PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yag rengi

ugurozer
27/09/2007, 00:55
Arkadaslar aracimi 10bin bakımına getirdim arka kapıları duzelttiler acilip kapanıo artik disardan gosterge panelinin orasi degisti tıkırtı yok yagi degisti ancak eve gelince kontrol ettim yine simsiyah :( ya acaba alttan tapa ile bosaltmıyorlarmı bunlar usttenmi cekiyorlar yoksa dizellerde boyle gorunmesi normal mi?

ABNEW
27/09/2007, 00:57
Uğur, dizellerde yağın benzinli gibi temiz kalması çok zor, dediğin gibi yeni değişmiş yağın rengi bile bulanık oluyor...

ugurozer
27/09/2007, 01:08
oyleymiş sanırım hatta benim bi abim var onsa sordum diyoki ben once ucuz bi yag aliyorum bakımdan once onu koydurup motoru calistirip bosaltiyorum sonra koyulacak yagi koyduruyorum dio :)

Cnyt01
27/09/2007, 01:43
yagı cekmek ıcın makına yokmu ztn. takıosn huuup dıe cekıor basınclı olarak sanayı tupunun yarısı kadar tam... ben ole gordum...

Ziyaretçi047
27/09/2007, 04:40
hayır araba kaldırılıyor. altta yağ tıpası vardır. o tıpa açılır ve yağ bir kaba tamamen boşaltılır. daha sonra tıpa kapanır ve üstten yeni yağ doldurulur. yağın pompayla çekilmesi olayını ise ilk defa duyuyorum.

ugurozer
27/09/2007, 05:08
sanayilerde uygulanan usengec yontemidir yagin cekilmesi cok daha pratiktir ancak sagliksizdir, motorda kirli yagi epeyce birakir. Simsiyah gorunce yeni degismis yagi o yontemden suphelendim bende. Zaten serviste bir garipti ya devlet dairesi gibi ne ilgilenen var ne eden var arabayi zorla verdim gibi oldu ellerine, almaya gidiyorum araba yok sorumlu yok :) saat 5.30 da kapatıyorlarmis beni 5.10 da arıyorlar 5.30 da kapatcaz gel araba isi bitti al die :) 2 gun once Honda servisine gittim aradaki farklar hakketten bir devlet dairesiyle ozel sektor gibi. Muhim olan hizmet benim icin insallah yapilan isler laikiyle yapilmistir diyorum butun tesellim bu. Yoksa ilgi, gorunen disiplin aracin temiz teslimi vs pek onemli seyler degil benim icin.

dejavu
27/09/2007, 07:00
@uğur
aslında servislerin çoğu ilgilidir.. ben ilgisiz pek servis olacağını düşünmüyorum da.. servislerde yapılan işler ne kadar doğrudur o tartışılır diyorum ben...

ABNEW
27/09/2007, 16:13
hayır araba kaldırılıyor. altta yağ tıpası vardır. o tıpa açılır ve yağ bir kaba tamamen boşaltılır. daha sonra tıpa kapanır ve üstten yeni yağ doldurulur. yağın pompayla çekilmesi olayını ise ilk defa duyuyorum.

Cihan bazı yetkili ve özel servislerde yağ değişimi üstten vakumla çekme ile yapılabiliyor.Ancak denildiği gibi en güzeli geleneksel yöntem bence...

h k
27/09/2007, 22:24

birde o yağ tıpası her yağ değişiminde değişiyor , yani bende ikisinde de değişti. ucuz bişi , sürekli aynı tıpa kullanılırsa dişlerinin yada sıkma yerinin bozulma ihtimali var.

benzinlilerde yağ değişiminde epey sonrada yağ temiz gözüküyor ama 5 binden sonra falan siyahlaşıyor . 20 bine kadar da bozulmadan kalıyor.