PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ruhsat Muayene Bilgisi

mehmetgedik
24/02/2014, 15:48
Merhaba Arkadaşlar,

Aracım 04.03.2011 tarihinde trafiğe çıkmış 03.09.2013 tarihinde de ben satın aldım.İşlemler tamamlandığında 15 gün sonra bayrampaşa trafik şube ruhsatı gönderdi ancak ruhsatta bulunması gereken muayene bilgileri gibi bir bilgilerin bulunduğu bir sayfa yoktu.Şuan ruhsata baktığımda muayene bilgisi gösteren hiç bir evrak yok.Taarihlerden de anlaşılacağı gibi araç ilk defa muayene olacak ve ruhsatta bu belge olmadan da tuvtürk yapmıyor.Ne yapmam lazım acaba bilgisi olan varmı?

Teşekkürler.

Castell
24/02/2014, 17:08
Öncelikle tüvtürkün web sitesinden plakanızla muayene kontrolü yaptırın, forumda genel bölümünde linki vardı..... Eğer eski muyene bilgileriniz varsa doğrudan tüvtürke gidebilirsiniz, ama aracınız yeni olduğundan büyük ihtimalle bilgileri çıkmayacaktır bu durumda dogrudan eksoz emisyon belgesi alıp onunla muayeneye gidin.....

mehmetgedik
02/03/2014, 19:58
Biraz maliyetlide olsa öğrendik.Randevu alıp trafik şubeye gittim 2-3 tane evrak verip bir gün sonra ruhsatın muayene ile ilgili belgesini aldım.Ay sonudada gidip muayene işlemlerini yaptıracağım.Teşekkürler.