PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hangi kış lastikleri daha iyi?

fatihhhh
25/08/2007, 11:06
malum, erzurumdayız. kar-kış lastiği olmadan olmuyor.
ne tawsiye edersiniz? 175/65 R 15 için?

the_Algn
25/08/2007, 11:19
Bridgestone (https://www.bridgestone.com.tr/menuengine.asp?c=2) Bridgestone
Michelin Türkiye - Michelin Alpin A3 (https://www.michelin.com.tr/tr/front/affich.jsp?&codeRubrique=20060301184833) Michelin Alpin
Birdgestone da çivili lastikte var sürekli karda olacaksa araba oda işe yarar.... Araba dergilerinde karşılaştırmalı test bulursam yayınlarım. Bize biraz uzak konu Adanada yaşayınca :))

ZaMBroTTa_1903
25/08/2007, 11:26
Lassa tavsiye ederim hocam bende wardı memnun kaldım...

the_Algn
25/08/2007, 11:28
Dergilere baktım kasım 2006 AMS almanya da test yapmış ..Passat ve Mercedes ML araçlarda (yani daha büyük lastikler) , karda en iyi Fren ve tutunma olarak Dunlop ve Goodyear çıkmış....

06kaymak
25/08/2007, 14:25
nokian...biraz pahali ama kisliklari mukemmel bence...

dejavu
25/08/2007, 15:53
ewet nokian-michelin-lassa
kışlık olarak tavsiye ederim... nokıan ve michelin biraz pahalı..
lassa nın snow vays 2 (tam yazılışını bilmiyorum) var o hem ucuzdur hemde iyidir.. geçen kış kullanan arkadaşlardan hıç memnun kalmayanı görmedim.. ankarada bütün taksicilerin altında ondan var.. hatta bir arkadaşım 30 cm karda lassa ile geldi süper dedi.. geçen kış param yokdu olsa lassa alacaktım.. bu kış artık nasip olursa lassa snow vays 2 almayı düşünüyorum..

şekerlioğlu
25/08/2007, 17:05
Goodyear-Kış (https://eu.goodyear.com/tr_tr/tires/winter/)

Linos
08/09/2007, 22:03
Her ne kadar ilk karın düşmesine zaman olsa da, kış lastiği almayı düşünenler için, bulduğum bir karşılaştırmayı vermek isterim...

baycep
16/09/2007, 01:30
3 Ay önce continental aldım kış llastiklerini 115 ytlye hemde 7 taksitte verdi ,kışın arkadaşıma 150 ytlye almıştık, lastikçinin deposunda duruyor kışın takacak..

h k
16/09/2007, 08:53
175*65*15 kış lastiğini her markada bulmak zor.

ben geçen yıl lassa snoways2 alıp kullandım. gerçi çok kış olmadı ama kış boyunca çok memnun kalmıştım.

grandédrivér
26/09/2007, 08:05
Arkadaşlar;
kışa girmek üzereyken hangi kış lastiklerini almamız daha uygun olur?
bridestone;michelin,goodyear,pirelli... yada başka bir marka...
bilgi veren olursa sevinirim...
Not : konuyu umarım doğru yere açmışımdır... ;)

goldumut
26/09/2007, 11:17
valla geçenlerde lastik aldık.ablamın aracına lassa aldık ama fıyatı uygun olsun dıye.ben her zaman mıchlelın tavsıye ederım ama autoshow 'un arastırmasında en ıyı lastık hem kıs hemde yaz sartlarında contınental secılmıs..

06kaymak
26/09/2007, 11:29
ben nokian kullaniyorum...oldukcada memnunum...

Halook!!!
26/09/2007, 12:35
Arkadaşlar;
kışa girmek üzereyken hangi kış lastiklerini almamız daha uygun olur?
bridestone;michelin,goodyear,pirelli... yada başka bir marka...
bilgi veren olursa sevinirim...
Not : konuyu umarım doğru yere açmışımdır... ;)

Benim arabamda Continental lastikler var.Fabrika çıkışlı böyle geldi araba.Ben gayet memnunum lastiklerimden açıkcası.Özellikle yağmurlu havalarda yerdeki suyu çok iyi topluyor ve yere yapışıp güzel bir kontrol sağlıyor.Fakat kardaki performansı nasıldır bu lastiğin onu bilemem.Özellikle Uşakta olduğunuz için karda iyi performansı olan bir lastik seçerseniz daha iyi olur diye düşünüyorum...

