PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arabayı çalıştırınca ekranda beliren arıza ?

22koray
09/02/2014, 17:45
Merhaba arkadaşlar, grande punto 2007 model fire active 1.4 aracım var.çalıştırdığım zaman direksiyon resmi çıkıyor ve direksiyonu hafif çevirince kayboluyor, bırakınca tekrar geri geliyor.ama ilerlemeye başlarıdığmda tamamen yok oluyor.city arızası falan mıdır bu ?

halils2
09/02/2014, 17:51
Direksiyon lambası yanıyorsa city arızası. Geçmiş olsun.

byadrenalin
09/02/2014, 18:07
City baş göstermeye başlamış.

22koray
09/02/2014, 18:18
yandık desenize... peki ücretsiz değiştirme ihtimalim nedir.illa tüketici haklarına mı başvurmam lazım ? arabanın direksiyonu bir defa kilitlenmiştir yolda giderken.o zaman anlamadım direksiyon semsert oldu şehiriçindeydim zor kenara çektim.stop edip tekrar çalıştım düzeldi.daha hiç olmadı öyle ama direksiyon ışığı yanıyor çalıştırırken ..

byadrenalin
09/02/2014, 18:46
yandık desenize... peki ücretsiz değiştirme ihtimalim nedir.illa tüketici haklarına mı başvurmam lazım ? arabanın direksiyonu bir defa kilitlenmiştir yolda giderken.o zaman anlamadım direksiyon semsert oldu şehiriçindeydim zor kenara çektim.stop edip tekrar çalıştım düzeldi.daha hiç olmadı öyle ama direksiyon ışığı yanıyor çalıştırırken ..

Önce herhangi bir yetkili servise gidip durumu anlatın. Tofaş 'a mail atıp durum değerlendirmesi yapsınlar. Ücretsiz değişir mi değişmez mi diye. Eğer kabul olmazsa hakem heyeti vs. tarzı yerlere başvurmanız gerekecek. Forumda bu sorun başına gelen arkadaşlar var. City bölümünde inceleyerek biraz bilgi sahibi olabilirsiniz. Umarım ücretsiz değişiminizi yaparlar. Geçmiş olsun.

erdiyilmaz
09/02/2014, 18:59
City motorunuz daha önceden değişmediyse yetkili servisinizle görüşün ve durumu anlatın, iyi niyet garantisi kapsamında city değişimi talep edin. Eğer olumsuz cevap alırsanız forumumuzdaki hakem heyeti karar dosyalarıyla resmi yoldan hallettirin.

22koray
09/02/2014, 19:12
City motorunuz daha önceden değişmediyse yetkili servisinizle görüşün ve durumu anlatın, iyi niyet garantisi kapsamında city değişimi talep edin. Eğer olumsuz cevap alırsanız forumumuzdaki hakem heyeti karar dosyalarıyla resmi yoldan hallettirin.

ben de dediklerinizi sırayla yapmayı düşünüyordum.yarın servise gitcem hemen .. umarım çözerler

Sonsuzluga
09/02/2014, 20:53
sonuçları buraya yaz kardeşim geçmiş olsun.

22koray
09/02/2014, 22:42
sonuçları buraya yaz kardeşim geçmiş olsun.

Teşekkürler servisle görüştüm çağrı merkezi aracılığıyla yarın götürcem aracı .servis aracın bakımları sürekli serviste yapıldıysa olur gibisinden konuştu umarım olur bakalım yarın yazarım ...

22koray
16/02/2014, 01:21
baktı iyi niyet garantisi sistemde gözükmedi dedi çağrı merkezinden yardım isteyelim dedi bakalım pazartesi belli olacak.olmadı mahkemeye gitcem..

Arrest
16/02/2014, 01:54
City fnish dostum

Discovery cihazımdan gönderildi

erhanOKUR
17/02/2014, 10:08
aynı sorun bende de var .. servis city dedi ücretsiz değişim kabul etmediler fiat çağrı merkezi ile görüştüm %25 ini karşılarız jest olarak dediler.. kabul etmedim.. aracım 2006 model ..bu sorunu çok arkadaşımız yaşadı ve yaşıyor bunu yasal yoldan talep etmek gerekiyor .

mezkur
17/02/2014, 10:42
Geçmiş olsun umarım halledersin. Böyle konular gördükçe arabayı kullanmaya tırsıyorum yolda giderken direksiyon kitlenir mi arkadaş ya allah korusun

iPhone 'den aracılığı ile gönderildi

Karademir5117
17/02/2014, 10:58
Tamir ettirmemenin ne gibi bir sıkıntısı olur ?

