PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Far Tavsiyesi

brkzbkr
05/02/2014, 12:56
Arkadaşlar grande punto 2008 aracımın farlarını beyaz yspmak istiyorum ancak 3 far arasında kararsız kaldım

Osram breaker plus
Osram breaker
Philips diamond vision

Artıları eksileri ne olur tavsiyelerinizi bekliyorum

IPhone cihazımdan aracılığıyla gönderildi.

brkzbkr | Fiat Grande Punto 2008 75hp | Füme

serrko
05/02/2014, 13:38
Benim arabamda philisp var gayet memnunun çok güzel gösteriyor fikir acisindan yardimci olur belki

MOTOROLA ATRİX CİHAZIMDAN GÖNDERİLDİ

denizhamamcioglu
05/02/2014, 13:47
breaker Plus ile breaker arasında sadece ömür farkı var. Birazcık daha fark verip daha uzun ömürlü olanını almak daha mantıklı. Klasman olarak da Philips DiamondVision farklı bir kategoride. breaker ile rakip olan Philips Xtreme-Vision serisi ampuller.

Farları "beyaz" yaptığınızda halojen ampul boyalı olduğu için aydınlatma performansınız düşecektir. Eğer mesele beyaz yapmak ise Philips DiamondVision, aydınlatmayı güçlendirmek istiyorum diyorsanız Osram breaker Plus. NB Plus'ın da ek bir beyazlığı mevcut ancak DiamondVision'ın ki daha fazla

femoli
05/02/2014, 13:53
bu yazdıkların hiç biri beyaz far değil :) bunlar güçleri artırılmış ampuller . beyaz için osram coll blue hyper yada mtec öneririm .

brkzbkr
05/02/2014, 14:24
breaker Plus ile breaker arasında sadece ömür farkı var. Birazcık daha fark verip daha uzun ömürlü olanını almak daha mantıklı. Klasman olarak da Philips DiamondVision farklı bir kategoride. breaker ile rakip olan Philips Xtreme-Vision serisi ampuller.

Farları "beyaz" yaptığınızda halojen ampul boyalı olduğu için aydınlatma performansınız düşecektir. Eğer mesele beyaz yapmak ise Philips DiamondVision, aydınlatmayı güçlendirmek istiyorum diyorsanız Osram breaker Plus. NB Plus'ın da ek bir beyazlığı mevcut ancak DiamondVision'ın ki daha fazla

Bilgi için teşekkürler breaker ile diamond arasındaki beyazlıkfarkı çok mu peki çok değilse breaker almak daha mantıklı olur gerhalde

brkzbkr
05/02/2014, 14:25
Benim arabamda philisp var gayet memnunun çok güzel gösteriyor fikir acisindan yardimci olur belki

MOTOROLA ATRİX CİHAZIMDAN GÖNDERİLDİ

Teşekkür ederim

denizhamamcioglu
05/02/2014, 18:08
Fark çok evet. Çünkü NB beyazlık için üretilmiş bir ampul değil, asıl amacı daha iyi aydınlatma. Standart ampulden %10 civarında daha beyaz sadece.

Diamond Vision ise tamamen mavi boyalı bir ampul. Dolayısıyla verdiği ışık NB kıyasla çok daha beyaz ancak kuvvetsiz.

Standart ampulle arasındaki renk farkına örnek olarak:
https://cf5.souqcdn.com/unit/2013/07/26/53/62/29/3/unit_XL_5362293_503900330_40861.jpg

ykaya1983
05/02/2014, 20:56
Dıamond vısıonu zenon görünümü istiyorsan al.Fakat yağmurlu havalarda çok kötü bir performansı varmış.Ben osram cool blue kullanıyorum.Eski sarı ampullerime göre çok güzel bir aydınlık veryor.Ama phlıps gibi beyaz değil.

brkzbkr
06/02/2014, 11:02
Dıamond vısıonu zenon görünümü istiyorsan al.Fakat yağmurlu havalarda çok kötü bir performansı varmış.Ben osram cool blue kullanıyorum.Eski sarı ampullerime göre çok güzel bir aydınlık veryor.Ama phlıps gibi beyaz değil.

Çok teşekkür ederim osram breaker plus da karar kıldım hem fiyatı uygun hem de çok sarı değil ömrü de iyi

Geande Punto 1.3 Active 75hp