ZaMBroTTa_1903
26/09/2007, 12:41
Bende onceden Lassa nın kıs lastigi wardı cok memnun kalmıstım

ers62
26/09/2007, 12:45
fulda markası özellikle 195 ve üzeri çok iyi brigesone fazla etkili değil lassa çok ses ve titreme yapıyor goodyear gereksiz pahalı makssis fiyatına göre makul bence fulda

Ersal
26/09/2007, 12:47
Bence pirelli almada hangi lastiği alırsan al

alperylm
26/09/2007, 14:18
ben gecen kıs 17" jantla birlikte kumho kullandım hem lastik deseni hem yol tutusu hem de sessizlik açısından harika. güvenlik açısından da oyle fren mesafesini aza indirdiğini düşünüyorum yazlık kumholarla biraz fazla frene dokunayım abs devreye giriyor ole durur bu lastiklerle bastığım gibi güvenli absyi devreye geçirmeden duruyor

h k
26/09/2007, 21:39
geçen kış lassa snoways 2 plus kullandım , çok kış olmadı ama ben yinede memnun kaldım. havalar soğusada orjinal bridgestonları çöpe atıp yumuşacık lassalarıma kavuşsam diye dört gözle bekliyorum :)

grandédrivér
27/09/2007, 08:52
yorumlarınız için teşekkür ederim... fakat aklımdaki lastikler michelin alpin modeli... bu lastikler için ne dersiniz?fiyatı biraz pahalı
bir de daha makul fiyatlı olan toyo lastiklerini tercih etsem nasıl olur?

goldumut
27/09/2007, 11:05
toyolar bildigim kadarıyla daha sert michelane göre onun icin kış sartlarında yumuşak lastik(michelin)daha iyi ıslak zeminde yol tutuyor bizim arabadan biliyorum.tane fiyatı en azda 240ytl dir michelin de ama bir konu var lastikci soyledı michelin alman malı olmasına bak cunku moldovya rusya ve japonda varmıs.yanı sadece almanyada üretilip dunyaya dagılmıormus.alman malı bulursan fiyat deger.
ama tabi kış lastikleri hakkında fazla bılgım yok antayda yasadıgım ıcın.ben genel konustum.

h k
27/09/2007, 22:45
toyolar bildigim kadarıyla daha sert michelane göre onun icin kış sartlarında yumuşak lastik(michelin)daha iyi ıslak zeminde yol tutuyor bizim arabadan biliyorum.tane fiyatı en azda 240ytl dir michelin de ama bir konu var lastikci soyledı michelin alman malı olmasına bak cunku moldovya rusya ve japonda varmıs.yanı sadece almanyada üretilip dunyaya dagılmıormus.alman malı bulursan fiyat deger.
ama tabi kış lastikleri hakkında fazla bılgım yok antayda yasadıgım ıcın.ben genel konustum.

michelin fransız markasıdır. günümüzde dünya çapında 65 fabrikası vardır. bunun 16 sı fransadadır. Çinden Amerikaya kadar her kıtada üretim yapar bu arkadaşlar:)

erdiyilmaz
28/09/2007, 00:23
geçen sene ankarada kış Lastigi aLıp aLmama konusunda hayLi tereddütte kaLmıştım.
küreseL ısınmadan mıdır nedir, dogru dürüst kış yaşanmadığı için aLmamıştım.

nokian LastikLerini, kış Lastigi oLarak çok övmüşLerdi.
isveç finlandiya rusya gibi çok soguk üLkeLerde tercih ediLen bir Lastik. beLki türkiye şartLarı için biraz Lüxe kaçabiLir.

sitesini inceLemenizi öneririm.

