PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arıza yakmayan led park lambası kulllanan var mı?

ykaya1983
27/02/2014, 16:47
Sitenin reklemlerı arasında da yer alan ürün açıklamalarında arıza lambası yakmaz yazan bu lambaları puntolarda kullanan var mı arkadaşlar?Ürün yorumlarında yakıyor diyen de var yakmıyor diyende.Fiyatlarda 10,25-35 gibi değişkenlik gösterdiği için kafa karıştırıyor.Sizce yakar mı arkadaşlar?

kemalakkan
08/12/2014, 16:08
Bende bugun aldım güzel bir led park lambası ama arıza ışığı yandı nasıl çözücez bilmiyorum can bus özellikli bir ampul ama yinede yaktı aldığım yer ile iletişime gecicem bakalım ürün bu

T10 CANBUS ÖZELLİKLİ ÖN PARK VE İÇ AYDINLATMA 5W LED, PHOTON ORJ - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da - 189602718 (https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-t10-canbus-ozellikli-on-park-ve-ic-aydinlatma-5w-led-photon-orj-189602718/detay)

ykaya1983
08/12/2014, 21:24
Ben de çözümü geçenlerde öğrendim.bizim araçlarda arıza lambası yakmıyor denen tüm lambalar arıza lambası yakıyor.

byadrenalin
08/12/2014, 21:42
Aynen öyle. Tek çare paralel duy çekmek arıza lambasından kurtulmak için :)

kemalakkan
08/12/2014, 22:51
aldığım yerle görüştüm direnç takmak lazımmıs çözülüyormus diyor ama denemek lazım çokta güzel oldu ya inşallah çözücez

erdiyilmaz
08/12/2014, 23:00
Paralel direnç bağlayın büyük oranda sorununuz çözülür, 33ohm 10wattlık taş dirençler işinizi görür

Berkantonlu
09/12/2014, 14:16
ben 5 tl ye aldım ne arıza lambam yanıyor ne bişey gayette iyi aydınlatıyor :D bence doğru lambaları bulmk mesele

GPEMREE
09/12/2014, 14:23
ben 5 tl ye aldım ne arıza lambam yanıyor ne bişey gayette iyi aydınlatıyor :D bence doğru lambaları bulmk mesele

Hocam ne marka ve nerden aldin yardimci olabilir misin acaba ?

iPhone 'den aracılığı ile gönderildi

Berkantonlu
09/12/2014, 14:29
bnde ıvır zıvır lamba çok inan hatırlamam nereden aldığımı onları genelde üzerilernde marka yazmaz zaten de :(

ykaya1983
09/12/2014, 14:32
bnde ıvır zıvır lamba çok inan hatırlamam nereden aldığımı onları genelde üzerilernde marka yazmaz zaten de :(

Sizin aldığınız led lamba değildir.Led olmayan renkli ampuller zaten arıza lambası yakmıyor.

Berkantonlu
09/12/2014, 14:50
hocam led in ne olduğundan bi haber değilim merak etmeyin zira aracımın her yani led ve neon kendi montajlarım ortaya laf olsun diye bişey söyleyecek adam değilim bilen blir beni burada ama yine de sizin için çekip atıcam şimdi parkları saygılar :)

ykaya1983
09/12/2014, 18:43
hocam led in ne olduğundan bi haber değilim merak etmeyin zira aracımın her yani led ve neon kendi montajlarım ortaya laf olsun diye bişey söyleyecek adam değilim bilen blir beni burada ama yine de sizin için çekip atıcam şimdi parkları saygılar :)

İyiymiş o zaman.Kullandığınız ledlerin markası ne?

Berkantonlu
09/12/2014, 18:54
hocam dediğim gib bu tarz çoğu ürünün kendisinde değil ambalajında genelde markası yazıyor o yüzden bişey demem mümkün değil şuan..ama her led arıza lambası yakmıyor parklarda yakanlarda başka biyerlerden bi tetikleme vardır muhtemelen

halils2
09/12/2014, 19:09
hocam dediğim gib bu tarz çoğu ürünün kendisinde değil ambalajında genelde markası yazıyor o yüzden bişey demem mümkün değil şuan..ama her led arıza lambası yakmıyor parklarda yakanlarda başka biyerlerden bi tetikleme vardır muhtemelen

Ledlerin arkasında direnç var mı? Foto çekebilir misin? Kullanmak isteyen arkadaşlara fikir olsun.
Sanıyorum duy tarafında direnç var. Olmasa arıza lambası yakması gerekir ya da ledlerin gücü diğerlerine göre biraz fazladır.

kemalakkan
09/12/2014, 19:25
direnç olması gerekliymiş dediğiniz gibi yarın aldığım yer direnç göndericek onları takıcam inşallah yakmıycak arıza lambasını bide H4 philips extreme plas aldım onlarda yarın gelicek bakalım onlarda sıkıntı olucakmı

byadrenalin
09/12/2014, 20:22
direnç olması gerekliymiş dediğiniz gibi yarın aldığım yer direnç göndericek onları takıcam inşallah yakmıycak arıza lambasını bide H4 philips extreme plas aldım onlarda yarın gelicek bakalım onlarda sıkıntı olucakmı

Farlar arıza lambası yakmaz zaten. Xenon falan da takılabiliyor.

Berkantonlu
09/12/2014, 23:54
Ledlerin arkasında direnç var mı? Foto çekebilir misin? Kullanmak isteyen arkadaşlara fikir olsun.
Sanıyorum duy tarafında direnç var. Olmasa arıza lambası yakması gerekir ya da ledlerin gücü diğerlerine göre biraz fazladır.

ledlerin kendi direçleri üzerinde mevcut fakat direnci olan birçok ledin de yaktığını okuyorum...

halils2
10/12/2014, 00:20
ledlerin kendi direçleri üzerinde mevcut fakat direnci olan birçok ledin de yaktığını okuyorum...

Zamanla dirençlerin döküldüğünü söylüyorlar ya da takar takmaz yakıyormuş. Deneyip bulmak lazım. Amerikan park yapacaklara ledli park ampulü olur diye düşünüyorum ama denemeden olur demek yanlış olur. Neyse güle güle kullanın.