PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu Yag Terlemesi Neyin Nesi

karaelmaz
05/02/2014, 16:29
Mrb: aracımın motorunu bi temizleyim dedim şu hortumda yag terlemesi oldugunu fark ettimhttps://img..com/d/14/02/05/ybu4y7us.jpg
Borunun bir ucu manifolda diyeri ise intelcoole gidiyo ön tanpon altına biyere. Aracımın 1 ayı aşkındır turbo basıncını hissedemiyorum bu hortumdaki terleme ile bir alakası varmidır. İnternette biraz araştırma yaptım turboda biriken hava bu intercoole gidip orada sotularak manifolda silindirlere veriliyormüş eger öyleyse bu yag ne alaka hava ile yag ateşlemeye gitmezmi yada söyle sorayım o hortumda yag olması normal mi degilse ne yapmalıyım bu halde nelere zarar vermiştir?

serrko
05/02/2014, 16:53
Ordaki beyaz uclu kalin hortuma giriyor o parça öyleyse bir problem olmaz resimden tam anlayadim

MOTOROLA ATRİX CİHAZIMDAN GÖNDERİLDİ

teo53
07/02/2014, 21:29
Mrb: aracımın motorunu bi temizleyim dedim şu hortumda yag terlemesi oldugunu fark ettimhttps://img..com/d/14/02/05/ybu4y7us.jpg
Borunun bir ucu manifolda diyeri ise intelcoole gidiyo ön tanpon altına biyere. Aracımın 1 ayı aşkındır turbo basıncını hissedemiyorum bu hortumdaki terleme ile bir alakası varmidır. İnternette biraz araştırma yaptım turboda biriken hava bu intercoole gidip orada sotularak manifolda silindirlere veriliyormüş eger öyleyse bu yag ne alaka hava ile yag ateşlemeye gitmezmi yada söyle sorayım o hortumda yag olması normal mi degilse ne yapmalıyım bu halde nelere zarar vermiştir?
Öncelikle geçmiş olsun bende bu problemi 1 aydır daha yoğun bir halini yaşamaktaydım defalarca birmota götürdüm ettim bulamadılar yok birşey dediler normal dediler o oldu bu oldu derken fiata şikayet ettim tekrar çağırdılar turbomun ömrünü doldurduğunu söylemişlerdi bende sanayide ustama götürdüm turbo borularım değişti turbomda revizyona gitti geldi şimdi çiçek gibi arabam güvendiğiniz bir ustaya gösterin derim.

karaelmaz
07/02/2014, 23:19
Öncelikle geçmiş olsun bende bu problemi 1 aydır daha yoğun bir halini yaşamaktaydım defalarca birmota götürdüm ettim bulamadılar yok birşey dediler normal dediler o oldu bu oldu derken fiata şikayet ettim tekrar çağırdılar turbomun ömrünü doldurduğunu söylemişlerdi bende sanayide ustama götürdüm turbo borularım değişti turbomda revizyona gitti geldi şimdi çiçek gibi arabam güvendiğiniz bir ustaya gösterin derim.

Saol kardeşim. Bugun baktırdım her zaman gittigim ustama hordunun kenarından kelepce yüzünden kacırıyormuş kelepceleri degiştim degişimden son 100km kadar yol gittim suan birşey yok ama benimde turboyu revizyona sokturmam gerek siz nerde kime yaptırdınız bi telefonlaşalım mi 5532800609 caldırın beni musaitsebiz
Birde punto kullanıcılarına birşey sormak istiyorum turbo basıncı kac devirde kendini gösteriyor benim aracı ilk aldigimda dün gibi hatırlıyorum 1750 devirden sonra basıncı basıyodu şimdi 2200 devirde basıto bunu nasıl 1750 devire cekeriz ve neden devir aralıgı degişmiş olabilir
Bir şey daha sormak istiyorum bu map sensörünün egr ile bir alakası varmı bu manifoldun arkasındaki sensör benim egr iptal yazılımla bugün map sensörünü degiştirdim sen sörün üstünde egr yazıyo egr icinse bu sensör ben bunu boşuna mı aldım

Grande Punto 1.3 Turbo Multijet 16V Siyah(Rock) 2008 75bg 195,55R16