PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Akü mü bitti çok acil yardım yolda kaldım

cagataygumus86
09/02/2014, 13:22
arkadaşlar kontağı açıyorum ışıklar yanıyor sonra gidiyor sadee gostergeler kalıyor saat falan takviye bağladık yinede almıyor su an emirgandayım yakında olan vaarmı arkadaşlar

gecetilkisi
09/02/2014, 16:38
araç giderken stop ettiyse buyuk ıhtımal sarz dinamosu veya konnektor arızalıdır. araç kendi elektrik üretmediginden aküyü bitirmiş vurdursan olmaz yeni dolu akü taksan 50 km anca gider. elektrikçinin tamir etmesi rerkli geçmiş olsun

cagataygumus86
09/02/2014, 19:13
giderken stop etmedi otoparka bıraktık geldiğimizde çalışmıyordu ama vurdurunca çalıştı akümü bitmiştir sizce

cdogu
09/02/2014, 22:49
giderken stop etmedi otoparka bıraktık geldiğimizde çalışmıyordu ama vurdurunca çalıştı akümü bitmiştir sizce

kuvvetle muhtemel evet. Değiştirmek lazım aküyü. Bizim aile bir araba aldığında sıkıntısı olmasa dahi aküsünü değiştirir arabanın ilk bakımda. Siz de yeni aldınız sonuçta arabanızı ne zaman değiştiği hakkında bilginiz olmayabilir.

cengizhan
10/02/2014, 23:49
arkadaşlar kontağı açıyorum ışıklar yanıyor sonra gidiyor sadee gostergeler kalıyor saat falan takviye bağladık yinede almıyor su an emirgandayım yakında olan vaarmı arkadaşlar

önce geçmiş olsun...

akünüz 6-7 yıllıksa, kmniz 100.000den fazla ise muhtemelen aküdür. vurdurunca çalışmış zaten. parkda iken bütün gece iç lambanın ışıgını ve parkı açık bırakdıysanız, akü sağlam olmasına rağmen bitmiş olabilir.
Bugün arabayı yarım saat çalışdırdıktan sonra gene marş basmıyorsa aküyü değiştirin. değiştirme öncesi eskinin bitmiş olduğunu aküyü değiştirecek olan elemana voltmetre ile kontrol ettirin. Yeni aküyü takmanıza rağmen, gene marş basmıyorsa muhtemelen marş motoru arızalıdır. yeni aküyü takdıktan sonra, marş basıp, akü genede boşalıyorsa , şarj olmuyorsa alternatör arızalıdır. bu yüzden eski aküyü hemen hurdalamayın. Sağlam olmasına rağmen, alternatör yüzünden şarj olmamış olabilir.