PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dualogic ve Start Stop

mehmetgedik
04/02/2014, 13:41
Merhaba,

5-6 aylık punto evo kullanıcısıyım.Aracım 2011 model 95 lik punto evo otomatik dizel S&S.Başıma gelen bir kaç konuda fikir almak istedim.Forumda bir çok yere baktım biraz fikir edindim ancak hala kararsızım.Sorunlarım şunlar

1- Doalogic vites sorunu:Bazı durumlar da örneğin yokuş çıkarken ani durup tekrar hızlanmak istediğimde araç vitesi kontrol edin diye bir uyarı veriyor ve gitmiyor.Bu durumda aracı stop edip bir müddet beklemek aracı geri salmak gibi bazı şeyler yapıyorum.Manuel kullansam 1.vitese kadar düşer tekrar hızlarnırım ancak otomatikte hiç bire düşmeden 2 de kalıyor ve tekrar hızlanmaya çalışıyor sorunun nedeni bu.Bu sorunun bir çözümü var mı bazı arkadaşlar yazılım güncellemesi ile geçiyor diyor ama ne kadar doğru yada buna neden olan başka bir sorun mu var.?
2-Start Stop özelliğini İstanbul trafiğinde kullanmıyorum ve her seferinde araca binince kapatmak zorunda kalıyorum.Buna da çözüm olarak ben bir defa kapatayım tekrar açana kadar aktif olmasın veya bunun tam tersi.Yani S&S durumunu aracın belleğine kaydetmesi gerekiyor.Aynı şekilde bu da yazılımcı güncellemesi ile geçiyor diyenler mevcut.
3-Aracın önü biraz uzun olduğu için bazı yerlerde ön tampon altını sürttüm ve altında bulunan plastik korumanın bir tarafının vidası çıktı.Ayrıca bir gece vakti ön tampon altından demir korumalığa vurdum ve biraz çökme oldu önde.Bunun için ne yapalım yetkili servise mi gidelim yoksa özel servise mi?

Sorunlarımı sabırla okuyup cevap verenler için şimdiden çok teşekkür ediyorum herkese kazasız belasız hayırlı sürüşler diliyorum.

emresahin83
04/02/2014, 19:34
öncelikle uzman değilim ama benim yorumlarım,

1. için dualogic vites kutusunun yağı azalmış olabilir, servise uğrayın derim
2. start stop o şekilde kapanmıyor, servise gidip komple kapatıldığından bahsetmişlerdi.
3. ilk 2 için servise gidince bir sorun yoksa büyük ihtimalle kaskodan mini onarım ile hallolur.

ozanoz93
04/02/2014, 20:11
Arkadasim bende otomatik kulaniyorum 2012 eco modan cikar yokus yukari cikarken ve yaginda azalma olma sanai yıksek aracin her sabah kapini actinda sanziman yaglaniyormu o sesede dikkat et oyle bir ses yosa servise gemen git. Star stop icin bence servise gitip iptal etme arabaya bindinte kapat sataeken gidip serviste yenidnmi altif etircen. Ama son sozom ben yokualarda vitrsi manuele aliyorum bizim araclarin robotic sistemi yokusta sapitiyor biraz vites olayinda bilirkiside boyle bu araba dedi :)

iPhone 'den aracılığı ile gönderildi

mehmetgedik
04/02/2014, 21:41
Teşekkürler arkadaşlar anlaşılan ilk iki sorunun kesin bir çözümü yok yazılım güncellemesine çok güvenmiştim :). Dediğiniz gibi servise gidip dualogic yağına vs baktırayım.Zaten artık arabayı tanıdığım için nerede o uyarıyı vereceğini tahmin edebiliyor.

S&S için de artık manuel kapatmaya devam edelim toptan iptal etmek işime gelmez.

hayalci79
25/05/2014, 18:04
Teşekkürler arkadaşlar anlaşılan ilk iki sorunun kesin bir çözümü yok yazılım güncellemesine çok güvenmiştim :). Dediğiniz gibi servise gidip dualogic yağına vs baktırayım.Zaten artık arabayı tanıdığım için nerede o uyarıyı vereceğini tahmin edebiliyor.

S&S için de artık manuel kapatmaya devam edelim toptan iptal etmek işime gelmez.

İlk sorunuz için kesin çözüm, dik yokuşlarda aracı düz vitese almak ve eco modda kullanmamaktır. Yoksa 1 ile 2 arasında şanzımanın kafası karışıyor ve hata verip yolda bırakıyor.

yubika
25/05/2014, 19:26
ağam formula aracını bayıra koy şanzımanın kararsız kalacağı durumlar olur. çözüm manuel moda alıp devam etmek

Arrest
26/05/2014, 00:59
Yorumlar cok guzel :)

Keyifli ve Kazasız Sürüşler Dilerim " Sato Topal "

MURAT_41_41
28/05/2014, 17:34
fren müşüründen yapabilir.