PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Shell Nitro

blacklightning
25/02/2014, 16:23
Arkadaşlar sanki shell yeni yakıtla daha fazla mı yakmaya başladı bana mı öyle geliyor? (aracımın bakımı yeni yapıldı)

Sonsuzluga
26/02/2014, 01:04
Sezai Bey banada öyle geliyor.Aracı ilk aldığım zaman petrol ofisinden almıştım sonrasında nitro aldım shellden performansta artış hissettim ama yakıt erken bitti sonra oda bitince yolda kalmamak için sunpetten aldım ( opetin firması olmasa almazdım )sunpetten aldığım yakıtta nitro gibi performans vermedi bugün tekrar nitro aldım bakalım ne olacak :)

1923qw
26/02/2014, 01:07
nitro, 97 gibi yakıtların verimini tam olarak anlamak için sürekli ve diğer yakıtlarla karıştırmadan kullanmak gerekiyor bilginize...

SaLDo
26/02/2014, 01:14
Yaklaşık 1 senedir aralıksız Shell, ve çıktığı günden beri nitro kullanmaktayım. Çok memnunum. Hem performans olarak hem de yakıt kalitesi ve ömrü olarak.

görkem koçsan
26/02/2014, 02:10
bnd hep shell 97 alırım nıtro biraz daha cabuk bitiyo farkettim. eski 97 bence daha güzeldi.

skirsan
26/02/2014, 10:02
Bana fazla yakıyor gibi gelmedi diğerleri ile aynı, İstanbul-İzmir git gellerimde PO-Opet-Shell üçünden de aynı miktarda aldığım yakıtla (her seferinde birinden) aynı km yol yaptım. Motor içinde yada yanma odasında artıları eksileri olabilir onu bilemem, ama tek bildiğim diğer euro dizellerle aynı km yaptığı ne eksiği ne fazlası.. Ayrıca bir kaç yerde okumuştum yok sessizleşti motor, yok sarsıntısız çalışmaya başladı motor, yok kavramalarda daha iyi falan vs.. tamam yalan söyleniyor demiyorum ama bir tek benim arabaya etki etmiyor galiba :)

recepseven
26/02/2014, 10:13
nitro daha ince olduğu için biraz fazla yakacaktır tahminimce ilk aldığımda 100tl ile 10-15km arası daha az gitti, ama çekişi farkedilir derecede iyi..

sezerism
26/02/2014, 14:52
Arkadaşlar yakıt alış zamanlarını biliyorsunuz, gündüz ve gece yada akşam fark eder Ama gerçekten shel'in yakıtı iyi ...

skirsan
26/02/2014, 15:21
Arkadaşlar yakıt alış zamanlarını biliyorsunuz, gündüz ve gece yada akşam fark eder Ama gerçekten shel'in yakıtı iyi ...

Nasıl yani. Ne anlamda fark eder?

blacklightning
01/03/2014, 15:45
Sezai Bey banada öyle geliyor.Aracı ilk aldığım zaman petrol ofisinden almıştım sonrasında nitro aldım shellden performansta artış hissettim ama yakıt erken bitti sonra oda bitince yolda kalmamak için sunpetten aldım ( opetin firması olmasa almazdım )sunpetten aldığım yakıtta nitro gibi performans vermedi bugün tekrar nitro aldım bakalım ne olacak :)

sonucu bekliyorum :)

blacklightning
01/03/2014, 15:47
yaklaşık 2 yıldır devamlı shellden alıyorum w-power ve gtl kullanıyordum 2side iyiydi fualsave deneyen oldu mu eski kırsal dediğimiz mazot mu ?

lithium_
01/03/2014, 16:54
yaklaşık 2 yıldır devamlı shellden alıyorum w-power ve gtl kullanıyordum 2side iyiydi fualsave deneyen oldu mu eski kırsal dediğimiz mazot mu ?

Degil, kirsal mazot diye birsey yok artik,piyasadaki butun mazotlar euro diesel.

Sent from my iPhone using

benkimya
01/03/2014, 17:42
Merhaba,

Aracımı alalı 2 seneyi geçti, ilk başta opetle başlamıştık malum herkes opet tavsiye ediyor diye ama 2-3 ay kullanımdan sonra arabanın performansı çok düştü. Shell V power a geçtim. Ciddi anlamda motor sesi fark etti bir kaç depo sonra arabanın performası da değişti... Artık Shell in Fuelsave ini almaya başladım malum mazot fiyatı arttı da arttı. 10 kuruş 10 kuruştur deyip kar ediyorum. Fuelsave de bence bir sıkıntı yok zaten sakin kullanıyorum, sanki daha çok yol götürüyor ama performans ta biraz düşüş var ama önemli değil bizim arabalardan ne performans bekliyorsak.
Çekiş düşmedi bu arada hızlanmada biraz kayıp var önemli değil fuelsave hoşuma gitti. Tavsiye ederim

