PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : City :D

dante5
24/02/2014, 20:05
2009 model 1.3 mjet grande punto active aracım var. 3 üncü sahibiyim. Aracı 2012 aralık ayında 44.700 km aldım. Aldığım kişi aracın 40 bin bakımını servise getirmemiş özele götürmüş. Ben 50bin bakımını yetkili serviste yaptırdım.23/02/2013 de yeni yapılan çiftlik köprüsünden giderken gazi mahallesine dönen keskin ve dar bir viraj var (Ankaralı olanlar bilir) viraja girdim dönerken araç birden kendini virajın dışına doğru çekmeye başladı direksiyon taş gibi oldu. hemen aracı durdurdum şükür ki hızım yavaş olduğu için benim yada başkasının canına başına bir şey gelmedi. ekranda kırmız direksiyon işareti belirdi ve direksiyonu kontrol ettirin/kitapçığa bakın gibisinden bir şey yazdı. tanı hepinizin tahmin ettiği üzere city!!!! aracı durdurup tekrar çalıştırdım direksiyon normale dönmüştü. gerisin geriye en sağ şeritten fıtı fıtı eve döndüm. pazar günü olması sebebiyle servislerde kapalı. Ankara da yetkili bir servisle görüştüm(isim vermem uygun mu değil mi bilemiyorum) aracı bize getirin bakalım dediler.pazartesi aracımı erkenden servise götürdüm. durumu aktardım onlarda aracı bilgisayara bağladılar ve sorun kesinleşti. ruhsatımı verdim bekliyorum telaşla acaba ne cevap gelecek diye malum herkesin çok farklı tecrübeleri var.
Sonuçta cebimden hiç para vermeden garanti kapsamında sorunum giderildi ve derin bir oh çektim. İnş kimsenin başına gelmez geleninde beş kuruş ödemeden sorunu giderilir.(Amin)

Ayrıca forumda bilgilerini paylaşan herkese ve teknik serviste ilgilenen arkadaşlara tek tek teşekkür ederim.

(Alternatif Sonuç: 3.20d ve mini si olan iki arkadaşım var ikisinin de gözü benim arabada. çekemiyorlar benim aracı anca nazar değdiriyorlar.):gatherin:

hanbjk
24/02/2014, 20:21
Geçmiş olsun Mesut bey. Allah kimseye kaza bela vermesin. Sevindim sorunun bu şekilde çözülmesine. Hangi serviste yaptırdınız. özel mesaj atar mısınız?

BaranSelo
24/02/2014, 21:13
Haydaaaaaaa 2009 model araç nasıl arıza verdi? Ben sırf city korkusundan 2007yi satıp 2009 aldım. 2009 ve üzeri modellerde city sorunu olmuyor diye biliyordum. Geçmiş olsun kimse yaşamaz umarım bu sorunu, halletmiş olmanıza sevindim.

tayfux
24/02/2014, 21:18
hocam geçmiş olsun..city arızası tehlikeli bir arıza da Allahtan bu zamana kadar hiçbir arkadaşımızın başını yakmadı..

dante5
24/02/2014, 21:31
Çok şükür benimde başına bir şey gelmedi. Pazar günü sabah olunca ortalıkta sakindi..

dante5
24/02/2014, 21:56
Haydaaaaaaa 2009 model araç nasıl arıza verdi? Ben sırf city korkusundan 2007yi satıp 2009 aldım. 2009 ve üzeri modellerde city sorunu olmuyor diye biliyordum. Geçmiş olsun kimse yaşamaz umarım bu sorunu, halletmiş olmanıza sevindim.

benim düşüncem sadece belli serilerde bu risk var. sanırım motor yada şasi numarasına göre...

yirmiyedi
24/02/2014, 22:06
aracım 2011 benimde başımdan geçti neye göre anlamak zor kısmet... sıkıntılı bi durum geçmiş olsun

Ersal
24/02/2014, 23:06
Geçmiş olsun.ALLAH korumuş

katip onur
25/02/2014, 09:40
Geçmiş olsun.. Acaba bu city direksiyon problemi neden oluyor?

mezkur
25/02/2014, 11:39
Geçmiş olsun. Ya arkadaşlar böyle konular açılınca araçtan tırsar oldum çok tehlikeli birşey direksiyon kitlenmesi napıcaz bilmiyorum

iPhone 'den aracılığı ile gönderildi

seralex
25/02/2014, 12:16
Geçmiş olsun, çok şükür büyük bi masraf etmeden sorununuzu gidermişsiniz.

