PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Titreme

donjoanm
27/02/2014, 08:37
arkadaşlar merhabalar.20111 model 30.000 km punto aracım var.aracım rölantide beklerken aşırı sarsıntı yapıyor. Brc marka tüp mecvut.lgp den ayar yaptırdım.sıkıntı olmadığı söylendi.dün tamircinin ordayken ustaya gösterdim.sübab ayarından bahsetti.motorun açılıp sübabların değişeceği ve buna benzer şeylerin değişeceği falan söylendi. maliyetinin ise 400-450 tl arası olabileceği söylendi.sizce fiyat nasıl.ve yaptırmalıyım.

aozalatur
27/02/2014, 08:48
donjoanm bence acele etme..
havanın iyi olduğu bir günde benzinle aracını çalıştır ve ısınmasını bekle normal ısılara ulaşınca lpq ye geçerek test et ki görmüş ol..
eğer araç lpqye geçince motor ısısını kaybediyorsa lpq montajını başka bir yere kontrol ettir derim.

khanunl
27/02/2014, 08:58
30.000 Km'deki aracın sübaplarımı değişirmiş o usta saçmalamış sakın motorunuza ellettirmeyin.Sarsıntılı çalışma benzinle çalışmasında varmı bahsetmemişsiniz.Benzinde var ise ateşleme bobini,buji kabloları ve bujilere baktırın.Yetkili servise götürün ayrıca onlarında teşhisini isteyin.Triger diyeceğim ama aracın kilometreside yılıda dolmamış.Benzinde bahsettiğiniz titreme yok ise gaz ayarını daha iyi yapabilecek Brc yetkili servisi bulun.Kolay gelsin.

donjoanm
27/02/2014, 09:41
arkadaşlar bana da garip geldi zaten.fakat benzinde de titreme yapıyor.hatta 1 hafta benzinde kulandım aracı yine titreme var.yalnız havanın soğuk olması etkili olabilir dediğiniz gibi.

irfanteke
02/03/2014, 14:17
Bujiler veya buji kablolarıdır büyük ihtimalle. Eğer aracı kullanırken ayağınızı gazdan çekince hafif titreme yaparsa buji kablolarındandır. Diğer durumda bujilerden. Zaten sıfır araç dahi olsa lpg takılınca bujiler değişiyor. Sizin lpg montajı yapan yer bunu bilmiyorsa yazık derim.

Ziyaretci046
02/03/2014, 16:39
ustaya dencek birşey yok motor yapın bence :D