PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dijital klima arızası- orta konsol üflemeden gelen gaz kaçağı

cengizhan
17/02/2014, 13:51
Arkadaşlar merhaba;
Klimam çalışırken orta konsol üflemeden gaz geldi. Tabii soğutma durdu. Servise götürdüm, ilgilendiler, 2 defa gaz bastılar, ama kaçağı tespit edemediler. Ön göğsün sökülmesi gerektiğini söylediler ama aklım yatmadı. Sadece evoparatör arızası olduğunu tahmin edebiliyorum. Bu konuda bir fikri olan var mı acaba ? Bir de istanbulda klima onarımı yapan bir yer önerebilirmisiniz lütfen ? Şimdiden herkese teşekkürler

EqZoTiC
17/02/2014, 14:02
Öncelikle çok geçmiş olsun. Ön göğüsün sökülmesi problemli işlem, Sökme işlemi sonrası tıkırtı sesleri alabilme ihtimaliniz var. Evoparatör aracınızın ön konsolunda evet. Resimde mavili kısımda ayrıntılı görebilirsiniz. Gaz kokusunun orta konsoldan gelmeside muhtemeldir.

https://www.ecn.nl/uploads/RTEmagicC_Sorptiekoeler_onder_de_motorkap_02.jpg.j pg

cengizhan
17/02/2014, 14:13
Öncelikle çok geçmiş olsun. Ön göğüsün sökülmesi problemli işlem, Sökme işlemi sonrası tıkırtı sesleri alabilme ihtimaliniz var. Evoparatör aracınızın ön konsolunda evet. Resimde mavili kısımda ayrıntılı görebilirsiniz. Gaz kokusunun orta konsoldan gelmeside muhtemeldir.

https://www.ecn.nl/uploads/RTEmagicC_Sorptiekoeler_onder_de_motorkap_02.jpg.j pg

Hem bu kadar hızlı cevap verdiğiniz hem de şema için çok teşekkürler. Demek serviste evoparatörden kuşkulanmış. İşimiz her halukarda uzun gözüküyor. Ben de arıza sebebi kesin belli olmadan göğsü söktürmek istememişdim. Dediğiniz gibi tıkırtıda cabası. :-(
Başka arkadaşların fikirleri ve istanbulda tamir yeri için önerilerine açığım.

EqZoTiC
17/02/2014, 14:22
Hem bu kadar hızlı cevap verdiğiniz hem de şema için çok teşekkürler. Demek serviste evoparatörden kuşkulanmış. İşimiz her halukarda uzun gözüküyor. Ben de arıza sebebi kesin belli olmadan göğsü söktürmek istememişdim. Dediğiniz gibi tıkırtıda cabası. :-(
Başka arkadaşların fikirleri ve istanbulda tamir yeri için önerilerine açığım.

Rica ederim tekrar geçmiş olsun. Evoparatörün fiyatının fazla olacağını sanmıyorum. İşçiliğin sorulması lazım.