PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Soğuk havalarda el freni tutmuyor

sanyu
04/02/2014, 13:12
Arkadaşlar merhaba.Soğuk bir günde el frenini çekik bırakmıştım.Sonrasında el freni tutmamaya başladı.yani tutuyor ama kendi kendine tekrardan boşalıyor.Hafta sonu antalyaya gittim.Baktım bizim el freni süper tutuyor hiç bir sıkıntı yok.Neyse bende sorun halloldu diye sanayiye gitmemiştim.Şimdi tekrar yaşadığım yerdeyim ve yine tutmuyor.Acaba sorun ne olabilir? Tecrübe ve bilgilerini aktarır mısınız? İyi günler.

sanyu
05/02/2014, 12:27
arkadaşlar fikir verecek yok mu?

brkzbkr
05/02/2014, 12:52
Çok soğuklarda el freni donabiliyormuş böyle bir söylenti var ama ne derece doğru bilmiyorum ben ankaradayım evin otoparkı hafif yokuş hep çekiyorum el frenini bi sıkıntı yaşamadım bi gösterin bence arıza olabilir

IPhone cihazımdan aracılığıyla gönderildi.

brkzbkr | Fiat Grande Punto 2008 75hp | Füme

MaxWave
05/02/2014, 22:25
Bu sorunu ben de yaşıyorum. Sanki el frenini kilitlemesi gereken diş yerine oturmuyor ve fren kendiliğinden boşalıyor. Ben soğuk havalarda bu durum oluştuğunda sağ elimle el frenini çektikten sonra sol elimle de el freni butonunu elimle tutarak dışarı doğru çekiyorum. Bu sayede elfreni istediğim yerde kilitleme yapıyor. Sanki hava soğuyunca butonun yay mekanizması da butonu yeterince dışarı itemiyor ve kilitleme yapamıyor.

cemdogu
06/02/2014, 02:24
el freni donması ayrı muhabbet.çekersiniz, sabah donmuştur indiremezsiniz.

sanki bana el freni telinizi kontrol ettirmeniz gerekiyormuş gibi geliyor.

ibooovn
06/02/2014, 03:49
kampanalar acilip bakilmasi gerek fren pistonlari yag kaciriyor olabilir benim eski arac kaciriyordu pistonlar degisti on numara oldu