2011 model aracımda geçen hafta aynı olay benimde başıma geldi, şehir içinde yavaş bir hızla ilerlerken aniden direksiyon sertleşti arıza ışığı yandı. Hemen sağa çektim stop ettim tekrar çalıştırdım sorun yoktu. 1 haftadır bu şekilde kullanıyorum, işimden fırsat bulup servise gidemedim, fırsatım olursa yada aynı arızayı tekrar yaparsa gideceğim bende servise.

byadrenalin
25/02/2014, 12:52
Geçmiş olsun, çok şükür büyük bi masraf etmeden sorununuzu gidermişsiniz.

2011 model aracımda geçen hafta aynı olay benimde başıma geldi, şehir içinde yavaş bir hızla ilerlerken aniden direksiyon sertleşti arıza ışığı yandı. Hemen sağa çektim stop ettim tekrar çalıştırdım sorun yoktu. 1 haftadır bu şekilde kullanıyorum, işimden fırsat bulup servise gidemedim, fırsatım olursa yada aynı arızayı tekrar yaparsa gideceğim bende servise.

İhmal etmeyin derim. Götürün gösterin hemen. Şu ana kadar pek kilitlenip kaza yapana denk gelmedim ama işi şansa bırakmamak lazım.

Sorununuzun böyle ücretsiz olarak çözülmüş olmasa iyi bir şey. Gözünü aydın. Bende bazı serilerde var diye düşünüyorum. Bazı adamlar var arabaları 250 bin ler de hiç city sorunu yaşamamışlar. Kimisi 40 bin de 50 bin de yaşıyor sizin gibi.

06kaymak
25/02/2014, 14:16
probleminizin çözülmesine sevindim :)

dante5
25/02/2014, 16:26
Geçmiş olsun.. Acaba bu city direksiyon problemi neden oluyor?

Neden olduğu konusunda inanınki benimde bir fikrim yok..:hmm: belki çok daha tecrübeli forumdaşların bir fikri vardır.

dante5
25/02/2014, 16:27
probleminizin çözülmesine sevindim :)

Çözülmesine ben ne kadar sevindim tahmin bile edemezsiniz.:notworth:

erenemre
25/02/2014, 17:28
Neden olduğu konusunda inanınki benimde bir fikrim yok..:hmm: belki çok daha tecrübeli forumdaşların bir fikri vardır.

nedeni tamamiyle üretim hatası kullanıcıyla ilgili bir sorun değil ayrıca city özelliğinin aktif yada kapalı olmasının hiçbir önemi yok çünkü bozulan açı sensörü city kapalıykende görev yapıyor yani ben city kapalı tutuyorum city arızası olmaz diye birşey yok.2006 - 2007 gp lerin neredeyse hepsinde bu sorun çıkıyor tabi hangi km de yapacağı şans meselesi 40 binde arıza yapanı da var 100 bini devirdikten sonra yapanıda.2008 lerde biraz daha az sayıda çıkıyor 2009 ve üst kasalarda nadirende olsa var yok değil yani son çıkan punto larda hiç duymadım şuana kadar.

fencolic
25/02/2014, 21:14
Seytan kulagina kurşun..2006 yilindan bu yana bu sorunun cozumunun tam olarak giderilememesi de fiatin ayibi..Paramiz vardi da biz mi fiat aldik demek istiyorum :)

GT-N7100 cihazımdan gönderildi