PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Akü yeni ama arıza ışığı yanıyor direksiyon sertleşiyor

samweb
10/02/2014, 00:16
Puntoma yeni akü takalı daha 4 ay olmuştur ancak akü ışığı yanmaya başladı süratli giderken yada yüksek devirdeyken ışık sönüyor. boşta çok beklediğinde ışık hemen yanıyor ve direksiyon felan ağırlaşıyor hidrolikler kapanıyor. Sakın bana şarj dinamosu değişecek demeyin 400 lira verebilecek durumda değilim bunun kömürleri felan değişiyor mu ki değiştiren var mı sorayım dedim..

byadrenalin
10/02/2014, 00:19
Sorun şarj dinamosu :) Kendi kendinize cevaplamışsınız zaten :) Fakat şarj dinamosu tamiri yapanlar var tabi. Kömürleri vs. Tahmini 120 ye falan hallettirirsiniz diye düşünüyorum. Tabi değişmesi daha sağlıklı olur ve uzun yıllar hiç sıkıntısız binersiniz.

samweb
10/02/2014, 00:36
Sorun şarj dinamosu :) Kendi kendinize cevaplamışsınız zaten :) Fakat şarj dinamosu tamiri yapanlar var tabi. Kömürleri vs. Tahmini 120 ye falan hallettirirsiniz diye düşünüyorum. Tabi değişmesi daha sağlıklı olur ve uzun yıllar hiç sıkıntısız binersiniz.

120 lira da çok yaa aküyü 130 liraya aldım bu kadar sık arıza yapar mı bu dinamo zımbırtısı?

byadrenalin
10/02/2014, 00:44
120 lira da çok yaa aküyü 130 liraya aldım bu kadar sık arıza yapar mı bu dinamo zımbırtısı?

Akü başka bir şey şarj dinamosu başka bir şey. 120 tahmini dedim zaten. 150 de olabilir. 80 de olabilir :) Bilemiyorum yani. Yapan ustaya da bağlı bir şey tabi. Şarj dinamosu hemen arıza yapan bir şey değildir. Aynı akü gibi belirli bir yıldan sonra ömrünü doldurur. Ömrü dolunca da tamir edilmesi veya değişmesi gerekir. Sıfır alıp takmak her zaman daha garantili iştir.