PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Önemli bir yerdeki eksik kapak

EMRE ALTINOK
11/02/2014, 21:19
Herkese selam arkadaşlar, gene ufak tefek sorunlarla zamanınızı çalmaktayım.Şimdiden özür.. Haftasonu motorumu bez ve süngerle silerken bir eksiklik farkettim.Ekte TEMSİLİ fotoğrafta kırmızı ok ile gösterilen yerde elektrik kablolarının girdiği noktada sağdaki birleşme yerinin kapağı yok.Bu parçayı çıkmacılara sordum bulamadım.Netten araştırdım ama mafiş. Bende açık yeri izolasyon bandıyla sardım. Bazı plastik hortumla sarılmış kabloların birleşme yerlerinde siyah bant gibi birşey sarılmış fabrika çıkışında.Acaba elektrik bandı yerine onunla mı sarsam.İsmi cismi var mı? Hangi sitede bulurum? Motorun aşırı sıcaklığı ve su birikintilerinden geçerken açıktaki kablolar için bu durum tehlikeli olacaktır. bu birleşme yerlerinin korunaklı ve sargılı olması gerektiğini düşünüyorum. Sizler motor bölmesindeki bu hassas noktalara bir düzenleme operasyon yaptınız mı? teşekkürler.

karaelmaz
11/02/2014, 21:32
Hocam senin motorda kit mi var ben ilkkez böyle bir motor düzenegi görüyorum hele o kapagı olmayan şeyin ne oldugunu da cok metak ediyorum :)

Grande Punto 1.3 Turbo Multijet 16V Siyah(Rock) 2008 75bg 195,55R16

Castell
11/02/2014, 21:33
Beyni giden kabloların bulunduğu kısımdan bahsediyorsunuz sanırım, elektrikçi bandı ya da sıcaktan etkilenmeyen bez bantlar vardır onlardan alıp sıkıca banlayabilirsiniz benimki o şekilde hep........

halils2
12/02/2014, 00:08
Eriyen bant diye geçen kauçuk malzemeden bantlar var. Oldukça kaliteli sağlam, suya ve ısıya dayanıklıdır. Soket dibinden itibaren kablolara doğru sıkı sıkı sararsanız uzun süre sorun yaşamazsınız. Ama kablo arasından su girme ihtimalini unutmayalım. Sizin ecuya müdehale edilmiş sanırım. Aksi halde o soketin diğeri gibi olması gerekir.

@karaelmaz : Arkadaşın araç benzinli sizinki dizel olduğu için ecular tip olarak da konum olarak da farklı.

okan atak
12/02/2014, 00:39
orda kapak olmuyor zaten

üzerinden S4 ile gönderildi okan atak saygilarimla

halils2
12/02/2014, 01:27
orda kapak olmuyor zaten

üzerinden S4 ile gönderildi okan atak saygilarimla

soketin arkasındaki açıklığı kapatmakiçin bir parça varya arkadaş onu kast ediyor

EMRE ALTINOK
13/02/2014, 17:40
?? ECUya müdahale mi? serviste birşey yaptılar o zaman. arıza falan mı? arabayı aldığım eniştem bana bundan bahsetmemişti.umarım kötü bişey yoktur..

aynen halils2 arkadaşın yazığı şeyden bahsediyorum. diğer kapağın yanında 2 tane geçmeli tırnak var. zamanla gevşeyip düşmüş olabilir mi? yada kırılmış?

bez bant.. tamam anladım. acaba bunu nerde bulabilirim?

cdogu
13/02/2014, 20:48
Plastik hocam sonucta elbet dusebilir. Cukurda falan tirnak atmis olabilir. Belli olmaz belki asagilarda biyerde bile durabilir.

Bez banti koctas gibi bi yerden bulursun. Kalin olanlarindan al ki boslugu doldursun,su almasin

LG G2 Cihazımdan aracılığıyla gönderildi.Olası yazım yanlışlarım için özür dilerim.

EMRE ALTINOK
13/02/2014, 23:13
Teşekkürler.