PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu benim araç mı dedim :D

gesta0723
27/02/2014, 23:23
ilk aldığımda uzun yolda dahi 238 krş yaktı sonra şehir içinde 268 krşları gördüm sonra 240 krş düştü ve en sonunda yaklaşık 10 depodan sonra 216 krş lpg de gördüm 80,25 tl ile 370 km yol yaptım lpg mi türkiye petrollerinden litre fiyatını 2,80 tl den aldım

byadrenalin
27/02/2014, 23:32
Gayet iyi yakıt değeri almışsınız. Hem de 2.80 litre fiyatıyla :) Uzun yol tarzı falan karışık mı tükettiniz ?

Bir de git gide yakıtınızın düşme sebebi araca artık alışmış olmanızdan kaynaklı. Ben de ilk aldığım zamanlar 30 krş ları gördüğüm oldu :) Zamanla arabanın dilini çözünce yakıt git gide düşüyor. En düşük uzun yolda 16 krş civarı yaktım :) En yüksekte alkollü iken gaz ile 40 krş yakmıştım :D

halils2
27/02/2014, 23:39
Gayet iyi yakıt değeri almışsınız. Hem de 2.80 litre fiyatıyla :) Uzun yol tarzı falan karışık mı tükettiniz ?

Bir de git gide yakıtınızın düşme sebebi araca artık alışmış olmanızdan kaynaklı. Ben de ilk aldığım zamanlar 30 krş ları gördüğüm oldu :) Zamanla arabanın dilini çözünce yakıt git gide düşüyor. En düşük uzun yolda 16 krş civarı yaktım :) En yüksekte alkollü iken gaz ile 40 krş yakmıştım :D
Çok ayıp. Alkollü araç kullanmayalım lütfen (sanki 6 ay babamın ehliyetini aldılar :D )
Bendeki depo 36lt tam boşken en çok yaklaşık 31 lt gaz aldı (30 küsür). Uzun yola çıkarken tam fullerim 1 defa yaz ortası 420 km yol yaptım 2 kişi klima, arka koltuk dahil eşya dolu 70 80 le, 1 defa da 390 km yol yaptım 3 yetişkin 1 çocuk bagaj ve boş yerler eşya dolu iken. Sizin değerler de gayet güzel benden bile daha iyi maşallah.

byadrenalin
27/02/2014, 23:42
Çok ayıp. Alkollü araç kullanmayalım lütfen (sanki 6 ay babamın ehliyetini aldılar :D )
Bendeki depo 36lt tam boşken en çok yaklaşık 31 lt gaz aldı (30 küsür). Uzun yola çıkarken tam fullerim 1 defa yaz ortası 420 km yol yaptım 2 kişi klima, arka koltuk dahil eşya dolu 70 80 le, 1 defa da 390 km yol yaptım 3 yetişkin 1 çocuk bagaj ve boş yerler eşya dolu iken. Sizin değerler de gayet güzel benden bile daha iyi maşallah.

Abi ben genelde şu bir depo dolu şu kadar yaptımları pek anlamıyorum yahu :) Benim için en sağlıklı değer aldığın gazı yaptığın km ye bölmek oluyor :) Tabi burda aldığın gaz litre fiyatı da önemli :) Ben geçen gün 30 tl ye 2.55 liradan gaz alıp 135 km yol yaptım. Karışık olarak. 22 krş falan yaktı aşşağı yukarı :) Geçen yaz ise 80 tl lik gaz ile 485 km falan gittim ve içinde hala vardı tam bitmemişti. Uzun yol :)

gesta0723
02/04/2014, 00:23

ben ilçede oturuyorum genellikle ilçe merkezine ekmek almaya gidip geliyorum 15 km falan ışık olmadığı için pek durmuyorum en son depoda 0,206 krşu gördüm bakalım nereye kadar düşecek tabi litre fiyatı 2,72 tl den iki gün önce yağ filtreler bujiler değişti ve carbon clean yapıldı bakalım bu nasıl etkileyecek