blacklightning
02/03/2014, 13:40
Geçenlerde pompaya yanaştım o zaman dikkatimi çekti fuelsave ordaki arkadaş bu sizin motora uygun değil filan diyince yine w-power aldım dediğiniz gibi denemek lazım sonuç ne olacak

bravostilo
02/03/2014, 14:41
selam arkadaşlar forumda yeniyim benzin konusunda şunları söyliyeceğim benzin oktan numarası küçüldükçe benzindeki kolay harlama çubuklaşır,aksine 100 oktan alırsanız geç tutuşur çünkü oktan sayısı artmasını sebebi yüksek performans çeviren yani 5bin ve daha üst seviyelerde performans istekli kişiler bu devirlerde benzinin kendi kendine alev alamamsı için bu tip de yüksek oktanlı benzini seçerler motor mühendisliği bunları ve motrunuz en uygun oktanı dolum kapağına yazrlar kulnırsanız eğer vuruntu ve yakamama gibi sorunlara yol acabilirsinzi

karaelmaz
02/03/2014, 15:30
Arkadaşlar sanki shell yeni yakıtla daha fazla mı yakmaya başladı bana mı öyle geliyor? (aracımın bakımı yeni yapıldı)

Aynen öyle kardeşim aracımı ilk aldıgımda shell kullandım 3 ay boyunca sonra totali denedim katkısız olanını onnumara gürültülü calişma cok az azalma uzum km gecen memleketten döberken opetden aldım ondanda memnun kaldım bşraz onu deniycem bakalım

iPhone 'den aracılığı ile gönderildi

tayfux
02/03/2014, 22:05
sürekli kullanıyorum..performanstan ve yakıttan memnunum :)

blacklightning
03/03/2014, 07:48
Aynen öyle kardeşim aracımı ilk aldıgımda shell kullandım 3 ay boyunca sonra totali denedim katkısız olanını onnumara gürültülü calişma cok az azalma uzum km gecen memleketten döberken opetden aldım ondanda memnun kaldım bşraz onu deniycem bakalım

iPhone 'den aracılığı ile gönderildi

demekki bişey var şuan içim rahatladı fuelsave al dediler ama kararsızım ne zaman baksam eski tip araçlar alıyor vazgeçiyorum :)

yusufaslan2701
04/03/2014, 11:09
Çok uzun süre ataşehir girişindeki opetten aldım memnundum,oranın sözleşmesi bitince petrol Ofisi ile anlaştılar.yakıtı aynı yerden alıyoruz filan dedi pompacı oradan devam kararı aldım.
Forumda totali övenler olunca Bostancı köprüsü altından excellium aldım sonuç hüsran deponun bitmesini zor sabrettim:1-) ortalama değerler arttı 2-) araba kağnı gibi oldu ivmelenmiyor.
Shell nitro denedim tarif edilemez çekiş arttı,seri ve gaza asılmanıza gerek kalmıyor.bence çok yakıyor çabuk biter shell yakıtı diyenler yanılıyor.sürekli fulleyerek kontrol ediyorum.
Sözün özü seri keyifli pedala dokununca yığılmayan bir yakıt isteyen shell nitro dizel alsın
Arabam gp multijet 90000 km.

iPad 'den aracılığı ile gönderildi

blacklightning
04/03/2014, 14:47
Çok uzun süre ataşehir girişindeki opetten aldım memnundum,oranın sözleşmesi bitince petrol Ofisi ile anlaştılar.yakıtı aynı yerden alıyoruz filan dedi pompacı oradan devam kararı aldım.
Forumda totali övenler olunca Bostancı köprüsü altından excellium aldım sonuç hüsran deponun bitmesini zor sabrettim:1-) ortalama değerler arttı 2-) araba kağnı gibi oldu ivmelenmiyor.
Shell nitro denedim tarif edilemez çekiş arttı,seri ve gaza asılmanıza gerek kalmıyor.bence çok yakıyor çabuk biter shell yakıtı diyenler yanılıyor.sürekli fulleyerek kontrol ediyorum.
Sözün özü seri keyifli pedala dokununca yığılmayan bir yakıt isteyen shell nitro dizel alsın
Arabam gp multijet 90000 km.

yusuf bey öncelikle başka firmayla kıyaslamıyorum nitro dizeli ancak, performansa bakıcak olursak gtl den sonra nitro farkedilmiyor bile benim bahsettiğim eski w-power a göre yakıt artışı

ykaya1983
04/03/2014, 21:39
Valla bence en iyisi shell.Her ne kadar ingiliz malı elin gavuru desek de yakıtı iyi gerçekten.Ben ne zaman opetten yakıt alsam araçta bir tuhaflık olyor.

blacklightning
04/03/2014, 22:49
önümüzdeki günlerde fuelsave deniyeceğim yorumlarımı yazarım buraya

SaLDo
06/03/2014, 04:59
Valla bence en iyisi shell.Her ne kadar ingiliz malı elin gavuru desek de yakıtı iyi gerçekten.Ben ne zaman opetten yakıt alsam araçta bir tuhaflık olyor.