Nokian Tyres: Winter tyres (https://www.nokiantyres.com/wintertyres_en)

https://img265.imageshack.us/img265/3163/adszcg0.jpg

Muhendis06
29/09/2007, 23:01
Koreli Hankook son donemde ciddi atilim yapti. Rekabetci fiyata sahip ozellikle iki urunuyle ADAC testlerinde ilk 5'e kalarak iddiasini gostermis oldu. 4 mevsim serisinden Centum H 720 'yi deneyen varsa goruslerinizi almak isterim.

https://www.hankooktire.com/turkish/product/tire_test_news5.asp

..:::Hankook Abdulkadir Özcan :::.. Hankook lastikleri birçok yetenekleri ile testlerde kendilerini kanıtlamaktadırlar (https://www.hankookabdulkadirozcan.com/page.php?ID=133)

webercis
30/09/2007, 00:16
ben de lassa snoways 2 plus kullandım.araba çok farketti diğer lastiğe göre.diğer lastiğim de bridgstone idi..lassa iyi bence

fatihhhh
01/10/2007, 10:07
lassa yerli üretim sanırım,
broadway ıma önlere takmıştım, ne biliim hiç bi problem yaşamadım(gerçi ben çok yawaş sürerdim, artık benden midir lastiktenmidir bilmem
gene lassa alcam sanırım. ama bu sefer arkalarada alcam

doritoch
03/10/2007, 14:45
ben nokian kullaniyorum...oldukcada memnunum...
Sevgili kardeşim,Ankara bayii,adres tel var mı?(Nokian için)

goksuacuner
05/10/2007, 09:23
Arkadaşlar en iyi teknolojiyi kullanan ve bunun doğrultusunda kalitesi vazgeçilemeyecek tek marka , yokohama ,çok memnun kalacağınızdan eminim, bu işi yapan adamlar da zaten bunun aksini idda etmiyorlar.:grup:

ka
05/10/2007, 17:25
Eski aracımda 3 yıl boyunca Goodyear UG6 kullandım. Geçen sene çok kış olmadı Ankara'da ama ondan önceki 2 sene oldukça faydasını gördüm. 2 defa oldukça ağır kar/kış koşulları altında Ilgaz'a gittim. Hiç zincir kullanmadan. Gerçektem 10 numara bir lastik. Sanırım şimdi UG7'lerde çıktı. Tavsiye edebilirim...

ayhan 06
07/10/2007, 22:35
sevgili arkadaşım ben geçem kış lassa snowways 2 aldım gatey memnunum evim sapa biryerde beni hiç hüzmedi bu lastikler tavsiye ederim al bence

ceyms_cem
07/10/2007, 22:39
mıchelın alpin 3

MACHINE
09/10/2007, 22:47
Arkadaşlar;bizim araçların süspansiyonları sert.Dolayısıyla bizim yumuşak hamurlu lastikler (continental,michelin gibi) kullanmamız lazım.Benim araçtada cont. var.Bir senedir yaz kış kullanıyorum.İstanbulda geçen sene çok fazla kar yağmadığı için kış lastiği kullanmayı gerek görmedim.İşin doğrusu ben küçükken babamla kara kışta tarabya yokuşundan çıktığımızı hatırlıyorum.Lastikler kabak olmadıktan sonra iş sürücüye kalıyor.Ancak yollarda polis faktörüde var.Zinciri taktırmadan salmayanlar olduğu gibi kış lastiklerini görenlerde var.Hepinize kazasız sürüşler!

drhilter
14/10/2007, 16:43
michelin alpin a3 kullandım geçen sene puntoda. memnun kaldım

grandédrivér
15/10/2007, 15:47
arkadaşlar önerdiğiniz lastik markaları için sağolun...
bir de goodyear ultratrip7 modelini düşündüm...
ya michelin alpin yada goodyear ultratrip7 arasında kaldım...
michelin daha yumuşak onu anladım fakat goodyear hakkında bir bilgim yok..
kullanan oldumu hiç???
bu konuda yardımcı olur musunuz?teşekkürler...

xfree37
15/10/2007, 22:49
Bende goodyear ug7 için sipariş verdim 4 adet ama hiç bir yerde yokmuş fabrikanın üretmesini bekliyorum 175/65/15 zaten bu ebat her lastik markasında yok ayrıca michelin düşünüyordum ama avrupada ADAC testlerine baktım ilk 15 arasında mechelin 12. sırada

