PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sol arka kapıda tıkırtı.

BaranSelo
11/02/2014, 23:02
Geçen hafta sol arka kapımdan tiz bir şekilde tıkırtılar gelmeye başladı. Başta cam indirme kolundan şüphelendim ve elektrik bandıyla sardım. Ses kesildi. Bugün yine gelmeye başladı aynı ses ve cam kolundan değil malesef. Müziği açınca bass vurdukça geliyor, müziği kapatıncada bozuk yollarda geliyor. Daha önce böyle bir sorunla karşılaşan var mı acaba?
Hoparlör veya twitterın kapağından şüpheleniyorum fakat ikisi de yerinden oynamıyor hiç. Ses sürekli sol kulağıma vurduğu için rahatsız ediyor, ne önerirsiniz?:gun_band:

knidos111
12/02/2014, 04:20
kapı fitillerini wd40 la yağla, benimde sağ ön kapı civarından tıkırtılar geliyordu, ustama gösterdim,fitillere wd40 sıktı hiç ses kalmadı,,neredeyse kapıyı söktürecektim ))

mezkur
12/02/2014, 08:15
kapı fitillerini wd40 la yağla, benimde sağ ön kapı civarından tıkırtılar geliyordu, ustama gösterdim,fitillere wd40 sıktı hiç ses kalmadı,,neredeyse kapıyı söktürecektim ))

Fitillere zarar vermesin ilerde çabuk alşınma yapmasın? Bende mi yağlasam vardı biraz

iPhone 'den aracılığı ile gönderildi

aozalatur
12/02/2014, 08:37
Kapı fitillerinin içine hortum soktuklarını duydum..
kapı fitillerine vazalin sürenide duydum...
silikon özellikli torpido parlatıcı sıkanıda duydum..
hepsi olumlu sonuç aldığını söylemekte..
Bilginize..

Seronet
12/02/2014, 12:21
Müzik açıkken arka koltuğa oturup yeri iyi tespit etmek lazım.
Fitil şüphesi varsa WD40 yerine silikon sprey alıp sıkmak en iyisi. Würth marka bu amaçla yapılmış silikon sprey var.

knidos111
12/02/2014, 13:17
Fitillere zarar vermesin ilerde çabuk alşınma yapmasın? Bende mi yağlasam vardı biraz

iPhone 'den aracılığı ile gönderildi

niye zarar versinki, bilakis aşınma ve sürtünmeyi azaltır bence ,, usta wd40 sıktı ama belkide elinde o vardı ondan sıktı,,,, belkide sıvı gres,sıvı silikonda aynı işi görür ama şurası kesin wd40 saniyesinde tıkırtıyı engelledi,gözümle gördüm,yaşadım,canlı şahidim yani

BaranSelo
12/02/2014, 13:40
Cevaplar icin cok saolun, yaglayami fitilin disindan mi yapmak lazim yoksa fitilin uzerindeki deliklerden iceri dogru mu?

Sent from my LG-P760 using 2

ibooovn
14/02/2014, 21:09
kapıyı açıp hızlı ileri geri denediniz mi ses geliyor mu sonucu bekliyoruz cozulunce:)

blackhawk
14/02/2014, 22:22
Kapı menteşelerini, kilit ve karşılığını ince yağ ile yağla. Kapıyı açınca karşına çıkan siyah lastiği yani kapı fitilini vazilin ile yağla ama ince tabaka geç ki toz toplamasın eğer ses devam ediyorsa sorun kapıdaki plastiğin klipslerinde olabilir; kapıyı sokup bakman gerekebilir. umarım yardımcı olmuşumdur.

ikucuksari
03/03/2014, 13:39
arkadaşlar linea da bizzat denedim.
https://imageshack.us/a/img69/4894/d8uc.png
https://imageshack.us/a/img189/1403/1d56.png