ne durumda?

Diyelim ki termostat bozuk olsa ve düşük sıcaklıkta bile sürekli motoru soğutsa, motor tam ısınmadığı için çok yakıyor olabilir mi??
Bence bir ölçtürün. Ne zaman fan açıyor, motor sıcaklığı vs..

**Ama bu durum çekişi etkilemez gibi. Sadece yakıtı etkiler.

Arrest
02/03/2014, 13:39

Diyelim ki termostat bozuk olsa ve düşük sıcaklıkta bile sürekli motoru soğutsa, motor tam ısınmadığı için çok yakıyor olabilir mi??

termostat bozuksa hiç açmıyorsa hep kapalıysa zaten araç fan kapamaz hararet yapacak gibi olur , hep acıyorsa kalerifer ısıtmaz.

celenlee
02/03/2014, 13:49
termostat bozuksa hiç açmıyorsa hep kapalıysa zaten araç fan kapamaz hararet yapacak gibi olur , hep acıyorsa kalerifer ısıtmaz.

Onu diyorum işte hep açıksa eğer, yada çok erken açıyorsa motor tam ısınmıyor olabilir. Önce bir göstergeden kontrol etmek, dinlemek gerekiyorsa ölçüm yaptırmak lazım.

Arrest
02/03/2014, 14:04
Onu diyorum işte hep açıksa eğer, yada çok erken açıyorsa motor tam ısınmıyor olabilir. Önce bir göstergeden kontrol etmek, dinlemek gerekiyorsa ölçüm yaptırmak lazım.

gerek yokki kalerifer sıcak hava üflüyorsa da anlaşılabilir bu durumda :)

ibooovn
03/03/2014, 05:34
kardeş kaça ve nerede yaptırdın acaba? fiyatını merak ediyorumda ve sanayide falan mı yoksa serviste mi yaptırdın: benimki 170 000 oldu yaptırmayı düşünüyorumda...1-2 saat sürüyor mu işlem ?

ceb_58
03/03/2014, 12:03

Zaten termostat yeni değiştirdim. Motor cabuk ısınıyor hararet hep 90 da arada fan açıyor. Performans lastik değişiminden sonra oldu. araba biraz hantallaştı. Eski ebatlar 185/60/15 tattığım is goodyear efficientgrip 185/65/15

brkzbkr
07/03/2014, 21:43
Geçenlerde 185/65/15 good year efficientgrip lastik değişimi yaptım.Önceki lastik ebatları 185/60/15 Michelin energy saverdi. Ve aynı zamanda termostat değişimi yaptırdım. Araç performans ve çekişten düştü, ve çok yakıyor.

Yorumlarınız için teşekkürler.

Bende de 185 65 15 michelin var memnunum değişimden kaynaklı olabilir

IPhone cihazımdan aracılığıyla gönderildi.

2008 Grande Punto 1.3 Multijet Active 75hp Füme

ceb_58
07/03/2014, 22:33
Bende de 185 65 15 michelin var memnunum değişimden kaynaklı olabilir

IPhone cihazımdan aracılığıyla gönderildi.

2008 Grande Punto 1.3 Multijet Active 75hp Füme

Öncekiler Michelin Energy saver idi. Az buçuk gözlemlerime göre michelin şimdikine göre gerek fren mesafesi gerekse yol tutuş olarak daha iyiydi.