1 continental
2 fulda
3 goodyear yanlış hatırmıyorsam ayrıca
goodyear fiyat iyi bence 118 ytl adeti michelin 160 ytl

tempesty
15/10/2007, 23:29
185 nokian öneriyorum arkadaşlar,babamın aracında vakumlu lastikleri var hakkaten fiyatını hakediyor fazlasıyla

multijet
17/10/2007, 00:59
Toyo Türkiye de çok bilinmemesine rağmen çok iyi bir markadır.Hankook, kumho, maxis vs. ile mukayese edilemez. Vectra mda Goodyear NCT3 leri atıp Toyo takmıştım. Senede 50.000km den dazla yol yapan biriyim İnanılmaz da memnun kalmıştım. Yumuşak olmasına rağmen uzun ömürlü bir lastikdi. Tr distribütörü Abdülkadir Özcan olması gerek. Ama uşak da tedarik etmekte zorlanacağını düşünüyorum. Bir de Uşak dan Afyon tarafına çok geçmiyorsan karlastiğine ne kadar gerek var şüpheliyim. Geçen kış ben Uşak da idim, hiçbir zorluk da yaşamadım.

faruktuzlu
22/10/2007, 10:38
arkadaşlar malum önümüz kış! bizim GP lere hangi kışlastiği daha uygun olur? aslında birlikte toptan alsak bir yerden daha ucuza gelmez mi? değerli arkadaşlar bu konuyu ciddiye alalım da hem cebimiz hem de aracımız rahat etsin! bu arada eklemek isteyen arkadaşlar beni msn ekleyebilirler.

faruktuzlu@hotmail.com

Linos
22/10/2007, 12:10
Faruk, mesajını bu başlığa taşıdım! Buradan devam edebiliriz... ;)

faruktuzlu
25/10/2007, 08:42
Murat çok sağol! ya bazen konuları gözden kaçırıp yeni topik açıyoryumartık yardımcı olursunuz bu konuda!

Linos
27/09/2008, 19:48
Uzun araştırmalar sonucu, fiyat-performans açısından en uygun bulduğum Bridgestone LM20 aldım bugün. Bazı testlerde Michelin A3'den önde, bazılarında arkasında kalmış. Puanlamada çok ufak farklılıklar var. Bu aradaki ufak farklılıklar, fiyat gözönüne alındığında görmezden gelinebilir düzeyde. Alır almaz yağmur başladı ve yazlıklara göre farkını belli etti... Kar yağdığında da kar performansını aktarırım... ;)

ftwda
29/09/2008, 20:35
arkadaşlar ya..
aklıma şu takıldı.. bizim arabalarda ASR ESP falan bişiler var yine de kış lastiği almam gerekir mi? bu konularda çok bilgili değilim kusura bakmayın:)

OzzY
29/09/2008, 21:22
Benim bildiğim kadarıyla lastik yolu tutmatıktan sonra hiç bi sistem işe yaramıyo

ABNEW
29/09/2008, 21:39
Ozan haklı.Yere tek temas eden şey lastik.Diğer donanımlar ikinci sırada.Kabak lastikli esp li araç kullanmaktansa sağlam lastikli esp siz araç kullanırım daha iyi:) (Özellikle de kışın)

ftwda
29/09/2008, 22:10
Linos, peki bu lastikler için erken değil mi daha? Ankara'da hava 7 derecenin altına pek düşmemişti ben iki üç gün önce İzmir'e geldiğimde..

Bu arada Ozan & Arda, teşekkür ederim.. Bu konunun öncelerinde bi yerlerde geçen pdf dosyasında da arabada ABS ASR ESP bile olsa kullanmak gerekir yazıyordu

Linos
29/09/2008, 23:36
Linos, peki bu lastikler için erken değil mi daha? Ankara'da hava 7 derecenin altına pek düşmemişti ben iki üç gün önce İzmir'e geldiğimde..

