PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kayıp Anahtar

tguclu
17/02/2014, 16:56
Merhabalar arkadaşlar
2008 Mjet Punto aracımın uzaktan kumandalı orjinal anahtarı kaybettim. Şu anda yedek anahatarla çalıştırıyorum. Keycode da mevcut. Alarm sürekli öttüğü için onu da iptal ettirmem gerekti.

Sorularım şunlar

1)Anadolu sigortayı aradım ve teknik serviste dosya açtırırsam hasarsızlığı bozmadan yenileneceğini söylediler. Fakat internette başka yerlerde polisten kaybolduğuna dair tutanak falan istedikleri yazıyor. Sigorta ise alırsanız iyi olur dedi. Ben de poilstir , tutanaktır falan uğraşmak istemiyorum . Tecrübesi olan var mı ? İlerde arabayı satarken falan sorun çıkmasın.

2)Dışarıda yaptırsam anahtarın bire bir aynısını mı yapıyorlar ? Bildiğim kadarı ile orjinal anahtarın gelmesi için beklemek gerekiyor oldukça. Anadolu yakasında tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı ?

3)İptal edilen alarm yeni anahtarla çalışır mı yoksa onuda immobilizere tanıtmak lazım olur mu ?

Teşekkürler

EqZoTiC
17/02/2014, 17:10
Merhabalar arkadaşlar
2008 Mjet Punto aracımın uzaktan kumandalı orjinal anahtarı kaybettim. Şu anda yedek anahatarla çalıştırıyorum. Keycode da mevcut. Alarm sürekli öttüğü için onu da iptal ettirmem gerekti.

Sorularım şunlar

1)Anadolu sigortayı aradım ve teknik serviste dosya açtırırsam hasarsızlığı bozmadan yenileneceğini söylediler. Fakat internette başka yerlerde polisten kaybolduğuna dair tutanak falan istedikleri yazıyor. Sigorta ise alırsanız iyi olur dedi. Ben de poilstir , tutanaktır falan uğraşmak istemiyorum . Tecrübesi olan var mı ? İlerde arabayı satarken falan sorun çıkmasın.

2)Dışarıda yaptırsam anahtarın bire bir aynısını mı yapıyorlar ? Bildiğim kadarı ile orjinal anahtarın gelmesi için beklemek gerekiyor oldukça. Anadolu yakasında tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı ?

3)İptal edilen alarm yeni anahtarla çalışır mı yoksa onuda immobilizere tanıtmak lazım olur mu ?

Teşekkürler

Ben kendi bildiğimi anlatayım size, Hasarsızlığınızı bozmadan yaptırmanız mümkün olmayabilir çünkü merkezi kilit tamamiyle değişiyor ve bu yüksek bir rakam. Orjinal alarm için araç kodunuza göre sipariş edilir ve bu servis tarafından bekletilme anlamına gelir. Eğer söz konusu şey size yeni bir anahtar teslim etmek ise ki bu değildir iş biraz sıkıntıya girer. Belkide sizin kasko sözleşmeniz farklıdır ve hasarsızlığı bozmadan değiştirmeleri çok iyi birşey, yedek anahtarda değişecektir. Alarmınızı iptal ettirmenizi tavsiye etmem, hem anahtarı kaybediyorsunuz ve alarmıda iptal ettiriyorsunuz, anahtar kötü kişilerin elindeyse onlara davetiye çıkarmış olursunuz. Kapıları açtıktan sonra tahmini 10 saniye içinde anahtarı kontağa takmanız gerekiyor, aksi halde alarm ötmeye başlayacaktır. Benim aracımda işleyiş bu şekilde. İçerenköy mezarlığının karşısında anahtarcı var orayı tavsiye ederim.

cemdogu
17/02/2014, 17:20
yenilenen anahtardan sonra eski yedek anahtarınız da beyinde tanımlı halde bırakılırsa çalışır.ama diğer kaybolan anahtar beyinden silinecek dolayısıyla arabayı açmayacaktır.Daha doğrusu, açacaktır ama çalıştırmayacaktır.

dışarda yapan ustalarda orjinal fiat anahtarı biraz zor bulabilirsiniz.ancak bulursanız da işinin ehli güvenilir birine yaptırmakta fayda var.

