PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yolcu tarafından konsolun altından gelen ZIRILTI

melhaddison
11/02/2014, 23:25
Herkese iyi forumlar;

Aracımda bir süredir duyulan gıcık mı gıcık bir ses hakkında görüşlerinizi almak istiyorum.

Özellikle arnavut kaldırım yollarda yani dümdüz asfalt haricindeki bu tarz yollarda, aracımın içinden çok net duyulan, tam olarak kestiremesemde yolcu tarafının konsolun dibinden (Polen filtresinin falan olduğu kısımlar) oralardan zırıltı şeklinde ses geliyor. Neden yapabilir? klima hortumlarından falan mı?:wallbash:

Castell
11/02/2014, 23:53
Benzer ses bendede vardı hep torpidonun altına bakıyordum meğerse kapı hoparlörünün önündeki ızgaradan geliyormuş dikkatli dinlemek lazım sesi... Hatta arabayı başka birine sürdürüp kendiniz yolcu koltuğunda oturup dinlemeniz; sesin tam yerini kestirmenizi kolaylaştırabilir......

SaLDo
12/02/2014, 00:18
Müzik sesini biraz yükseltip bu sesi duymamazlıktan geliyorsun:) %80 tüm puntolarda bu ses var.

knidos111
12/02/2014, 00:33
kapı fitilleride oralardan ses yapıyor,,,, ben kapı içinde bir kablo veya yerinden çıkmış soket yapıyor zannediyordum,motorcu ustam 5 dakka dolaştı arabayla teşhisi koydu, aldı wd40 ı fitilleri yağladı ses mes kalmadı,hayret ettim

byadrenalin
12/02/2014, 00:38
Aynı ses şu sıralar bende de var := Müzik volümünü 20 yap keyfine bak :) Hiç kurcalama ses nerden geliyor diye :) Kronik ses sorunu :) Bütün puntolarda var sayılır :)

melhaddison
12/02/2014, 00:44
Aynı ses şu sıralar bende de var := Müzik volümünü 20 yap keyfine bak :) Hiç kurcalama ses nerden geliyor diye :) Kronik ses sorunu :) Bütün puntolarda var sayılır :)

:D sesi 20 yapınca da duyuluyo, 30 falan keser anca :D

alixxx
12/02/2014, 00:46
Ses klima bölümündeki boruların birbirine değmesinden geliyor olabilir forumda nasıl çözüleceği vardı arkadaşlar o konuyu bir inceleyin isterseniz.

byadrenalin
12/02/2014, 00:54
:D sesi 20 yapınca da duyuluyo, 30 falan keser anca :D

Tesisata bağlı tabi :D Birazdan erenemre isimli üye gelir benim arabam da yok der :D

BaranSelo
12/02/2014, 01:13
Benzer ses bendede vardı hep torpidonun altına bakıyordum meğerse kapı hoparlörünün önündeki ızgaradan geliyormuş dikkatli dinlemek lazım sesi... Hatta arabayı başka birine sürdürüp kendiniz yolcu koltuğunda oturup dinlemeniz; sesin tam yerini kestirmenizi kolaylaştırabilir......

Izgaradan gelen sesi nasıl çözdünüz? Benimde sol arka kapıdan sesler geliyor, ızgaradan süpheleniyorum ama elimle yokladığım zaman sağlam göünüyor hiç yerinden oynamıyor.