Bu arada Ozan & Arda, teşekkür ederim.. Bu konunun öncelerinde bi yerlerde geçen pdf dosyasında da arabada ABS ASR ESP bile olsa kullanmak gerekir yazıyordu

7-8 dereceleri görmeye başladı ama yine de kullandığınız lastikler benim gibi bitikse, şimdiden takabilirsiniz...:)

İki kışı Bridgestone B250 lastiklerle geçirdim. ASR'nin etkisi tartışılmaz. ASR olmayan bir aracın çıkılamayacağı yerleri çıktım. Ancak bir yere kadar.

Örneğin; bir akşam Eryaman'a giderken aniden kar bastırdı. ASR devreden hiç çıkmadı. Araç kesinlikle dengesini kaybetmedi. Ancak iş durmaya geldiğinde, ABS yalan oldu... Eryaman girişinden 500 m geriden frene dokundum ve dümdüz giderek, 500 m geçtikten sonra ancak durabildim... :D

İşin özü: Kışın kış lastiği, yazın yaz lastiği... ;)

fatihhhh
02/10/2008, 11:43
ben snowways 2 aldım. gerçi eruzurm kışında benim dizel puntiş kış boyu çalışmadı, yattı ama genede bu lassalar işimi gördü walla. zaten broadwayımdada memnundum.

TunFeB
03/10/2008, 17:53
arkadaşlar düşündüğüm 2 lastik için aldığım fiyatları sizinle paylaşmak istedim. yorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

175 65 r15 lassa snoways 2: 90 ytl ( kredi kartına tek çekim )
185 60 r15 kumho kw17: 82,50 ytl ( kredi kartına tek çekim )

06kaymak
03/10/2008, 18:03
arkadaşlar lastiği her zaman 4 adet olarak alın...önlere taktığını zaman arkalar ne olacak?

mustafaf
03/10/2008, 18:37
konuyu bıraz dagıtıcam ama bnm arabada 175/65/R15 mıchelın energy saver lastıkler var.19.000 km. de daha.bu lastıklerı kısın kullanabılırmııyım?? yoksa yenı bır kıs lastıgı almama gerek varmı?? mersınde cok sert bır kıs gecmıyor.genelde yagmurlu oluyor havalar.kar felan yok.ama ben arabayı ılk aldıgımda ısımden dolayı marastaydım.gecen yıl ocak ve subat aylarında orda karda bıle kullandım arabayı.bana hıc bı sıkıntı yaratmadı.acaba bu senede kullanabılırmıyım ???

ABNEW
03/10/2008, 20:58
Mustafa karda ya da buzda kullanmayacaksan bence gerek yok...

şekerlioğlu
03/10/2008, 21:49
konuyu bıraz dagıtıcam ama bnm arabada 175/65/R15 mıchelın energy saver lastıkler var.19.000 km. de daha.bu lastıklerı kısın kullanabılırmııyım?? yoksa yenı bır kıs lastıgı almama gerek varmı?? mersınde cok sert bır kıs gecmıyor.genelde yagmurlu oluyor havalar.kar felan yok.ama ben arabayı ılk aldıgımda ısımden dolayı marastaydım.gecen yıl ocak ve subat aylarında orda karda bıle kullandım arabayı.bana hıc bı sıkıntı yaratmadı.acaba bu senede kullanabılırmıyım ???

mustafa,seninde bildiğin gibi,mersinin kışı,ankaranın,istanbulun baharı gibidir .sen galiba kafa buluyon bizle.

mustafaf
04/10/2008, 10:06
mustafa,seninde bildiğin gibi,mersinin kışı,ankaranın,istanbulun baharı gibidir .sen galiba kafa buluyon bizle.

yoo hıcte aklıma oyle bırsey gelmemıstı.sorun orda kı ben hayatımda ne ıstanbulun ne de ankaranın baharını gordum.kafama takılan bı konu hakkında bılgı edınmek ıcın bır soru sordum.sızın bu sekılde karsılık vermenız bıraz hos olmamıs ama oda sızın takdırınız...