İleride de bir sorun çıkartacağını sanmıyorum.Hatta tramerde sorgulanınca bile, alıcı "bunun anahtarı neden değişmiş" demeyecektir bence.Polisten tutanak tutturmakta birşey yok ki, en yakın karakola gidip bilgilerinizi verip anahtarınızın kaybolduğunu bildireceksiniz.Kimlik kaybolduğunda da yapmanız gereken şey bu.15 dakika sürmeyecektir.

varadero
17/02/2014, 19:01
bu anahtarı yedeklemenin ucuz bi yolu yokmu yaw

cengizhan
20/02/2014, 01:23
bu anahtarı yedeklemenin ucuz bi yolu yokmu yaw

var. Yeni bir punto alabilirsin :-)

tguclu
23/02/2014, 18:10
Tekrar merhaba
Anahtarı kaskodan yaptırdım. Hasarsızlığımda etkilenmedi. Karakola gittim fakat kayıp tek anahtar için tutanak falan verilmediğini söylediler. Bu bilgi ile servise gittim. Hiç sorun olmadı. Kendi ağzımdan bir yazı eşliğinde hasar dosyası açtılar. 2 gün sonra tekrar gittim. KeyCode verdim. 5 dakika sonra uzaktan kumandalı anahtarım hazırdı. Üstelik yedek anahtarımı değiştirmem de gerekmedi.

Bundan sonra servis işlerim için Anadolu yakasında Arma Otoyu tercih edeceğim.

Ziyaretçi78
23/02/2014, 18:50
Kasko bozulmadı yani öylemi.Peki ücret falan ne oldu vermedinizmi??? Ve kaç günde geldi anahtar.Olmadı bende kaybettim diye gideyim yenisini alayım bende ayda 7-8 tane pil değiştiriyorum en azından yenisini yaptırayım.Karakola gitmek zorundamıyız biraz bilgi verirseniz bende o yolu izleyeyim.

üzerinden Note II ile gönderildi.H.KURU Saygılarımla

tguclu
02/03/2014, 17:58
Kasko bozulmadı yani öylemi.Peki ücret falan ne oldu vermedinizmi??? Ve kaç günde geldi anahtar.Olmadı bende kaybettim diye gideyim yenisini alayım bende ayda 7-8 tane pil değiştiriyorum en azından yenisini yaptırayım.Karakola gitmek zorundamıyız biraz bilgi verirseniz bende o yolu izleyeyim.

üzerinden Note II ile gönderildi.H.KURU Saygılarımla

Selam
Evet kasko bozulmadı. Yani kasko firmam (Anadolu) telefonda bana bozulmayacağını söyledi.
Anahtarla ile ilgili hiç bir ücret vermedim.
Karakola gittim fakat dediğim gibi tek anahtar kaybı için tutanak vermiyoruz dediler. Sanırım 2sini de kaybetmek lazım. Neyse , bu bilgi ile servise gittim. Dosyayı açtılar. 2 gün sonra tekrar gittim. Keycode i verdim.5 dk da hallettiler.
Anahtarlar sanırım stoklu olduğu için beklemedim. Eskiden yurtdışından gelirmiş.

Özetle: 2 kez gitmeniz lazım servise. 1- işlemi başlatmak için. Ekspertiz gelip onayı verdikten sonra tekrar gidip anahtar kopyalama yapılıyor.
Üstelik yedek anahtarda halen çalışıyor.

umarım yardımcı olmuşumdur

dexter
02/03/2014, 18:22
tuğrul bey hangi kasko bu,benim ki allianz ve hasarsızlığın bozulacağını söylediler

tguclu
03/03/2014, 14:34
tuğrul bey hangi kasko bu,benim ki allianz ve hasarsızlığın bozulacağını söylediler
Merhabalar
Arabayı aldıgımdan beri (2008-Şubat) Anadolu Sigorta kullanıyorum. Bu sene 790TL civarı kasko ödedim. Hasarsızlığım %60 idi.