PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yakıt kaynaklı enjektör arızası ne yapmalıyım?

moonspell01
26/02/2014, 22:01
Aracım 2011 75 bg mutlijet.yaklaşık 1 senedir.yakıtı antalyadaki değişik shell istasyonlarından (arada sırada opetten )alıyordum.opetin yakıtı kalitesiz gibi geliyordu.son 2 aydır aracım aşırı yakmaya başladı ve servise götürdüm.Enjektörler sökülüp bosh a gönderildi yakıt kaynaklı tıkandığı revize edileceği ve memelerin değişeceği söyledindi.ve garanti kapsına sokulmadı.shellden aldığım yakıtların fişleri mevcut.yakıt analizi için shell den geldiler.bir numune de bana verdiler.Adamlar analizi kendi laboratuvarlarında test ediyorlar.Bu numuneyi bende test ettircem.umarım sıkıntı son yakıttadır.siz siz olun kötü de olsa opetten şaşmayın.garantisiz kalmayın.

halils2
26/02/2014, 23:20
Aracım 2011 75 bg mutlijet.yaklaşık 1 senedir.yakıtı antalyadaki değişik shell istasyonlarından (arada sırada opetten )alıyordum.opetin yakıtı kalitesiz gibi geliyordu.son 2 aydır aracım aşırı yakmaya başladı ve servise götürdüm.Enjektörler sökülüp bosh a gönderildi yakıt kaynaklı tıkandığı revize edileceği ve memelerin değişeceği söyledindi.ve garanti kapsına sokulmadı.shellden aldığım yakıtların fişleri mevcut.yakıt analizi için shell den geldiler.bir numune de bana verdiler.Adamlar analizi kendi laboratuvarlarında test ediyorlar.Bu numuneyi bende test ettircem.umarım sıkıntı son yakıttadır.siz siz olun kötü de olsa opetten şaşmayın.garantisiz kalmayın.

Çalıştığım firma opetle anlaşmalı, 5 tonluk forkliftte geçen gün arıza olmuş servisi gelmiş mazottan numune almışlar yarım litre kadar da bize bırakmışlar. Mazotun içindeki boya sanırım dibine çökmüş unutmazsam resim çekerim yarın. Sırf garanti olsun diye kalitesiz yakıtı almam. Lpgli aracıma opetten gaz benzin alırdım ne gazından ne benzininden memnun kalmadım. Lpg filtresi bile yağlı çıkıyordu. 2 senedir kullanmıyorum. Arkadaşım da opetten benzin alıyor 2 defa arıza lambası yaktı. Sadece firma değil istasyon da önemli ama genel olarak opetten memnun değilim.

dexter
26/02/2014, 23:29
ben arabayı aldığım 3 sene 2 aydır opetten alıyorum,hem memnunum hem de bi sorun yaşamadım,yaşarsam da yakıt güvencesi var,her şey kayıt altında sonuçta..