PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Blue&me sistemindeki sıkıntılarım

onurcandegirmenci
25/02/2014, 17:22
arkadaşlar merhaba herkese iyi forumlar 2013 temmuz ayında 1,3 punto lounge aracımızı aldık genel olarak araçtan memnunum fazla kullandıgım özellıklerinden birisi de blue&me sistemi ancak sistemi cok düz kullanıyorum direksiyondan klasör seçiyorum sırada ilerletiyorum ne şarkıyı ileri sarabiliyorum ne başka birşey acaba güncelleme falan yüklenmesi mi gerek şarkı ileri sarmıyor sadece direksiyondan ayarlıyabiliyorum çalınacak klasörü haliyle anayolda giderken bunu ayarlamak mümkün olmuyor bir diğer sorunum da samsung galaxy s4 telefonum var yazın memlekete giderken usb den sarj etmek ıcın telefonu bağlamıştım birde sıradan telefonun müziklerini çalmaya başlamıştı ben o özelliği bir daha bulamadım yazın caldığında da zaten gene ıstedıgım şarkıyı calamamıştım telefonda ne şarkı varsa ılerı tusuna bastıkca herhangi bir tanesi değişiyordu bir arkadasımın eski ford marka arabasına bindim o da usb den müzik çalıyordu şarkı ileri geri sarıyor telefondan dıyelım herhangi bir müziğe tıklıyor direk arabadan çalıyor tıkladıgı muzik açıkca söylemek gerekirse biraz zoruma gitti arabası en fazla 2005 model benim kullanamadığım özellikleri kullanıyor umarım fiat 2013 teknolojisinde bunları kullanmıştır ve siz de beni aydınlatırsınız şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim tekrar iyi forumlar.

Evren_c
25/02/2014, 17:39
Bizim araçlar maalesef mp3'leri ileri geri saramıyor. Oysa ki yazılımsal bir şey, çok basitçe yapabilirler(di) diye düşünüyorum.

Onun dışında ben orijinal TomTom navigasyonuyla birlikte kullandığım için (sırf bu yüzden almıştım zaten) klasörleri, şarkıları vs. tek tek görerek seçebiliyorum.

Yol bilgisayarının menülerini kurcalayın, USB seçenekleri ve ileri USB seçenekleri menülerinin altında telefon vb. bir aygıt takıldığında otomatik çalmaya başlaması ile ilgili ayarlar olmalı. Ayrıca yine mp3 dinlerken direksiyonda sağ taraftaki tuşlardan birine (emin olamadım) bastığınızda zaten klasörleri göreceksiniz. Çok kullanışlı değil ama işinizi görür diye tahmin ediyorum. Ben zaten hep karışık çalma özelliğini kullandığım için direksiyondan sadece ileri-geri yapıyorum. Ayrıca mp3 çalma listesi de düzenleyip (bilgisayarda) flash diskinize, mp3'lerin yanına atabilirsiniz. Bu listeleri de keyfinize göre, örneğin sanatçı adına, şarkı türünü vb. kriterlere göre ayrı ayrı yapar, çalma listeleri arasında istediğinizi seçersiniz. Bu da alternatif bir çözüm. Biraz uğraştırsa da çözüm nihayetinde :)

Ben iPhone kullanıyorum, telefonumu bağladığımda hem şarj ediyor hem de direk hafızadaki müzikleri çalmaya başlıyor. Telefonun menüsü iptal oluyor bu durumda. Sadece arabadan radyoya geçtiğimde duruyor. Ayrıca telefondan herhangi bir online radyo uygulaması açtığımda, bu radyoları da blue&me üstünden dinleyebiliyorum. Hatta bu modda direksiyondaki ileri geri butonları, radyo uygulamasındaki kanallar arasında geziniyor. Böylece aracın kendi radyosunu dinlerken direksiyondan kanal değiştirme problemini de çözmüş oluyorum :) Malum 2012 ve sonrası Punto'lar direksiyondan sadece radyo frekansı değiştiriyor, kanal değiştiremiyorsunuz. Keşke bunu da seçimlik yapsalarmış. Ben kanal değiştirmesini tercih ederdim, böylece elimi hiç bırakmak zorunda kalmazdım.

onurcandegirmenci
25/02/2014, 17:44
sanki çok zor birşey ileri geri yapmak bir güncellemeye bakar iki kod yazmak bu kadar mı zor ben müzik olayını klasörledim ama o klasör olayı sadece direksiyondan yapılıyor mesela geçen edirneye gittik uc arkadaş klasördeki şarkılar bıttı tekrar bastan çalmaya başladı hızım 140 kmh öle giderken ayarlayamam ya çektim sağa tamamını çala bastım sonra tekrar yolumuza devam ettik ufak sorun gibi gözüksede düşünülmesi gereken bir konu

Evren_c
26/02/2014, 00:14
Biraz yavaş da olsa sesli komutlarla da idare edebilirsiniz.

Ersal
26/02/2014, 22:33
Bu konuda Ford Focus lll u tek geçerim.Müzik seti gibi mübarek.Ne özellik istersen mevcut