PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Evo gaz pedalı sorun

zhenny22
18/02/2014, 15:53
Iyi gunler arkadaşlar punto Evo var bende otomatik sorunum şu bazen ayağımı gazdan çekince vites düşüyor doğal olarak trafikte felan sonra gaza tekrar basınca geç algılıyor yani gaza basiyorum 3 4 saniye geç algılıyor aracımı genelde Eco da kullanıyorum sorun nedir sizce

EqZoTiC
18/02/2014, 16:21
Iyi gunler arkadaşlar punto Evo var bende otomatik sorunum şu bazen ayağımı gazdan çekince vites düşüyor doğal olarak trafikte felan sonra gaza tekrar basınca geç algılıyor yani gaza basiyorum 3 4 saniye geç algılıyor aracımı genelde Eco da kullanıyorum sorun nedir sizce

Gazınız elektronik mi, çünkü eğer öyleyse yeni nesil arabalarda gaz pedalı elektroniktir. Gaz pedalınıza bastığınızda ecuya komut gönderirken lag dediğimiz gecikme yaşanabilir. Genelde bu sorunlar sprint booster denilen aracın gaz tepkimelerini %80 oranında iyileştiren cihazla giderilebiliyor. Umarım yanlış bilgi vermemişimdir.

zhenny22
18/02/2014, 17:19
2011 model evo pek anlamadım elektronik olayını da gaz pedalına basiyorum geç tepki veriyor arada yapıyor bunu çok canımı sıktı

halils2
18/02/2014, 17:27
Puntolar gaz pedalından kelebek boğazına elektroniktir. Kararsız kaldığı noktalarda aracın hızına, hangi viteste olduğuna dikkat ettiniz mi? Yani hep aynı Şartta mı yapıyor. Eğimde vs dualogicte kullananların dediği bazen afalladığı elle müdehale etmek gerektiğini söylüyorlar.

zhenny22
18/02/2014, 18:13
Mesela 2. Viteste giderken önümdeki araba yavaşlar gibi oluyor ben de gaz dan çekiyorum ayağımi adam birden hızlanınca gaza basiyorum ama tepki vermiyor 3 4 saniye sonra anca tepki veriyor

EqZoTiC
18/02/2014, 18:23
Sizin araçları pek bilmiyorum ama servisde cihaza bağlattırın belki yazılım güncellemesi falan vardır

Discovery cihazımdan gönderildi

zhenny22
18/02/2014, 18:41
Bu nasıl bi iştir anlamadım gitti eskiden nadiren olurdu şimdi biraz daha fazla oluyor