PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dizel Partikül Filtresi hakkında bildikleriniz ve Önerileriniz

adrentos
23/02/2014, 19:54
Bügün babam için 2013 model opel asta 1.3 ecoflexe el sıkıştık fakat babam aracı full şehir içi kullanır ve senede 7-8 bin km civarında yol yapıyor nette biraz araştırdım düşük km yapan araçlarda dpf'nin problem çıkardığını sık sık temizleme yapmaya kalktığından bahsetmişler kafam çok karıştı işlemleri hiç başlatmadan vazgeçebilirim dpf li araç kullanan veya bu konu hakkında bilgisi olanlardan yorum bekliyorum

knidos111
23/02/2014, 20:10
euro 5 motorlara koymuşlar,egr ve katalizörden sonra iptal edilecek bir filtre daha ,,, düşük devir kullanırsan tıkanır,yüksek devirde yarım saat sürersen açılır,,, iptali biraz teferrüatlı diye duydum,arıza lambası falan yakıyormuş,, bozulana kadar dursun,değişim isterse iptal edersin sıfırının fiyatıda oldukça kalınmış

adrentos
23/02/2014, 20:22
iptali çok problemli bir durum hem çevre sağlısı açısından hemde muyane açısından iptal durumda araç ağır kusurlu sayılıyor 1.2 golf mu baksam

knidos111
23/02/2014, 20:32
DPF İptali | DPF Nedir (https://dpfiptali.com/)

ibooovn
25/02/2014, 02:06
yuksek devirde ara sira sikistirirsan acilir diyorlar...iptal edilirsede ariza isigi yakiyormus...gerek yok ilerde bi karbon clear yaptirirsin temizlenir...30 40 binde..tam olarak bilen varsa soylesin...???..

IVAA
25/02/2014, 20:49
DPF ortalama olarak her 1000km de bir devreye giriyor ki ben aracı hep düşük devirlerde kullanıyorum ( 3,3Lt ortalamayı nasıl yapacan yoksa) şu var diyelim DPF temizliği devreye girdi işlem bitmeden siz aracı Stop ettiniz o zaman bir sonraki çalıştırmada belli bir süre sonra devreye giriyor yaklaşık olarak da 15dk sürüyor. carbon clean ise sadece motoru temizliyorlar DPF temizliği sadece tek başına 300TL gibi bir rakama mal oluyor.

fencolic
25/02/2014, 21:07
DPF nin ne zaman devreye girdigini anlayabiliyor muyuz? Bu konuda bilgim yoktu. Yaklasik 6 bin km.dir kullaniyorum aracimi..

GT-N7100 cihazımdan gönderildi

yusuf28
25/02/2014, 21:46
aracında dpf varsa eger star stop vardır kısa mesafelerde ıse yaramaz ama devre dısı bırakılırsa ve uzun ısıklarda karını gorursunuz ve dpf temızlıgı ayrı ucret gerektırıyor bılgınız olsun

pusat
25/02/2014, 22:33
benimde 1,3 astram var yani babana almaya karar verdiğin araçtan. benim işle evin arası çok yakın araç daha ısınmadan işe varıyorum.ayda bir defa kendiliğinden temizleme yapıyor onuda anlık yakıt tüketiminden anlıyorum normald 0,4 le çalışırken 1,5 larda gösteriyor yaklaşık yerinde rölantide 5 dakikada işlemi tamamlıyor hareket halinde isen 3000 devirde şöyle 10 dakika kadar kullanırsan işlem bitiyor benim araç şu an 29500 km ye geldi ve servislik bir sorun çıkarmadı bu konuda.bana sorarsan gönül rahatlığı ile alabilirsin.unutmadan yakıt önemli ben shellden alıyorum.