PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arka silecek sürekli çalışıyor...

Mojitocold
18/02/2014, 21:57
Merhaba arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi arka silecek problemim var. Arabayı her çalıştırdığımda arka silecekler otomatik çalışıyor. Sonra kafasına göre duruyor yani başladığı yere dönmüyor camın ortasında kalıyor :gun_band: Bunun bir ayarı varmıdır ? Aynı zamanda arka cama su püskürtmeden tekrar çalıştıramıyorum. Konuda bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olsun. Teşekkürler...

Mojitocold
19/02/2014, 00:31
Bilgisi olan yokmu ?? :(

alixxx
19/02/2014, 00:43
Sigortasını ya da rolesini kontrol edin. Rolesinden yapabilir.

BaranSelo
19/02/2014, 00:46
Bilgim yok ama tahminimce silecek kolunun dönen yerindeki mekanizmada bir ariza vardir. Eger o dönen yer elle sökulebiliyorsa, orayi söküp kontak spreyi sikmani oneririm. En basit yontem bu, eger devam ederse elektrikciye gostermek lazim. Benim teybin ses tusu bozuktu, ses acarken birden kisiliyordu falan, kontak spreyini bastim duzeldi.

Sent from my LG-P760 using 2

klavikula
19/02/2014, 00:53
Role problemi gibi gorunuyor.

Mojitocold
19/02/2014, 01:03
Yarın elektrikci yolu göründü sanırım :) teşekkür ederim.

halils2
19/02/2014, 02:18
Arka silecekte röle yok :( direkt bodyden kontrol ediliyor. Eğer baştan başlayıp ortada durmasa sinyal kolundan olabilir diyecem ama sanırım sizinki herhangi bir yerde durduğu için sorununuz bodyde diye düşünüyorum.

femoli
19/02/2014, 10:37
yazdıklarımı dene ondan sonra elektrikciye git ..

silecek kolunun açık olup olmadığını kontrol et koldaki bilezik kısmı ileri doğru çevirerek deneyin.

yağmur sensörü varsa açıksa geriye takmalarda çalışabilir normaldir yine koldaki bileziği çevirin.

çalışma esnasında kolun bilezik kısmını hafif hafif çevirmeden sağ sol yapın (temazsızlık kısadevre sorununu anlamak için)

faster
19/02/2014, 10:44
Arka silecek motorunda bir sıkıntı var gibi.Morotunu kontrol ettir.MOtoru sökülüp contak sprey sıkılarak çözülebilir.

ibooovn
20/02/2014, 04:23
Arka silecek motorunda bir sıkıntı var gibi.Morotunu kontrol ettir.MOtoru sökülüp contak sprey sıkılarak çözülebilir. motorlan ne alakasi var? ya silecek kolundan yada roledendir...motora nede olsa elektrigi veren onlar...geri vitese takincada aciksa calisiyor arka silecek.belki geri vites musurunde bir sey vardir en iyisi elektrikciye yada servise gostermek

faster
20/02/2014, 11:36
motorlan ne alakasi var? ya silecek kolundan yada roledendir...motora nede olsa elektrigi veren onlar...geri vitese takincada aciksa calisiyor arka silecek.belki geri vites musurunde bir sey vardir en iyisi elektrikciye yada servise gostermek
Bak sana anlatayım kardeşim ne alakası var öğren..Motora su veya pislik girdiğinde devrin tam yapamaz hatta bir döner bir dönmez vaziyete gelir..Bir nevi motoru döndüren metal parça sıkışır..Tamam elektiriği veren onlar ama işlevi yapan silecek motorudur..Biraz saygı diyorum.

Mojitocold
02/03/2014, 14:38
Arkadaşlar problemi çözdüm tamamen elektriksel bir kısadevre sorunuymuş bilginize. :)

cbasaran
09/09/2017, 11:11
Nasıl çözdüğünüzü yazsaydınız belki birgün biri için yardımınız olurdu.

corlulu
01/10/2017, 16:25
Arkadaşlar problemi çözdüm tamamen elektriksel bir kısadevre sorunuymuş bilginize. :)

Merhabalar bendede aynı sorun var sıkıntıyı nasil çözdünüz acaba?

corlulu
13/11/2017, 11:53
Nasıl çözdüğünüzü yazsaydınız belki birgün biri için yardımınız olurdu.

arkadaş bi daha foruma girmedi anlaşılan.

xomerx
01/02/2018, 01:27
Arkadaşlar bugün itibari ile aynı sorun bende de başladı yarın müsait olursam bi elektrikçi abimize götürüp baktırıcam tahmin ediyorum ki silecek kolundan yapıyor çünkü farlarda kendi kendine pırpır yapıyor başka yere gösterdiğim zaman kolun içindeki yaylı mekanizma bozulmuş kol setinin değişmesi lazım dedi bende hep yapmadığı için değiştirmedim şimdi bu silecek içinde aynı şey söylenirse komple set değişecek arka cam çizildi kuru kuru çalıştığı için birde çamur olunca iyice kötü oldu aracım 2006 model 1.3 multijet active versiyonu 75hp burada işlem sonrası sizi bilgilendiririm

volkan1065
01/02/2018, 09:18
Arkadaşlar bugün itibari ile aynı sorun bende de başladı yarın müsait olursam bi elektrikçi abimize götürüp baktırıcam tahmin ediyorum ki silecek kolundan yapıyor çünkü farlarda kendi kendine pırpır yapıyor başka yere gösterdiğim zaman kolun içindeki yaylı mekanizma bozulmuş kol setinin değişmesi lazım dedi bende hep yapmadığı için değiştirmedim şimdi bu silecek içinde aynı şey söylenirse komple set değişecek arka cam çizildi kuru kuru çalıştığı için birde çamur olunca iyice kötü oldu aracım 2006 model 1.3 multijet active versiyonu 75hp burada işlem sonrası sizi bilgilendiririm

Silecek kolunun mekanizmasında sıkıntı varsa onu iyi bir elektirikçi halleder. Ama kol seti komple değişecekse cruzzlu kol alabilirsiniz.

bekir0606
01/02/2018, 16:46
Sıkınto tamamen bagaj kapağının köşesinde bulunan kablolarla ilgili. Bagaj kapağı açılıp kapandıkça, orada bulunan kabloların izolasyonları ister istemez deforme oluyor, ya da kablolar kopabiliyor. Role ya da silecek motoruna boşuna baltırıp vakit kaybetmeyin. Bagaj kapağını açıp sol üstte bulunan kanalı içindeki kabloları kontrol ettirin. Nerden mi biliyorum? Çünkü aynı sıkıntı başıma geldi.