şekerlioğlu
04/10/2008, 17:08
yoo hıcte aklıma oyle bırsey gelmemıstı.sorun orda kı ben hayatımda ne ıstanbulun ne de ankaranın baharını gordum.kafama takılan bı konu hakkında bılgı edınmek ıcın bır soru sordum.sızın bu sekılde karsılık vermenız bıraz hos olmamıs ama oda sızın takdırınız...

mustafa şakaydı ya.sende ciddiye almışsın.bak üzüldüm yani.neyse ben sözümü geri alim ozaman.

mustafaf
04/10/2008, 17:17
mustafa şakaydı ya.sende ciddiye almışsın.bak üzüldüm yani.neyse ben sözümü geri alim ozaman.

asıl sen kusura bakma abı.malum sanal ortamda ınsanların yazdıkları sıradakı mımıklerını gorme ımkanı olmadıgı ıcın bende ılk okudugum ana gore hareket edıp cvp yazmısım.ters bıse yazdıysam af ola...

şekerlioğlu
04/10/2008, 17:22
asıl sen kusura bakma abı.malum sanal ortamda ınsanların yazdıkları sıradakı mımıklerını gorme ımkanı olmadıgı ıcın bende ılk okudugum ana gore hareket edıp cvp yazmısım.ters bıse yazdıysam af ola...

aynen öyle mustafa,aslında birazda gülerek yazmış idim ama,dediğin gibi bazen farklı anlaşılabiliyor.neyse sorun yok.bir dahakine gülücük işareti koyarım:cool:aslında söylediklerimde gerçekten doğru idi.35 yıllık istanbullu,12 yıllık antalyalı,2 yıllık ankaralı(askerlikten dolayı)9 ay mersinli olarak söylüyorum.kış lastiği falan mersin,antalya gibi yerler için gereksizdir.(eğer şehir dışına gitmiyorsan).:cool0000:

zaimkaan
04/10/2008, 18:25
Uzun araştırmalar sonucu, fiyat-performans açısından en uygun bulduğum Bridgestone LM20 aldım bugün. Bazı testlerde Michelin A3'den önde, bazılarında arkasında kalmış. Puanlamada çok ufak farklılıklar var. Bu aradaki ufak farklılıklar, fiyat gözönüne alındığında görmezden gelinebilir düzeyde. Alır almaz yağmur başladı ve yazlıklara göre farkını belli etti... Kar yağdığında da kar performansını aktarırım... ;)

Bende uzun zamandır araştırıyorum eryamandan her gün gidip geliyorum iyi bir kış lastği almak istiyorum. lm 20 olacak sanırım alacağım lastik. Kaça aldınız acaba? birde, ben internet sitesinden baktım 175/65/15 ölçüsünü göremedim. Onun yerine 185/65/15 öneriyorlar. önderdiklerine göre heralde sorun çıkmıyodur :). siz hangi ebatta aldınız?

Diğer arkadaşlarada önerim, aracınızı kışında kullanmak zorundaysanız, bence hiç düşünmeden alın.

Muhendis06
04/10/2008, 22:09
kullanim kitapciginda da yaziyor, kis lastigi icin 185/65R15 olcusu kullanilabilirdir.

tolgaank88
04/10/2008, 22:45
195/60/15 bile kullanan var :)
geçen sene ankaranın meshur yokus sokaklarında hiç yarı yolda bırakmadı beni gözbebeğim...

dous
04/10/2008, 22:52
Bende uzun zamandır araştırıyorum eryamandan her gün gidip geliyorum iyi bir kış lastği almak istiyorum. lm 20 olacak sanırım alacağım lastik. Kaça aldınız acaba? birde, ben internet sitesinden baktım 175/65/15 ölçüsünü göremedim. Onun yerine 185/65/15 öneriyorlar. önderdiklerine göre heralde sorun çıkmıyodur :). siz hangi ebatta aldınız?

Diğer arkadaşlarada önerim, aracınızı kışında kullanmak zorundaysanız, bence hiç düşünmeden alın.

Kış lastiğinde eğer mümkünse dar tabanlı lastik kullanmak daha iyi olur. Kışın yerle temas alanını ne kadar azaltırsak, yol tutuşu o ölçüde daha iyi oluyor. 175 65 r 15 bridgestoneda yok fakat lassada var. Hem fiyatı da uygun.

ekorkut
05/10/2008, 01:09
Valla önceki aracımda, satma arifesinde uygun fiyatı ve tirerack.com sitesinde tek bir negatif yorumun bulunmamasından da ötürü Kumho KW17 almıştım hem de H sınıfı. Hem karda, hem yağmurda hem kuruda kullandım. Tek bir olumsuzluk yaşamadığım gibi, yaz lastiği olarak kullanmakta olduğum efsane goodyear F1 lerime göre de hiçbir gürültü artışı da gözlemlemedim.

