PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vites bırakmıyor

irfanteke
07/02/2014, 00:18
arkadaşlar merhaba. benim sorum şu; 1. viteste ve bazen 2. viteste iken vites değiştirmek için debriyaja basıp vites değiştirmek istiyorum fakat vites sıkışmış şekilde oluyor, resmen bırakmıyor vitesi. sanki debriyaja basmamış gibi zorlanıyorum vites değişiminde (parmak ucuna kadar zorluyorum debriyajı). sadece 1. ve 2. viteslerde oluyor. geri vites gayet normal. hiçbir sorun yok. sorun nedir acaba? bi defasında 1. vitesten kurtaramadım debriyajı bırakıp tekrar bastım o zaman kurtardım. geçişlerde hiçbir sorun yok sadece bırakması sorunlu. takılıyor. acil yardım.

cemdogu
07/02/2014, 02:35
arkadaşlar merhaba. benim sorum şu; 1. viteste ve bazen 2. viteste iken vites değiştirmek için debriyaja basıp vites değiştirmek istiyorum fakat vites sıkışmış şekilde oluyor, resmen bırakmıyor vitesi. sanki debriyaja basmamış gibi zorlanıyorum vites değişiminde (parmak ucuna kadar zorluyorum debriyajı). sadece 1. ve 2. viteslerde oluyor. geri vites gayet normal. hiçbir sorun yok. sorun nedir acaba? bi defasında 1. vitesten kurtaramadım debriyajı bırakıp tekrar bastım o zaman kurtardım. geçişlerde hiçbir sorun yok sadece bırakması sorunlu. takılıyor. acil yardım.

valla hocam öyle teknik bir sorun ki.bi ustanın bakması lazım.tahmin yürütmekten başka çare yok.

Baskı balata diyecem ama daha önce baskı balata yüzünden bunu yaşayan görmedim.
Belki vites kolunun ucuna monte olan, kaputun altına kadar uzayan vites parçası çıkmıştır..

geçmiş olsun ama, bence bi servise uğrayın, vites kutusunu elinize almayın.

serrko
07/02/2014, 08:54
Sabah sogukken yapiyorsa snjiman yagi özelliğini kaybetmis olabilir yada içindeki 1-2 kumanda eden segeomec denen parça var o bozulmus olabilir

MOTOROLA ATRİX CİHAZIMDAN GÖNDERİLDİ

celenlee
07/02/2014, 10:07
1-3-5

2-4-R

olarak iki kumanda teli var.
Telden olsa 1-3-5 sorun yapardı.

irfanteke
07/02/2014, 15:46
vites geçişleri mükemmel ama işte 1 ve 2'de bazen bırakmıyor, zor kullanmak gerekiyor. sebeb sizce ne olabilir.

serrko
07/02/2014, 15:52
Tel değil sanzimanin içindeki sekromec bozuk olabilir

MOTOROLA ATRİX CİHAZIMDAN GÖNDERİLDİ

sercankah
09/02/2014, 10:56
senkromaj dişlisi ayırmıyor senı. sen bi servis e git. ama cok maliyetli. yağlanması lazım. yada yukarıdaki arkadaşların dedıgı gibi 1 3 5 ve 2 4 tellerinin gergilerine baksınlar. her vitesin ayreı senkromaj dişlisi vardır. o disli tekerleklerdeki donme hizini devriyajın donme hızına esitler. bisiklet dislisi gibi. kontol ettir

irfanteke
09/02/2014, 11:48
dün ustama gittim yağ takviyesi yaptı. bi daha olursa debriyajda boşluk olacakmı diye dikkat et dedi. bakalım olacakmı?

culudamar
10/02/2014, 14:21
Bende de aynı şekilde, ama özellikle devri 2500-3000'e çıkarmadan 1'den 2'ye atmaya çalışınca oluyor. Bir de ilk viteste hızla devir arttırıp 2'ye atınca kolay geçiyor. Benim hımbıl sürüş şeklimden diye düşünüyorum. Çok üstünde durmadım, ama asla zorlamadım da.

irfanteke
11/02/2014, 00:00
Konuyu kapatabilirmisiniz?

irfanteke
12/02/2014, 22:01
yağ takviyesi yapılınca sorun bitti. şimdi herşey normal. admin arkadaş konuyu kapatabilirmi acaba?