PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Soğuk sıcak problemi

sercankah
08/02/2014, 08:55
arkadaşlar. 3-4 aydır kullandıgım aracım da dun akşam eşimin uyarmasıyla farkettığım bır sorunu anlatmak ıstıyorum sızlere.
yola cıktık gıdıyoruz. haliyle arabayı ısıtmak ıcın fanları actım benım taraf cama da ayaklara da sıcak verıyor. sağ taraf sadece cam a sıcak verıyor ayaklara soguk verıyor. vee arka koltukların altındakıler hep soguk. bunca zamandır benım hatun hep uusuyormuş yaa. daha oncekı arabam benzınlıydı. bu dızel ya gec ısınıyor zannedıp soylemıyormus. aracın kliması dijital..

Arrest
08/02/2014, 11:52
arkadaşlar. 3-4 aydır kullandıgım aracım da dun akşam eşimin uyarmasıyla farkettığım bır sorunu anlatmak ıstıyorum sızlere.
yola cıktık gıdıyoruz. haliyle arabayı ısıtmak ıcın fanları actım benım taraf cama da ayaklara da sıcak verıyor. sağ taraf sadece cam a sıcak verıyor ayaklara soguk verıyor. vee arka koltukların altındakıler hep soguk. bunca zamandır benım hatun hep uusuyormuş yaa. daha oncekı arabam benzınlıydı. bu dızel ya gec ısınıyor zannedıp soylemıyormus. aracın kliması dijital..

çok ilginç

byadrenalin
08/02/2014, 12:34
Bu digital klima çift yönlü biliyorsunuz. Acaba yolcu tarafını yanlış mı ayarlıyorsunuz ? Biraz saçma oldu bu soru ama dikkatinizden kaçmış olabilir diye söylemek istedim.

sercankah
08/02/2014, 12:56
yok yaa. ikisinide mono modunda. 32 derece de calıstırıyorum. araba da sıcakken ama yinede soguk ufluyor. motorun sıcaklıgını degılde dısarısının sıcaklıgını verıyor nedense..

byadrenalin
08/02/2014, 13:00
yok yaa. ikisinide mono modunda. 32 derece de calıstırıyorum. araba da sıcakken ama yinede soguk ufluyor. motorun sıcaklıgını degılde dısarısının sıcaklıgını verıyor nedense..

İçerdeki hava kanal kapakçıklarından biri takılı kalmış olabilir belki de. Bence servise bir göstermeniz de fayda var. İlk defa böyle bir sorun okudum forum da.

PARS
08/02/2014, 14:14
arkadaşlar polen filtresinin orayı kontrol edin polen filtresinin önünde plastik dar uzun kapak var klipsi kırılabilip çıkıyor çıktığı zaman soğuk hava geliyor

Ersal
09/02/2014, 00:35
arkadaşlar polen filtresinin orayı kontrol edin polen filtresinin önünde plastik dar uzun kapak var klipsi kırılabilip çıkıyor çıktığı zaman soğuk hava geliyor

+11111

sercankah
09/02/2014, 10:50
polen filtresi gaz pedalinın oradan plastik parcayı cıkrtarak bakacagız dımı? orta konsolun altında dimi yeri ?orada dar uzun bır fıltre vardı.

byadrenalin
09/02/2014, 12:28
polen filtresi gaz pedalinın oradan plastik parcayı cıkrtarak bakacagız dımı? orta konsolun altında dimi yeri ?orada dar uzun bır fıltre vardı.

Dogru ama yan taraftaki plastik cikacak. Yolcu tarafindaki yani.

Bolu_Beyi
09/02/2014, 12:44
Sercan dün aksam ayni sorunu yasadim ne durumdasin paslasalim :)

sercankah
09/02/2014, 14:07
hocam daha bırkalayamadım.. sen reset falan yapmışsın. auto ve mono tuslarına basılı mı tutuyorsun. sonra ne oluyor. bende yapayım.. deneyelım..

Bolu_Beyi
09/02/2014, 14:27
Araci calistir sonra auto ve monu tuslarina basili tut tum degerler sifir olunca birak konsoldan sesler geliyor ve sicak ufluyor sıkıntı yok.ama srnktonizasyon bitmeyecek gibi duruyor ben kapadim actim yine bi taraf soguk veriyor bende yapamadim tam yani :(

sercankah
25/02/2014, 13:07
arkaaslar. plen filtresini değistirdim. sorun cozuldu.

Bolu_Beyi
26/02/2014, 00:08
Bende sorunu çözdüm sercan kapak dişlisi kırılmış ve motoru bozulmuş. 800 tl cik :/

sercankah
26/02/2014, 07:58
bende gittim bi elektrikciye. motorlarda problem yok dedi. polen filtresinin kapagı cıkmıs yerınden havayı dısarı verıyordu. filtreyi soktuk değiştirdik yenıden oturttuk yerıne. simdi cok guzell. 800 tl cok yaaa.

Robinson
20/12/2018, 12:40
Senin sorunun kötüde olabilir çünkü bozuk para gibi bir şey düştüyse valf i kapattıysa ya açık yada kapalı kaldı ön panelden müdahale edilebilirse sorun yok yoksa kople torpido çıkacak ve benimki gibi on kuruş gibi bir bozuk para çıkar fakat 500tl torpido sökme var