Linos
05/10/2008, 13:09
Kaça aldınız acaba? birde, ben internet sitesinden baktım 175/65/15 ölçüsünü göremedim. Onun yerine 185/65/15 öneriyorlar. önderdiklerine göre heralde sorun çıkmıyodur :). siz hangi ebatta aldınız?

Kaan, 185/65/R15 aldım. 130 YTL. ve 12 taksitle... ;)

taipen71
05/10/2008, 13:32
Kesinlikle nokian

jrastek
17/10/2008, 12:20
Dün şöyle bi kış lastikleri için piyasayı araştırdım.
175 / 65 / 15 grande punto aracım için verilen fiyatlar ;

goodyear ultragrip 7 : 140 ytl
continantal 810s : 140 ytl
fulda : 130 ytl
yokohama : 120 ytl
lassa snoways 2 plus: 100 ytl (kampanya varmış)
michelin a2 : 145 ytl

başka markalara sormadım çünkü bu ebatta lastik her markada yok.Goodyear ile lassa arasında kararsız kaldım.Tamam goodyear iyi ama arada 40 ytl fark var toplamda 4 lastik için fark 160 ytl yapar.Lassa snoways 2 plus'a da gayet iyi sorunsuz diyorlar.Kararsızım :(

etial
17/10/2008, 14:04
Aynı ölçülerde lassa snoways 2 kullandım. Hiçbir sorun çıkarmadı. Ben tavsiye ederim.

ABNEW
17/10/2008, 14:53
Aradaki 40YTL kadar farkı kullanımda hissetmek imkansız.Ben ekonomik olarak uygun olanı tercih ederim.Zaten tüm kış lastikleri kar ve buzda tutunmayı biraz daha arttırıyorlar.Faydalarını inkar etmek olmaz ama kış lastiği var diye de kişi kendini tam anlamıyla güvende hissetmemeli.Yine çok dikkatli olunmalı hem kendimiz için hem de karşı tarafın hatasını önlemek için.

Benim tercihim Lassa olur kısaca:) Tabi lastiğin üretim tarihlerine dikkat edilmeli...

zaimkaan
17/10/2008, 15:39
Dün şöyle bi kış lastikleri için piyasayı araştırdım.
175 / 65 / 15 grande punto aracım için verilen fiyatlar ;

goodyear ultragrip 7 : 140 ytl
continantal 810s : 140 ytl
fulda : 130 ytl
yokohama : 120 ytl
lassa snoways 2 plus: 100 ytl (kampanya varmış)
michelin a2 : 145 ytl

başka markalara sormadım çünkü bu ebatta lastik her markada yok.Goodyear ile lassa arasında kararsız kaldım.Tamam goodyear iyi ama arada 40 ytl fark var toplamda 4 lastik için fark 160 ytl yapar.Lassa snoways 2 plus'a da gayet iyi sorunsuz diyorlar.Kararsızım :(

ben bridgestone bilzak lm 20 alacaktım fakat, sonra kararımı goodyear ultragrip 7 + olarak, değiştirdim. bi konuda uyarmak istiyorum ultragrip 7 bir önceki üretim. en son, çıkan lastik ultragrip 7+. buna dikkat et. ben kısmetse yarın almaya gidicem fiyatını buradan söylerim.

Muhendis06
17/10/2008, 19:41
Tercihimi yine Hankook CENTUM H720 185/65 R15 4 mevsim lastiklerden yana kullandim. Ankara'da abdulkadir ozcan bayisinden tanesi 75 YTL 'ye aldim. Dusunen arkadaslar varsa onerebilirim. Iyi surusler..

TunFeB
17/10/2008, 20:36
bende geçen hafta lassa snoways 2 plus aldım. tanesi 90 ytl den. yeni üretim. daha deneme fırsatım olmadı. ama bende tavsiye üzerine aldım. deneyip görücez bakalım