22koray
17/02/2014, 13:33
sadece 1 kere kilitledi direksiyon şimdiye kadar.şuan sorun yok sadece araba soğukken ışık yanıyo..

EqZoTiC
17/02/2014, 13:38
sadece 1 kere kilitledi direksiyon şimdiye kadar.şuan sorun yok sadece araba soğukken ışık yanıyo..

Geçmiş olsun direksiyon tepkimelerinde değişiklik var mı?

erhanOKUR
17/02/2014, 16:11
ben aracı iki yıldır kullanıyorum bu arıza olayı 6-7 aydır var çok şükür kilitleme falan yapmadı ancak yapan arkadaşlar olmuş formda okudum .. allah korusun çok tehlikeli..

erhanOKUR
17/02/2014, 16:15
ben bursadayım tamir için araştırdım bir kişi yapıyor diye söylendi bursada ancak gidip konuşmadım ama müsait olduğumda gideceğim inşallah.. tamir olayında da açı sensörü ile ilgili işlem yapılıyormuş sanırım ama dediğim gibi bunlar kulaktan duyma kaba taslak sözler gidip görüşmek gerek .. gittğimde bilgi veririrm inşallah.

EqZoTiC
17/02/2014, 17:29
ben bursadayım tamir için araştırdım bir kişi yapıyor diye söylendi bursada ancak gidip konuşmadım ama müsait olduğumda gideceğim inşallah.. tamir olayında da açı sensörü ile ilgili işlem yapılıyormuş sanırım ama dediğim gibi bunlar kulaktan duyma kaba taslak sözler gidip görüşmek gerek .. gittğimde bilgi veririrm inşallah.

Direksiyonu hiç bir zaman sonuna kadar çevirip pat diye vurdurmayın, her ne kadar basınç valfi olsa da direksiyon pompası bu sona vurdurma esnasından çok zorlanıyor, kaldırım vs. yanına park ettiğinizde çıkarken veya park ederken teker kaldırıma dayalıyken direksiyonu çevirmeyin, aracı yerinden oynatacak bir güç harcanıyor, o arada pompaya ve direksiyon kutusuna binen yükü bir hesap edin, son olarak aracınızı park edip stop ettiğinizde direksiyon, dahası tekerler düz konumda bırakmaya çalışın, pompa çalışmadığı için basınç tek tarafta sabit kalıyor ve uzun vadede zarar veriyor, bilginize. Çözüme bir tavsiye bulunacak isem, direksiyonu tam düz pozisyona getirin ve aracın kontağını kapatın ve varsa aküden direkt güç alan tüm aletleri kapatın. Akünüzün eksi kutup başını sökün, 1-2 dakika sonra tekrar bağlayın. Aracı çalıştırın. Çalıştırdığınızda birçok ikaz lambası yanacaktır, merak etmeyin normal. Yananların arasında direksiyon ikaz lambası da olacak. Araç ile 3-4 km yol yapın ve bu esnada direksiyonu tam sağ (bir 360 dönün mesela) ve tam sol yapın. Yanan ikaz lambalarının hepsi sönecek. Bu işlem tork sensörü ayarlarının beyin tarafından yeniden yapılmasını sağlayacak. Fiziksel bir arıza yoksa sorunu düzeltme ihtimali var. Yani direksiyon ikaz lambası da sönebilir. Bu işlem gaz kelebeği adamtasyonuyla aynı işlemdir, beyin resetleniyor.

erhanOKUR
18/02/2014, 08:28
teşekkür ederim .. deneyeceğim inşallah.
city ikazı sürekli yanmıyor. kontağı açıp aracı çalıştırdığımda sönmediği zaman direksiyonu hafif sağa sola çevirdiğimde sönüyor..
deneyeceğim söylediğinizi..

huseyinavsarr
05/03/2014, 01:40
Son durum nedir acaba

byadrenalin
05/03/2014, 02:07
Ben Istanbul dayim. Benim bir arkadasim var bu city arizasindan bir iki sefer tamir yaptigini soyledi. Elektrikci cocuk. Beyin falan da tamir ediyor. Sorun yaşayan olursa ozelden ulassin bana yonlendirme yaparim.