Valla dostum bu işlerde elin gavuru diye kullanmamazlık olmaz. Bizim insanlar daha iyisini yaptı da biz mi kullanmadık :) Durduk yere Türk malı kullanacağız diye aracımızı mikmeye gerek yok :)

yusufaslan2701
06/03/2014, 07:22
yusuf bey öncelikle başka firmayla kıyaslamıyorum nitro dizeli ancak, performansa bakıcak olursak gtl den sonra nitro farkedilmiyor bile benim bahsettiğim eski w-power a göre yakıt artışı

Kusura bakmayın dikkat etmemiştim.sadece tecrübemi paylaşmak istedim.gtl hiç kullanmadım.

Misafir047
06/03/2014, 08:35
arlakadaşlar internette uzun bir araştırmadan sonra (yanılmışda olabilirim) po nun katkısız dizeli gerçekten iyiymiş diğerlerine hakikaten daha uzun km yapıyor ben şöyle yapıyorum önce 100 tl po dan alıyorum geri kalanını shellden katkılı dolduruyorum hem biraz daha seri oluyor hemde uzun km yapıyor

spazz22
09/04/2014, 22:50
Valla arkadaslar bende shell nitro kullaniom cok memnunum 60 tl lik mazotla 320 km yol yaptim uzun yol 50 tl lik mazotlada 200 km yol yaptm sehir ici...

emrek8899
09/04/2014, 22:57
sürekli Opetle Shelli karşılaştırıyorum ne zaman opetten alsam araç agırlaşıyor ama Shell nitro aracı hissedilir derecede seri atak yapıyor bilginize

aracım 1,3 multijet 75 hp 123000 km de

serkan86
12/04/2014, 19:25

Lpg dolum tesislerinde gaz +15 derecede transfer ediliyor ve muhafaza edılıyor dolayısıyla gunduz hava sıcaklığı 30 derece ve uzeri oldugu icin gaz genlesiyor yani atıyorum 20 lt gaz aldınız ama gercekte aldıgınız gaz mıktarı 20 lt deıl 19 lt tabı bu tahmını rakam dolayısıyla havanın en soguk anında alınan gaz daha dogrudur. ya gece yada sabah gun dogmadan alınan gaz.
hıc bır ıstasyonda sıcaklık sabıtleyıcı sıstem yoktur turkıye de ancak rafıneri ve gemi tankerlerinde var bu sıstem bahsettıgım eksıklık olmasın dıye yapılıyor

Aldıgınız gazı deneyın, gunduz alınanmı yoksa gece yada sogukta alınan mı daha fazla km yaptırıyor.
hesabı şoyle lıtreXyogunluk=kg

Mazotla bı ornek vereyımm mazotun yogunlugu 0.80 ile 0.88 arası degişir

Örnegın 15 derecede 50 lt mazotun yogunlugu 0.8454x50= 42.27 kg mazot aldınız

35 derecede 50 lt mazotun yogunlugu 0.8023x50= 40.115 kg mazot aldınız
aradakı farkı goruyorsunuz

Yanı yogunluktan dolayı 2.155 kgfark var buda ortalama yogunluk la hesaplanırsa 2.6 lıtre yapıyor

Bu butun yakıtlar ıcın gecerli arkadaslar ama gaz da daha fazla etkılı

34BRM63
12/04/2014, 22:00
süper yazı ama yani mazotumu ne zaman alıcam onu anlayamadım

fencolic
12/04/2014, 22:21
süper yazı ama yani mazotumu ne zaman alıcam onu anlayamadım

Hava sogukken al demek istiyor yani.

》81AP975《

ybabacan
13/04/2014, 00:20
7 aydır Shell nitro dolduruyorum. uzun yolda 4.2 lt/100 km. Şehir içinde ise 5 - 6 lt/100km arası yakıyordu kullanıma göre. Son 2 keredir Shell fuelsave ile dolduruyorum. sadece şehir içinde kullandım ve hissedilir şekilde menzil uzadı. şu an için ortalama yakıt 4.8lt/100 km. şehir içinde. Yarın tekrar fuelsave ile dolduracam. biraz daha deneyelim bakalım.
son depoda önce kış lastikleri vardı. depo yarı olmadan yazlık lastikleri taktım. bakalım bundan sonra ne gösterecek yakıt göstergesi.